• facebook
  • twitter
  • rss

Bolest při pohlavním styku

Bolest při pohlavním styku

Otázka

Partnerka si stěžuje na bolest při sexuálním styku a díky tomu odmítá sex. Mám nadměrně velký penis a nevím co s tím.

Krátká odpověď:

Příčin může být několik: nedostatečné vzrušení, nedostatek lubrikace, nebo jiné zdravotní potíže.

Detailní odpověď:

Předem je potřeba zdůraznit, že na velikosti penisu opravdu tolik nezáleží, protože pochva je velice pružná a pokud netrpíte gigantismem a nemáte penis v průměru 10cm, ale běžnou velikost mezi 4-5,5cm, tak v šířce penisu problém rozhodně nebude.

Pokud je váš penis delší než 15cm, může dojít k příliš hlubokému průniku, při kterém můžete partnerku i poranit. Pochva je hluboká asi 13cm a muži s větším penisem musejí být opatrnější, ale předpokládejme, že v tomto problém asi také není.

Jako první bych vyzkoušel partnerku dostatečně vzrušit a poté teprve praktikovat průnik penisu. S vzrušením partnerka začne vylučovat přirozený lubrikant a pochva "zvlhne" a teprve poté zkuste praktikovat sex. Pokud má partnerka problém s dostatečnou lubrikací, použijte nějaký lubrikační gel.

Jako další možnost je, že může být partnerka stále panna a nepodařilo se vám protrhnout panenskou blánu. Tyto případy se občas stávají a jsou řešitelné krátkým chirurgickým zákrokem u gynekologa a bolesti poté úplně vymizí.

Další možností je nějaká pohlavně přenosná choroba, které byste si pravděpodobně všimli.

Ne zcela ojedinělým případem je i takzvaný vaginismus, kdy je partnerka stažená při vniku penisu i po celou dobu soulože a svaly se většinou uvolňují až při orgasmu.

Pokud se nejedná o jednu z prvních možností, doporučuji partnerce vyhledat gynekologa a o celé situaci se poradit.

14.1.2009

Foto: Gabriela
Hodnocení: 215 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 139
Zobrazeno: 18210x