• facebook
  • twitter
  • rss

Nevěra a její následky

Nevěra, žádná krásná představa. Chvilka nevázané rozkoše a pak obavy.
Když už se to člověk dozví, ať již od nějaké "dobré dušičky", nebo se dokonce ve slabé chvilce partner přizná sám, stojíte před velkým rozhodnutím. Odpustit, nebo rozchod! Neexistuje nic mezi, to berte jako fakt a podmínku harmonického vztahu.
Většina scénářů vypadá podobně. Stalo se to na jedné párty, pilo se hodně alkoholu a zaručeně se to už nikdy nebude opakovat.
Jak zareagujete? Odpustit, nebo rozchod?

První možnost:

Partner se sám přizná, což znamená, že se trápí a potřebuje se s tím svěřit. Zřejmě doufá, že mu bude odpuštěno. Pokud se rozhodnete dát mu ještě šanci nečekejte, že vše bude okamžitě jako dřív. Bude chvíli trvat, než všechny mraky přejdou. Jestli jste se ale rozhodl(a), že to s ním ještě zkusíte, snažte se obejít bez připomínek a výčitek. Takový vztah by neměl velkou budoucnost. Výhodou je, že se teď bude muset hodně snažit a předcházet si vás. To vy jste ten(ta), kdo odpouští, tak se nechejte aspoň chvíli rozmazlovat! Určitě si to zasloužíte. Odpustit nevěru, vás totiž bude stát mnoho sil.

Druhá možnost:

Stalo se to jednou, stane se to zase. A představa, že vám bude po celou další dobu vrtat v hlavě červíček nedůvěry, není nic pro vás. Tedy rozchod. Asi se budete ještě nějakou dobu trápit i po rozchodu a přemýšlet, jestli to byla správná volba. Důležité je, jak se k vám choval(a) předtím a taky jak dlouho spolu jste. Není to lehká volba, zvláště jestli jste si už malovali vaši společnou budoucnost. V každém případě, zahýbat se nemá. On(a) dostal lekci a vy si alespoň ušetříte nervy z nedůvěry, kterou by jste po tomhle odhalení nedokázali překonat.

Třetí možnost:

Dozvěděli jste se to od třetí strany, což už tak nepříjemnou situaci určitě nevylepšuje. Navíc pokud tvůj přítel razí heslo "zatloukat a zatloukat", na optimismu vám to nepřidá. Takže co teď? Jestliže nemáte v rukou žádné reálné důkazy o jeho(její) nevěře a nechcete jej ztratit PO NIČEM NEPÁTREJTE. Je to sice kruté, ale nejlepší, co můžete v této situaci udělat. Jestliže se s tímto nespokojíte a máte dostatečně silný žaludek a odhodlání, pak tedy mám jen jednu radu: pátrejte a jednejte tak, abyste neztratili svou důstojnost!

Hlasujte v související anketě.

12.2.2005

Hodnocení: 225 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 126
Zobrazeno: 11156x

Co si o tom myslíte?

# zornitza: (17.10.2009 23:18:46) Reagovat

Existuje i čtvrtá možnost-sám se přizna a pak očekava, že se budu snažit si ho zasloužit zpět...no, to se přepočítal

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.