• facebook
  • twitter
  • rss

Škola penisu - šourek

Škola penisu - šourek

Ve slovníku pojmů můžete najít, že šourek je: Kožní vak který je rozdělený přepážkou na dvě poloviny z nichž každá obsahuje varle a nadvarle. Ochladí-li se, šourek přitáhne varlata blíže k tělu a naopak v teplém prostředí se svaly uvolní a varlata se vzdálí. Šourek se může stahovat i během sexuálního vzrušení. Je to zcela přirozené.

Je umístěn přímo mezi penisem a análním otvorem. Varle má tvar elipsy (nikoliv kuličky!) a stejně jako okolí penisu i varlata jsou pokryta ochlupením.

Vzhled

Ženy jsou většinou fascinovány pohledem na partnerův šourek. Udivuje je jak si šourek dokáže žít vlastním životem. Při doteku se stahuje, poté se natahuje a je-li zima je tak stažený, že je téměř neznatelný. Naopak v teplém prostředí bezvládně visí a směšně se bimbá.

Fotografie na začátku článku představuje jeden šourek a to při vzrušení a normálním stavu. Šourek funguje obdobně jako u žen bradavky. Je-li jim zima ztvrdnou a stáhnou se, naopak v teple jsou měkké a roztažené.

Tím to ale nekončí - nejen výkyvy teplot mohou tvar šourku ovlivnit, ale i vzrušení, stres, napětí a v neposlední řadě nutkavá potřeba jít na WC na velkou. V takový moment jsou varlata jako při mínus deseti ;).

K vzhledu šourku patří i to, že jedno varle je vždy níže než to druhé. Důvodem je nesymetrie ve velikosti a zároveň předvídavost přírody, aby při chůzi varlata do sebe nenarážela, při stisku stehen nebo při sednutí se nemačkala a podobně.

Fakta

Varlata nepřetržitě (v noci i ve dne) produkují spermie. 200-600 miliónů mikroskopických, geny přenášejících plavců v každé ejakulaci. Spermie jsou zároveň zodpovědné za vyplavování testosteronu (mužský hormon zodpovědný za vousy, hluboký hlas, ochlupení, svaly, sexuální žádostivost a schopnost erekce).

Proč varlata visí venku?

Také už vás napadlo, proč varlata visí venku? Vždyť jsou takto velmi zranitelná, podléhají změnám atd..? Pokud ano, tak právě tyto důvody jsou ty, proč jsou varlata mimo tělní dutinu. Konkrétně ochlazování varlat. Pro správnou tvorbu zdravých spermií je potřeba snížit teplotu. Teplota 36°C by spermie zabila. To je právě důvod proč se šourek smršťuje a natahuje. V teplém počasí je dále od těla aby se chladil, v zimě je blíže aby se varlata ohřála.

Dobrý tip

Pokud z nějakého důvodu nemůžete používat antikoncepci a nechcete používat kondom, doporučuji, aby si partner dal opravdu teplou koupel. Tím se varlata velmi oteplí a během 20 min všechny spermie odumřou a muž se stává sterilním.
Pozor dlouhodobá aplikace této metody může vést k dlouhodobější neplodnosti, ale ta se postupem času opět obnoví.

29.4.2008

Hodnocení: 191 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 146
Zobrazeno: 46377x

Co si o tom myslíte?

# Petr D.: (06.12.2009 19:02:41) Reagovat

Proboha, nezodpovědnost autora tohoto článku je šílená Doufám, že žádný čtenář není tak hloupý, aby zde uváděný dobrý tip skutečně považoval za dobrý. Spolehlivost takového počínání je totiž velmi, velmi sporná.

# sdf: (20.12.2009 19:02:50) Reagovat

přesně tak

# Lucka: (13.02.2010 18:22:36) Reagovat

Promiňte hoši, ale myslím si, že tenhle typ je normální jenom kvůli tomu že je tam použito slovo sterilizace tak s evám to nelíbí?

# jirik: (20.04.2012 18:33:50) Reagovat

Je to kravina, z těchhle rad se nás narodilo hodně :D :D
Vážně - 1. teplota

# jirik: (20.04.2012 18:35:06) Reagovat

není určující pro život sp. ale pro jejich vývoj, sperie jsou před ejakulací v semenných váčcích ne ve varlatech

# maruška: (03.09.2013 16:59:17) Reagovat

možná na tom něco bude,můj přítel má rád hodně teplou sprchu a ne jednou mě napustil a nic,říká (sem snad sterilní)
jen mě napadlo co když chlap nechce být sterilní a má rád horké koupele???????

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.