• facebook
  • twitter
  • rss

Výměna partnerů, prostituce

Nové prvky v sexu v dlouhodobějším vztahu je nezbytný nový impuls, který na nějaký čas váš sex oživí a obohatí.

Po určité době se mnoho žen a mužů rozhodne experimentovat se sexem bez lásky a odpovědnosti a doufají že tyto pokusy je naplní a uspokojí. Mnohdy je to právě naopak.

Někteří lidé si myslí, že zkušenosti s prostitutkami a výměnami parterů jsou "pokročilejšími" sexuálními praktikami, ačkoliv ve skutečnosti jsou jen náhradou za kvalitní sexuální vztah se stálým partnerem.

Nebezpečí doprovázející experimentování s výměnou partnerů je vysoké. Čím více sexuálních partnerů máte, tím větší je pravděpodobnost nákazy pohlavně přenosnými chorobami a AIDS. Všichni, kdo se takto chovají, by měli mít na ochranu neustále při sobě krabičku kondomů.

O prostitutkách se často říká, že jsou příslušnicemi "nejstaršího povolání" a jsou od nepaměti terčem mužské nenávisti vůči ženám. Historie prostituce není veselé čtení. Až do širšího využití kondomů v šedesátých a sedmdesátých letech minulého století byly prostitutky pravidelně infikovány syfilidou a jinými pohlavními chorobami, které dále rozšiřovaly v řadách svých zákazníků. Žily ve stále se prohlubující bídě a opovržení, často umíraly v těžkých agóniích nemocné a slepé a jejich jedinou útěchou byl alkohol. Byly pronásledovány moralizujícími fanatiky, kteří přehlíželi bídu a zoufalství, jež je vyhnaly na ulici, a stávaly se často terčem brutálního zacházení, byly vězněny a trestány často pod dohledem zfanatizovaných davů. Předpokládá se, že činy Jacka Rozparovače byly odplatou muže, který se nakazil od prostitutky pohlavní chorobou. Stejný motiv vedl alespoň dva další usvědčené masové vrahy, jejichž cílem byly prostitutky.

Život dnešních prostitutek se výrazně zlepšil díky pokroku v prevenci a léčbě pohlavních chorob. Toto povolání prosperuje z klientů, kteří mají méně než dostatečné sexuální vyžití, někdy díky tomu, že ten typ sexuálních praktik, po němž touží, není jinde dostupný. Některé prostitutky se specializují na muže se sexuálními zábranami, které se někdy mění v sadismus (v němž je sexuálního uspokojení dosahováno krutostí, omezováním či týráním toho druhého, jméno získal po francouzském spisovateli markýzovi de Sade, 1740-1814) nebo masochismus (sexuální vzrušení z fyzického týrání, nazvaný po rakouském romanopisci Sacher-Masochovi, I 835- I 895). Prostitutky vydělávají velké peníze za to, že dovolí těmto mužům uskutečnit jejich fantazie.

Někteří muži navštěvují prostitutky pro sexuální uvolnění, neboť se nechtějí zdržovat seznamováním, což by je stálo peníze i čas, nebo nejsou schopni vytvořit fungující vztah. Někdy jsou prostitutky navštěvovány dospívajícími hochy, buďto samotnými, anebo v doprovodu svých kamarádů, aby zde získali svou první sexuální zkušenost. Ve všech případech má placený sex tu výhodu, že je tajný, anonymní, rychlý, beze strachu z odmítnutí a bez jakýchkoliv tlaků sociálního nebo emocionálního charakteru.

Swingování neboli vyměňování je termín, který se používá k označení výměny partnerů buďto v rámci skupiny nebo ve čtveřici za účelem provozování sexu a často v přítomnosti toho druhého. Tento typ sexuálních praktik byl zvláště oblíben mezi znuděnými Američany před nástupem choroby AIDS a swingerské kluby s bary, bazény, saunami a pokojí plnými postelí fungovaly zcela legálně. Kromě zdravotních nebezpečí jsou swingeři vystaveni určitému druhu emocionálního ohrožení.

Cílem výměny partnerů je oživení vyčpělého manželství a to, že dáte svému partnerovi svolení, aby se miloval s někým jiným pod vaším dohledem i poskytnutí nové míry "nezávislosti" a zároveň potlačení žárlivosti. Tato myšlenka se stala základem komunit v šedesátých a sedmdesátých letech, které proklamovaly "volnou lásku" a "otevřené manželství". Mnoho těchto komunit zaniklo, když se vztahy mezi jejich členy rozpadly pod náporem žárlivosti a viny.

Psychiatři, kteří studovali otevřená manželství a swingerské vztahy, zjistili, že nevyhnutelně vznikají tragické komplikace a vedou nakonec k rozbití vztahu, který většinou na počátku pokusu vstupuje do své závěrečné fáze. Kdybychom byli osvobozeni od sociálních konvencí, jistě bychom si mohli vyměňovat partnery bez katastrofálních následků, nicméně sociální podmíněnost nám ztěžuje úspěšné zapojení do otevřených vztahů.

18.9.2006

Hodnocení: 252 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 126
Zobrazeno: 20237x

Co si o tom myslíte?

# Vojta: (20.07.2010 23:17:41) Reagovat

Doporučuji autorovi nastudovat např. středověké reálie, protože tam prostitutky rozhodně nebyly chudé a neumírali předčasně(alespoň ne všechny, ale to je dnes to samé - na privátu huj a u silnice fuj). V pozdním středověku, po nástupu syfilidy, se to samozřejmě trochu změnilo, ale to by bylo na celou knihu...

# Zen: (28.10.2012 07:15:09) Reagovat

Pane Vachmajstr oni jsou hlava

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.