• facebook
  • twitter
  • rss

Travesti, travestita, transsexuál

Travesti, travestita, transsexuál

Zní vám to podobně? Myslíte si, že se furt jedná o to stejné a hlavně, že je to divné? Možná máte z části pravdu, možná ne. Podívejte se, jaký je mezi těmito slovy skutečný rozdíl.

Tento článek nepojednává o tom, zda je to normální a správné, nebo ne, ale má za cíl stručně a srozumitelně vysvětlit rozdíl mezi Travestií, Travestitou a Transsexuálem.

Travesti

Travesti je naprosto běžný člověk, zpravidla muž, který může být heterosexuálně nebo i homosexuálně orientován a jeho zábavou je převlékání se do ženských šatů a většinou v těchto šatech za úplatu i vystupují v takzvaných Travesti show. Doma se ale pohybují a oblékají naprosto přirozeně dle svého pohlaví.

Travestita

Je člověk, který má nutkavou potřebu se převlékat do ženských šatů, jak v soukromí, tak na veřejnosti.

Transsexuál

Je člověk, který se cítí být opačným pohlavím, než skutečně je. Jedná se o vážný duševní stav, který má za následek nutkavou touhu přeměny dané osoby v opačné pohlaví, tedy muž na ženu a žena na muže. Často touží po plastice prsou a uříznutí penisu, nebo naopak dodělání penisu a uříznutí prsou a velmi často tyto operace i podstupují. Plus samozřejmě dlouhodobou hormonální léčbu a spousty jiných komplikací a procedur.

24.9.2010
Autor: Longest
Hodnocení: 288 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 113
Zobrazeno: 13762x

Anketa

Znali jste rozdíl těchto výrazů
HLASUJTE!
Muži (54x)Ženy (22x)
Ano57%Počet mužůPočet žen64%
Částečně28%Počet mužůPočet žen23%
Ne15%Počet mužůPočet žen14%

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.