• facebook
  • twitter
  • rss

Když milování bolí

Když milování bolí

Některým ženám se stává, že sex pro ně není příjemným zpestřením života. Ne z důvodu nemoci, ale prostě je "něco" bolí. Dá se s tím něco dělat?

I když jste si jistá svým zdravím, přesto byste se měla nechat preventivně vyšetřit, aby se vyloučily možné příčiny. Pokud je vše v pořádku, tak zkuste pozorovat reakce vašeho těla.

Protože nás mohou číst i dívky a ženy, které prožily bolest při prvním styku, tak zde ještě není třeba dramatizovat. Panenská blána, která se protrhne, je různě silná a každá žena proto může styk vnímat jinak. Záleží také na tom, jak máte obdařeného partnera. Přeci jen, když vás poprvé "protáhne" větší mužství, tak je to znát, ale budiž útěchou, že příště to bude lepší. Stejné pocity může mít žena i po porodu. Možná by se zdálo, že je více roztažena, ale někdy se naopak projevuje psychická blokace, místa v pochvě jsou po porodu citlivější, a proto se žena nedokáže dostatečně uvolnit. Zde je vhodné pak pomalu zasouvat penis, popřípadě to nejprve zkusit s prsty.

Lubrikujte

Bolest může způsobit i dření suché pochvy. Jestli se žena sama dostatečně nevzruší a nezvlhne, může si pomoci různými lubrikanty. Stačí vybrat ten vhodný. A zde narážíme na další možný problém. Ne každý přípravek, lubrikovaný kondom musí pochvě vyhovovat, proto je třeba myslet na to, jestli ji nedráždí jen chemie. Když už dojde ke dráždění, je třeba nechat vagínu pár dní odpočinout, protože to pak můžete experimentovat, jak chcete, ale bolest ucítíte stejně, i kdybyste našli sebelepší přípravek.

Častým problémem bývá jednoduše psychika. No, jednoduše asi není to správné slovo. Právě určité mentální rozpoložení a určitá blokace je problémem, který se hůře překonává. Ne nadarmo se říká, že deprese jsou horší než rakovina, psychická nemoc je těžší než fyzická. I zde platí, že psychický blok hůře odstraníte, proto se nebojte vyhledat psychologa či sexuologa. Od toho tu jsou.

Někdy stačí odstranit menší zádrhel. Zkuste před vsunutím penisu roztáhnout pysky. Někdy totiž počátečný nepříjemný pocit, kdy se penis hůře dostává do vagíny zkazí rozpoložení a už to není ono.

Bolest mohou samozřejmě způsobit i různá onemocnění. Na vyšetření jsme vás poslali už výše, ale nabídneme vám pár tipů, jak tomu předejít.

Různé mykózy se dobře uhnízdí v pochvě s nevyrovnaným PH. Důsledná hygiena je základ. Noste bavlněné prádlo, nepoužívejte přípravky s obsahem mýdla a pokud máte i tak problémy příčina může být i v tom, že neprovádíte pravidelný pohlavní styk. Když máte např. partnera věčně na cestách, vidíte se jednou v měsíci, kdy promilujete celý týden, tak pochva je "zmatená" a neumí své prostředí přizpůsobit normálu, tudíž se zde mohou vytvořit kvasinky.

Základní pravidlo zní: uvolnit se! V soukromí si zvykat na to, co v sexu může být příjemné, a tak můžete používat i různé hračky. Tím si zvyknete na sexuální akt, lépe se vzrušíte, zvlhnete a milování bude neskonalým požitkem.

30.9.2010
Autor: Anet
Foto: Gabriela
Hodnocení: 231 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 105
Zobrazeno: 51116x

Vhodné zboží pro tento článek

Masážní olej s feromony - 150ml
Masážní olej s feromony - 150ml

1286Kč
Gel vodní meloun
Gel vodní meloun

188Kč
Swede masážní olej - Malina/grapefruit
Swede masážní olej - Malina/grapefruit

385Kč

Co si o tom myslíte?

# mnp: (02.10.2010 17:57:08) Reagovat

Ja len dodam, ze zene po porode ostava vnutorna cast viac prekrvena a teda tym padom citlivejsia.

Zenam, ktore nemali k sexu pred porodom nejaky extremny vztah sa po porode otvori uplne novy svet rozkose.

Len pozor aby ste im nenaleteli ked si budu hladat otecka pre svoje babo :D

# nikola: (01.04.2012 16:40:52) Reagovat

dobrý den mám takový dotaz bolí to když má holka po prvé sex

# Veronika petrčková: (01.04.2012 23:25:12) Reagovat

No já sama jsem ještě sex nezažila, ale přiznám se, že se toho fakt bojím. Podle mě bude bolet hlavně protržení panenský blány. No mám ještě čas

# Kristýna: (06.12.2012 23:26:17) Reagovat

Veroniko,
není se čeho bát, jde jen o to mít citlivého a vnímavého partnera. Některé ženy bolest nepociťují vůbec, jiné ano... Mě samotnou to docela bolelo, ale je to otázka pár sekund a poté přijde ta úžasná slast =)

# Kateřina: (05.04.2012 19:08:39) Reagovat

Jak se dá odstranit dávyvej efekt, když partnerovy žena kouří

# Lenka: (18.04.2012 19:42:41) Reagovat

ahoj Katko,ten samí problém jsem měla také..Já jsem se dávení zbavila tím že jsem si postupně penis strkala do pusy dál a dál co nejvíce to šlo chce to zadrže dech pusou a dýchat nosem..snad ti to pomůže :o)

# Kristýna: (06.12.2012 23:24:05) Reagovat

Katko já ze začátku měla ten samý problém, ale čím déle budeš partnera uspokojovat, tím méně tento problém ucítíš.
Já ti mohu doporučit hodně dýchat, případně si dávat pauzu, chviličku pracovat rukou a pak znovu použít ústa. Hlavně si to příliš nepřipouštěj a soustřeď se jen na to, že chceš udělat partnerovy dobře =)

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.