• facebook
  • twitter
  • rss

Už máte svého sexuálního kouče?

Není dnes žádnou výjimkou, že máte svého osobního trenéra. Při sportu, ve fitness, dokonce i manažeři se nechávají trénovat tzv. kouči. Co takhle ale trenér v sexu? Ano, máme na mysli sexuální koučink.

Je to asi rok, co se objevil termín sexuální koučink a mnozí z vás si asi řekli: „Co to je zase za novotu?“ Při bližším seznámemní se, jsme se mohli dozvědět, že se jedná o metodiku, kdy vám kouč radí se sexuálním životem a pomáhá vám překonávat problémy. „Takže to je něco jako sexuologická poradna?“ Nu, uvidíme, jaký je mezi tím rozdíl nebo jestli vůbec je.

Podstata sexuálního koučinku

Hlavním cílem je zkvalitnit sexuální život klientů. A toho se docílí nejlépe, pokud se nebudou bát mluvit o svých pocitech a budou se snažit najít cestu k tomu, co jim dělá dobře. To je hlavní předpoklad koučinku. Ostatně, když jste na sezení, tak s koučem musíte mluvit, aby vám poradil na co se tedy zaměřit. Podstata koučinku jako tako takového tkví právě v tom mluvení. Na sezení si předáváte zkušenosti (hlavně tedy kouč radí vám) a tím odhalujete, jaké všemožné cesty vedou k tomu, abyste měli uspokojivý sexuální život. Jak takové sezení probíhá?

Před prvním setkáním

Až budete kontaktovat kouče, tak si sjednejte termín, kdy budete vědět, že budete v klidu. Není zrovna uvolňující, když se máte bavit o sexu a při tom myslet na to, že za hodinu máte důležitou prezentaci ohledně strategie své firmy. Na setkání musíte přijít uvolnění a zcela otevření. To sice některým nejde hned v počátku, ale během setkání se prolomí ledy.

Na sezení můžete přijít sami nebo s sebou vzít i partnera, poku chcete prodiskutovat svá přání a jisté případné problémy. Stejně tak se ale na kouče můžete obrátit i v případě, že jste spokojení a nemáte problém, ale jen chcete něco vyzvědět z oblasti sexu a naučit se novým věcem.

Koučování v praxi

Když se na schůzce s koučem nejprve „oťukáváte“, tak si sdělujete nějaké základní informace. Proč jste přišli a co očekáváte od sexuálního života. Postupně se hlouběji a nenuceně dostáváte i k hlubším otázkám, které se více soustředí na vás. Když například přijdete v páru a s tím, že žena nemůže dosáhnout orgasmu, tak sexuální kouč nabízí rady a tipy, které jednak zná ze své praxe, ale hlavně se zaměří na vás. Může se vás zeptat jestli masturbujete, jak často a jak si to děláte, abyste se uspokojili. Divili byste se, jak taková promluva může pomoci k otevření se i v posteli, kde si s partnerem snadněji porozumíte.

Koučink nemusí být ale nutně jen sezení. Mohou se pořádat i různé semináře, kde se jedná o všeobecnější poskytnutí informací, ale i ty můžete poté individuálně zkonzultovat.

Smyslem a cílem koučování je docílení kýženého požadavku a k tomu se dostáváte několika fázemi mezi jednotlivými schůzkami. Na každé si řeknete, kam jste v dané problematice pokročili a co vázne.

Kdy vám kouč pomůže?

Když máte problém v sexuálním životě, o kterém se zdráháte s někým mluvit, ať už je to partner nebo kamarád/ka. Když jdete k tomuto odbroníkovi, tak je jasné, proč tam jdete, o ničem jiném se s ním bavit nebudete, a tak vám nezbude nic jiného, než se svěřit. Tím, že to je cizí člověk, tak se mu kupodivu svěříte snáze, protože budete mít pocit, že vás nebude soudit z jiného pohledu, když vás nezná.

I když nemáte problém a chcete si jen zpestřit intimní život, tak se můžete nechat vést profesionály. Poznáte nové možnosti a tím tak upevníte a osvěžíte svůj vztah.

Pokud se zdráháte kontaktovat kouče, tak si nejprve vyberte seminář, kde vás bude více. Až dojde k osobnímu kontaktu, tak bude jednodušší se domluvit na soukromé schůzce, kde vyřešíte svůj konkrétní požadavek.

Sexuální koučink versus sexuologie

I když se vám dostává cenných rad a svým způsobem nějak řežíte i zdravotní záležitosti, tak koučink sexulogií být nemůže. Jednoduše proto, že sexuolog je doktor a ten vám může např. předepsat léky. Dívá se na vás z biologického hlediska. Může vám poradit nějaké fígle, zde se s koučováním prolíná. Kouč žije více z poznatků, zkušeností, ale s vaším zdravím zásadně nehne. Pokud máte třeba problém z erekcí, tak vám ho nemůže sám o sobě vyřešit, protože k tomu nemá kompetence, ať už se jedná o předepsání léků nebo jiné léčebné metody.

18.2.2011
Autor: Anet
Hodnocení: 332 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 201
Zobrazeno: 33480x

Vhodné zboží pro tento článek

Jak na sex 1 - Uspokojení partnera rukou
Jak na sex 1 - Uspokojení partnera rukou

269Kč
Erotická encyklopedie 2 -Erotické masáže
Erotická encyklopedie 2 -Erotické masáže

345Kč
Erotická encyklopedie 7 - Poznáváme lásku
Erotická encyklopedie 7 - Poznáváme lásku

345Kč

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.