• facebook
  • twitter
  • rss

Přitažlivost vůně aneb aromaterapie v posteli

Přitažlivost vůně aneb aromaterapie v posteli

O vzrušujících a stimulujících účinků afrodiziak již toho bylo napsáno mnoho. Jejich konzumace může být významnou částí erotické předehry. Ale potěšení ze stupňujícího se vzrušení k nám nemusí přicházet jen přes vybíravé chuťové buňky. TY správné receptory v mozku může spustit i pouhé vdechování vhodného druhu vůně…

Vyberte si podle svého gusta

Způsobů použití erotické aromaterapie je mnoho. Tím nejoblíbenějším je nejspíš vzrušující partnerská masáž. Olejíček je vhodné před použitím trochu nahřát, aby se lépe uvolnily žádoucí nabuzující složky. K sehnání jsou i speciální svíčky, které se po krátké době hoření rozpustí na masážní gel o vhodné teplotě. Účinky vůně můžeme výrazně podpořit i vhodně zvolenými masážními technikami a smyslnými doteky.

Příjemným zpestřením předehry může být i mírně erotická koupel. Zapomeňte na pěnivé umělé přípravky z obchodu. Horkou lázeň mnohem lépe ovoníte přírodními zastudena lisovanými oleji. Povrch hladiny můžete posypat okvětními plátky růží nebo mletou skořicí. Obojí koupel nejen netradičně ozdobí, ale zároveň ji ještě více svůdně provoní.

Mezi další oblíbené formy aromaterapie patří rozhodně vonné tyčinky, svíčky a aromalampičky. Jejich účinky jsou vzájemně srovnatelné, ale liší se ve způsobu používání. Svíčky s aromatickou složkou lze doporučit i úplným začátečníkům. Po zapálení uvolňují vůni pomalu a rovnoměrně bez nutnosti dalších zásahů. Navíc vydávají i příjemné teplé světlo, které účinky vůně příznivě doplňuje. Aromalampičky jsou v užívání trochu složitější. Vyžadují pravidelné doplňování vody v nádobce, a pokud to s dávkováním vonných esencí přeženete, bude vás nejspíš pěkně bolet hlava. Na druhou stranu je jejich vůně výraznější a intenzivnější než u svíček. Nejzrádnější co do dávkování jsou vonné tyčinky. Nedoporučuji je užívat v malých uzavřených místnostech. Jejich vůně je těžká a citlivější lidé trpí v důsledku jejího vdechování bolesti hlavy, nevolnostmi a někdy dokonce závratěmi.

Posledním druhem aromaterapie je navzdory logice i chutné jídlo. Ve skutečnosti je mnoho potravin považovaných za afrodiziaka vzrušujících hlavně díky vůni. Chuťový prožitek je pak už jen příjemným bonusem.

Nejerotičtější vůně

Královnou vzrušujících vůní je bezesporu růže. I když bývá někdy vnímána jako typicky ženská, jejímu kouzlu propadají i mnozí muži. Pravý růžový esenciální olej se získává z okvětních plátků růží (damascénské a stolisté) a jeho výroba je velmi drahá. K vyrobení několika vonných kapek je potřeba ohromné množství čerstvých květů. Opojná vůně má velmi kladný vliv na psychiku: uvolňuje napětí, zahání úzkost a vyvolává pocity euforie a radosti. Kromě toho její vdechování povzbuzuje krevní oběh a u žen způsobuje intenzivní prokrvení ženských pohlavních orgánů. Zkrátka přijdou ani muži, vůně růže totiž podporuje tvorbu kvalitnějšího spermatu.

Olej ylang-ylang se také vyrábí lisováním květů. Květů stromovité orchideje kanangy vonné. Samotný olej je čiré barvy s převažujícím sladkým tónem. Některým lidem připomíná jeho aroma zralé tropické ovoce. Má antidepresivní a uklidňující účinky, pomáhá proti úzkosti a zmírňuje napětí všeho druhu. Nasládlá vůně dokáže u obou pohlaví vzbudit touhu a působí jako výborné afrodiziakum.

Příjemně nasládlou vůní se vyznačuje i vanilka. Využijí ji především romanticky naladěné páry, které příliš netíhnou k experimentům. Říká se o ní ale, že odhaluje skryté vášně a vylepšuje sexuální výkony. Naproti tomu vůně santalu se hodí pro odvážné a vyzývavé milence. Převládají v ní těžké dřevité tóny a s jejím dávkováním se to nesmí přehánět, jinak se místo povzbuzujících účinků dostaví spíše spánek. Poslední z pětice nejerotičtějších vůní patří jasmínu. Aroma jasmínu je příjemně návykové a lehce povzbuzující. Jeho inhalování uklidňuje a harmonizuje organismus. A odtud je k příjemnému a vášnivému sexu už jen krůček.

12.1.2011
Autor: Janis
Hodnocení: 364 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 224
Zobrazeno: 21359x

Vhodné zboží pro tento článek

Shiatsu - osvěžovač vzduchu s feromony - dámský
Shiatsu - osvěžovač vzduchu s feromony - dámský

399Kč
Erotic Touch - Sensual Woman 100ml
Erotic Touch - Sensual Woman 100ml

459Kč
Shiatsu sprchový gel a šampon - divoká orchidej 400ml
Shiatsu sprchový gel a šampon - divoká orchidej 400ml

370Kč

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.