• facebook
  • twitter
  • rss

Svatební noc

Novomanželský sex, nebo tvrdý spánek?

Dosud nezasvěcená tomuto tématu nemohu na otázku odpovědět. Troufám si, ale odhadnout, že po tak náročném dni, a vůbec po několika šílených měsících plných příprav na onen slavnostní den, mnoho novomanželských párů, jakmile zaklapnou dveře nejlepšího apartmá v hotelu, ulehá, i přes všechna překvapení hotelu (jako je šampaňské, jahody, svíčky apod.), naprosto vyčerpáno. A novomanželské milování odkládá na ráno nebo až na svatební cestu.

Novomanžely ale mohou být i nevinní mladí lidé ze silně nábožensky založených rodin. Tedy panic a panna, a právě na onu svatební noc s velkým S se celý život připravují. V tomto případě novomanželský sex na sto procent proběhne. Nebo může jít o pár, který neměl možnost společného bydlení před svatbou. A tak si také svatební noc ve svém bytě, kam se po hostině odeberou, nenechají ujít.

Tak i tak se určitě všechny nevěsty pečlivě připravují. Ty, které se drží tradic, by měly dodržet i tzv. pětku. Podle pověry by totiž každá nevěsta měla mít v den obřadu něco starého, nového, modrého, půjčeného a darovaného.

Starého prý proto, aby nezapomínala na rodiče, kteří ji vychovali.

Nového, jako symbol vstupu do nové etapy života.

Modrého, pro štěstí, mělo by to, ale údajně být něco malého - výšivka, kamínek, podvazek (celé modré šaty by podle pověry mohly znamenat modřiny).

Něco půjčeného od blízké osoby, která nevěstu v tento den doprovází.

A darovaného od někoho ze své rodiny.

Ostatním nevěstám, které příliš nedodržují svatební tradice, by přinejmenším neměl chybět podvazek (případně podvazky s pásem), korzet nebo košilka.

Na závěr odhaduji, že sex o svatební noci versus tvrdý spánek je fifty fifty. Jsem zvědavá na vlastní pohádkový den a svatební noc. Nepokládám ale za důležité "odbýt" si sex v onen den, v případě únavy. Po tak náročném a dlouhém dni se ani novomanželům, kteří usnuli jako špalci, nedivím, že nezbyla síla na romantické milování. Navíc - je na to pak celý život :-)

Jaká byla Vaše svatební noc?

7.9.2009
Autor: Naďa
Foto: Kovalík
Hodnocení: 254 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 130
Zobrazeno: 17388x

Anketa

Měli jste o svatební noci sex?
HLASUJTE!
Muži (49x)Ženy (22x)
Ano73%Počet mužůPočet žen68%
Ne27%Počet mužůPočet žen32%

Vhodné zboží pro tento článek

Evolved Duality
Evolved Duality

1299Kč
Sweet Sylvester - Smoky
Sweet Sylvester - Smoky

600Kč
Rabbit Sensation na dálkové ovládání
Rabbit Sensation na dálkové ovládání

2552Kč

Co si o tom myslíte?

# Jirka: (07.09.2009 16:49:12) Reagovat

Nebudete věřit. S manželkou jsme žili spolu už před svatbou takže se o ten samotný akt nejednalo. Spíš abychom dodrželi tradici Jenže manželka měla měsíčky. A při prvním výročí taky a potom taky... Neuvěřitelné. Teprve na desáté výročí to šlo. Jenže - samou radostí že je to možné jsme se tak namazali, že z toho zase nebylo nic. Letos to bylo dvacáté výročí, a my jsme hádejte co dělali kvůli zachování tradice. Popíjeli a nádherně se jenom mazlili.

# Lee Perry: (10.09.2009 09:17:32) Reagovat

Ahoj Náďo, moc pěknej článek

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.