• facebook
  • twitter
  • rss

Sexy prsa i po porodu

Plastika prsou u žen už několik let patří k nejoblíbenějším zákrokům plastické chirurgie. V zásadě existují dvě skupiny žen, které tuto operaci vyhledávají: ty, které nejsou spokojeny se svou velikostí a ty, které by si rády nechaly vytvarovat „prsa vytahaná po porodu.“ A přitom stačí důsledně dodržovat několik praktických rad, a většina novopečených maminek si může ne zrovna levnou návštěvu plastického chirurga ušetřit.

Troška dobrých rad

Především je nutné myslet na to, že prsa se na svou budoucí úlohu – kojení připravují už v těhotenství. Nezáleží tedy na tom, jestli ve finále kojit budete nebo nebudete, se správnou péčí je nutné začít mnohem dříve, ideálně od 7. měsíce těhotenství. Prvním krokem je určitě dobře padnoucí podprsenka, která prsa správně podepře. Přes den je její nošení samozřejmostí, ale zvláště majitelky větších velikostí by měly v podprsence spát i v noci. Vhodná je podprsenka bez kostic a z přírodních materiálů. Ne sportovní! A mimochodem podprsenkou bez kostic myslím takovou, která byla bez nich už navržena. Vytažením kostic z obyčejné podprsenky si moc nepomůžete, protože taková podprsenka už nepodpírá prsa vůbec.

Elasticitu kůže a vzniku strií předejdete každodenním otužováním. Prsa si každý večer sprchujte vlažnou vodou a mírně je masírujte. Pokud to snesete, přejděte po pár dnech na vodu studenou. Krémy proti striím, nanášené minimálně 2 x denně, by se pro vás teď na několik měsíců měly stát samozřejmostí. Ale jen samy o sobě rozhodně nejsou všespasitelné!

Strie, oproti všeobecně panujícímu názoru, nejsou jen povrchová zranění pokožky, ale sahají až do podkožních vrstev a to v některých případech i dost hluboko. Když se vytvoří, jsou tmavé a výrazné. S postupem času blednou a stříbří, ale úplně se jich už nikdy nezbavíte, ačkoli nejrůznější krémy a séra vám budou tvrdit opak. Pro úplnost ještě doplním, že u některých žen je tvorba strií podmíněna geneticky, takže jim nikdy nejde úplně předejít, ale pravidelnou péčí docílíte alespoň toho, že místo několika obřích šrámů těhotenství absolvujete jen s několika málo trhlinkami, se kterými si poměrně dobře poradí estetický laser.

15 minut denně stačí

Pevným a plným tvarům také prospěje každodenní čtvrthodinka cvičení. Začněte 15ti poctivými kliky. Je jedno, jestli si vyberete lehkou nebo těžkou variantu. V další fázi si opatřete činky, nebo třeba dobře vytvarované PET lahve naplněné vodou, lehněte si na záda, předpažte a poté ruce rozevírejte do stran. Lahve položte na zem a znovu zvedněte. Vydržte 15-20 opakování. Na závěr se pěkně protáhněte. Klekněte si na podlahu a ruce položte na zem. Váhu přeneste na paty (přitlačte se k zemi) a ramena tlačte dozadu. Musíte cítit mírný tah. Vydržte asi minutu.

Malé info o kojení

Kojení = prsa ala psí uši. Určitě jste o tom už slyšeli, ale je to pravda? To se nedá tak jednoznačně říct. Stejně tak se nedá předem odhadnout, jestli se vám po ukončení kojení prsa zvětší nebo zmenší. Všeobecně by se dalo říct, že ňadra kapkovitého tvaru jsou k vytahání náchylnější než čistokrevně kulovité tvary. Samotnou velikost pak, jak se zdá, ovlivňuje délka kojení. Krátká doba kojení (cca 0-4 měsíce) vám prsa spíše zmenší, u delšího je to naopak. Ale výjimek z tohoto pravidla je poměrně dost, takže spíše než 100% jistotu vám mohu nabídnout „pouze“ vyšší pravděpodobnost.

A ještě rada na závěr: pokud jako já patříte k pohodlným lenochům, kteří krémy pravidelně nechávají povalovat na poličce a na cvičení se nejraději dívají jenom v televizi, namotivujte se. Kupte si v luxusním obchůdku nějaké zatraceně průsvitné negližé nebo noční košilku. Doma se postavte před zrcadlo a vyfoťte se. Vidíte, jak vám to sluší? Dejte si tedy předsevzetí, že za rok touhle dobou budete vypadat alespoň minimálně tak dobře, jako na té fotografii ;-) Věřte mi, že tohle rozhodně ocení i váš partner!

29.11.2010
Autor: Janis
Hodnocení: 330 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 154
Zobrazeno: 35479x

Vhodné zboží pro tento článek

Milagros korzet - S, M, L, XL
Milagros korzet - S, M, L, XL

820Kč
Korálková sada - černá - univerzál
Korálková sada - černá - univerzál

299Kč
Dvoudílný korálkový set - LXL
Dvoudílný korálkový set - LXL

447Kč

Co si o tom myslíte?

# Kathleen: (06.12.2010 19:25:47) Reagovat

Neumím si představit, že budu v těhotenství dělat kliky. Nejspíš je asi myšleno brzké těhotenství, kdy břicho není tak patrné, nemýlím se?

# Dagmar: (20.05.2011 23:02:56) Reagovat

Jsem v osmém měsíci a s klikama nemám problém - ale nedělám je u země, ruce opírám třeba o postel nebo jiný nábytek

# TomThumb: (17.01.2011 19:43:41) Reagovat

Taky je mi to divný.. dělat kliky s bříškem. já si myslím, že to je myšleno, až když bude mimčo venku.. a ženská si najde chvilku na sebe.. a cvičí a kojí a cvičí.. asi tak..

# Edita: (14.06.2011 18:40:01) Reagovat

Proč by to nemělo být myšleno prostě od 7. měsíce do porodu? Je to tam snad jasně napsáno. Bože bože.....
Jsem v 8. a nedělá mi to nejmenší potíže...

# danica: (23.04.2012 22:31:12) Reagovat

ahoj,je mi 27 let a cekam druhé dítě,jsem v 19. Týdnu.po pravde receno mam hrůzu z toho,jak budou vypadat ma prsa po druhém dítěti.měla jsem vzdycky hodne mala prsa a po prvnim dítěti,jsem mi zůstala tragická a jeste snad menší.kojila jsem opravdu kratce asi jen 2-3 měsíce.nebylo mi to vubec prijemne a hrozne mi vadil ten pocit.nevim proc jsem to tak měla.mysleteze postupne přestání s kojením ta prsa trochu ušetří nez přestat ze dne na den?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.