• facebook
  • twitter
  • rss

Intimní piercing

Náušnice v uchu, v nose, nebo v obočí má kdekdo. Někomu se líbí, jiní je odsuzují. Šperkem se milovníci piercingu krášlí navenek, ale kovové ozdoby se dají skrýt před okolím i na taková místa, kde to ocení především váš partner. Každý by si však měl pořádně rozmyslet, kam si piercing nechá dát. Propíchnutí intimních míst sice může ozvláštnit sexuální život, ale v praktickém životě spíš překáží. Na genitáliích může dojít k infekcím a potom člověk takového zákroku spíše lituje.
Přesto se dnes stále více lidí včetně světových celebrit zkrášluje piercingem. Propichují si téměř cokoliv od obočí přes jazyk, ušní boltce až po pupík nebo i nižší orgány.
Zpěvačka Britney Spears si nedávno nechala udělat piercing na jedné z prsních bradavek. Její kolegyně Christina Aguilera má víc jak jedenáct piecingů včetně náušnice v klitorisu. Stejnou ozdobou se pyšní také Janet Jackson, která má piercing také v pupíku, bradavkách, v nose a na jazyku.
Co dnes způsobuje takovou oblibu piercingu na choulostivých místech? Podle mnohých je hlavním důvodem touha zlepšit svůj sexuální život.

Jazyk

Kulička v jazyku dokáže zpříjemnit líbání anebo orální sex. Může vám však vadit při jídle nebo při mluvení. Často se také stává, že se uvolní a vy ji spolknete.

Bradavky

Kroužek v bradavce někomu připadá sexy, ale je trošku nepraktický. Kůže na bradavkách je velmi citlivá a navíc v těsném tričku nepůsobí příliš pěkně. Pokud však přesto toužíte po kruhu v bradavce jsou tu různé náhražky jako nasazovací náušnice.
Jak se provádí - galerie

Genitálie

Piercing ženských genitálií je zásah do nejcitlivější části ženského těla a místo rozkoše může způsobit spíš nepříjemnosti. Když už si ženy chtějí kovem přizdobit svoje genitálie, je potřeba myslet na to, že alespoň zpočátku, se budou cítit dost nepohodlně při sezení, chůzi v obepnutých džínech, nemluvě o jízdě na kole.
Jak se provádí - galerie
S piercingem mužských genitálií je to podobné. Může to být velmi vzrušující, ale i bolestivé a dost nepraktické. Je předem potřeba promyslet místo, kam ozdoba přijde, aby cizorodé těleso nepůsobilo bolesti.
V každém případě by ten, kdo se rozhodne pro piercing, měl vyhledat profesionální piercingová studia, která dodržují přísné hygienické zásady a užívají ten nejkvalitnější materiál. V některých salónech je možné nechat si udělat piercing s místním umrtvením. Člověk se tak vyhne nepříjemnému a dosti bolestivému zákroku.
Umrtvení se dělá pomocí ledu nebo spreje, výjimečně injekcí. Oblast kolem budoucího piercingu se nejdříve vydezinfikuje, označí se kůže, sevře se kleštičkami, propíchne a protáhne šperk. Během hojení se ozdoba nesmí vyndávat.
Piercing se nezahojí přes noc. Musí se o něj pečovat. Někdy se ale stane, že se piercing nezahojí a šperk musí ven. Cílem péče je zabránit napadení rány bakteriemi. Problém je, že každé čištění představuje nebezpečí poškození. Piercing se doporučuje čistit denně antibakte-riálním mýdlem. Po čtyřech měsících by měl být zahojený, ale do té doby je nevhodné se koupat, protože hrozí nebezpečí infekce.

Odkud se vzal intimní piercing

Většina lidí se domnívá, že piercing je módní záležitostí posledních několika let. Ve skutečnosti se prováděl v mnohých kulturách již v dávné minulosti. Intimní piercing prováděný v oblasti genitálií a erotogenních zón známe už ze starověkých spisů o lidské sexuální kultuře.
Například Kamasutra hovoří o piercingu penisu jako o velkém přínosu oběma sexuálním partnerům. Piercing byl znakem vysokého postavení ve společnosti, značil odvahu a statečnost. Římští vojáci si propichovali své bradavky, aby tak dokázali svou mužnost. Představitelé šlechty viktoriánské éry si zdobili piercingem své pupíky a genitálie.
V 90. letech se z piercingu stala forma sebevyjádření, když se modelky objevily na molech s piercingem v pupíku. Důvod pro pořízení piercingu má každý trochu jiný, ale většinou jde o odlišení se od ostatních, nebo odpor proti společenským pravidlům. Piercing také může být pro někoho sexuálně přitažlivý. Stále častěji se objevuje piercing bradavek a genitálií - penisu a okolí klitorisu. Jedná se o velmi citlivé oblasti, jejichž citlivost se piercingem zvyšuje, ale až po zahojení, které je komplikované.

Piercing jazyka může i zabít

V ústní dutině se za normálních okolností nachází množství různých bakterií, které člověku neškodí. Pokud však dojde k poranění, například způsobenému piercingem jazyka, pak tyto bakterie vniknou do těla a vyvolají zánětlivá onemocnění, která mohou být životu nebezpečná. Navíc ozdoby jsou z kovu, na který reaguje lidské tělo mnohdy velmi alergicky.
Mezi lehčí potíže patří krvácení, otoky, ale i zadušení, otravy krve, poruchy mluvení, polykání či zničení funkce chuťových buněk. Mezi nejhorší pak patří zánět mozku, který může vést až ke smrti člověka.
Před piercingem jazyka varují i zubní lékaři. Kovová ozdoba naráží při mluvení na zuby. To vytváří prasklinky ve sklovině, v kterých se usazují bakterie. Zuby se pak snáze kazí a může se vyvolat i paradentóza.

Chcete-li se pochlubit vaším piercingem, zašlete fotografie ZDE a nechte návštěvníky Milostných poloh hodnotit.

Galerie fotografií od vás. Hodnoťte!

K článku je připojena galerie

 Obrázek z galerie Obrázek z galerie Obrázek z galerie
8.12.2006

Hodnocení: 299 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 154
Zobrazeno: 32950x

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.