• facebook
  • twitter
  • rss

Rizika antikoncepce

Uvažujete o hormonální antikoncepci? Začínáte sexuálně žít a nebaví vás si dávat pozor, nebo se již nechcete dále obtěžovat s kondomy? Často ženy také uvažují o antikoncepci i z estetických důvodů (zlepší se vám pleť, povyrostou prsa). Nebo dokonce již antikoncepci berete?

Všichni znají běžná rizika jako je omezení jejich funkce, berete li antibiotika, lehké přibrání na váze a další, ale kromě těchto běžně známých jsou zde i mnohem zásadnější a v některých případech i smrtelné komplikace a není to žádná "kachna"!

S nárůstem počtu uživatelek hormonální antikoncepce vzrostl i počet žen s trombotickými problémy. Vědci a lékaři vypozorovali jistou souvislost s užíváním antikoncepce a následně to také potvrdili.

Poslední výzkum ukazuje, že zhruba 20% žen má vrozenou vadu krve, která za jistých okolností může znamenat náchylnost k tvoření trombóz. A to zejména při poraněních, výronech krve, operacích, dlouhých letech, těhotenství, dlouhém ležení, a nebo při braní hormonální antikoncepce.

U takto "postižených" žen je potřeba na to pamatovat a před těmito ohrožujícími druhy aktivit si proaktivně ředit krev, jako prevenci. Bohužel k tomu patří i úplně vysazení a ukončení braní antikoncepce.

I když je to velmi nepohodlné a nepříjemné, následná léčba trombózy pro vás také nebude nic příjemného, nehledě na to, že vám následně antikoncepci zakáže doktor sám.

Většina gynekologů je již s tímto faktem seznámena a sami vám udělají vyšetření srážlivosti krve před tím, než pilulky napíšou, bohužel jsou i tací, kteří o tom stále nevědí a tak vám nezbývá než se o své zdraví postarat sami a takového doktora, případně si test srážlivosti krve vyžádat sami.

Neberte to na lehkou váhu, protože zdravotní komplikace mohou být opravdu závažné a i když jste doposud žádné komplikace neměla, nemusí to nic znamenat. U spousty žen se tato choroba projeví například až v těhotenství, nebo až po několikaletém braní antikoncepce.

Pokud se chcete dozvědět více, najděte si více informací o Leidenské mutaci.

9.8.2010
Autor: Longest
Hodnocení: 264 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 106
Zobrazeno: 20339x

Vhodné zboží pro tento článek

Robo ústa - MTX1
Robo ústa - MTX1

1099Kč
Francouzák
Francouzák

599Kč
Silikonová vibrační vagina
Silikonová vibrační vagina

822Kč

Co si o tom myslíte?

# liska89: (10.08.2010 22:42:40) Reagovat

S tímto článkem mohu jenom souhlasit- před začátkem užívání je třeba zjistit možná rizika, které pohodlné pojídání prášků přináší. Hormonální antikoncepci jsem brala rok bez problémů. Před 2 měsíci mi oteklo levé lýtko. Lékař mi zjistil hloubkovou žilní trombozu a prodělanou plicní embolii. Nyní beru prášky na snížení srážlivosti krve.

# Zuzka: (28.08.2010 17:54:08) Reagovat

Jen by mě zajímalo, když mám plodné dny a beru hormonální antikoncepci a k tomu ještě používáme s partnerem kondom, jak velká je pravděpodobnost otěhotnění

# Longest: (29.08.2010 08:27:37) Reagovat

U kondomu se uvádí 98 procent a u antikoncepce 99 procent, takže statisticky máte 99,9998 procenta že neotěhotnéš. Ale u obojeho záleží na tom zda to správně používáte. Dále statistika a pravděpodobnost je teoretická věda, takže se na to nelze spolehnout, rád bych zde zmínil starý vtip: Běží zajíc, myslivec vystřelí a kulka ho mine 10cm zleva, tak vystřelí ještě jednou a kulka ho mine 10 cm zprava, statisticky je ten zajíc mrtvý, ale...

# Zuzka: (30.09.2010 16:12:01) Reagovat

děkuji za odpověd :)

# jitka: (12.05.2012 22:52:13) Reagovat

No mě se vždy jen doktor ptal kolik jsem ochotna za antokoncepci zaplatit :-D podle toho předepisoval. Nikdy mi nikdo nedělal žádný testy...tak akorát ty stěry .

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.