• facebook
  • twitter
  • rss

Podvádí mě. Se mnou

Ne, chyba není v titulku. Co se může stát, když žena potká úžasného, dokonalého, charismatického... sukničkáře? Založí si profil na seznamce, kde figuruje i on. Jak asi dopadne sbližování s někým, koho vlastně znáte...?

V úvodu jen zmíníme, že jména a nicky byly v souvislosti s realitou změněny.

Martina poznala Aleše na jedné akci. Hned v první chvíli, co ho uviděla, ji zaujal. Sama však první krok neudělala. Ani nemusela, přivábil si ji sám. Po krátké konverzaci ji předal svoji vizitku a poprosil o zaslání nějakých dokumentů. Vizitku Martina ale někam založila. Naštěstí si vzpomněla na jeho jméno, a tak použila internetový vyhledávač, kde si myslela, že v kombinaci jeho jména a firmy, která jí uvízla v paměti rovněž, dotyčného nalezne. A skutečně nalezla. Spousty odkazů. Mezi jinými ji na první stránce vylezl i odkaz na web, kde se o dotyčném vyjadřovaly různé ženy. A to nepříliš lichotivě. Přesněji ho popisovaly jako muže, který má, řekněme, vysokou spotřebu žen. Po prvotním šoku se Martina přeci jenom rozhodla onoho muže kontaktovat e-mailem. Internetovou poštou prošlo několik frází.

Jejich souslednost vám názorně přiblížíme.

Martina: Ahoj, posílám slíbené dokumenty. Martina

Aleš: Ahoj, moc dík. Aleš. Jinak můžeš mrknout na mé stránky, ať víš, co dělám /link na firemní prezentaci/ (Pozn red. - jistě zde čtenáři chápete, že zaslané dokumenty dotyčného vůbec nezajímaly, jen potřeboval lapit kontakt)

Martina: Tu firmu znám, už jsem o ní slyšela (smajlík). Martina

Aleš: A o sobě něco nenapíšeš? (smajlík) Aleš

Martina: Pracuji pro jednu realitní kancelář, občas vypomáhám v reklamce a někdy dělám korektury knih. To asi tak stručně (smajlík).

Aleš: Ty toho máš teda hodně. Neměla bys někdy chuť zajít na kafe? (smajlík)

Martina: Můžeme se sejít. Co třeba ve středu večer v restauraci XY?

Aleš: Skvělé. Tak se těším. Aleš

Martina se s Alešem skutečně sešla. Povídali si, rozuměli si a vše šlo skvěle. Další schůzka se konala po delší prodlevě (chápejte, než si dotyčný oběhne to kolečko svých „kamarádek“...). Tehdy se Martina s Alešem už více intimně sblížila. A pochopila, že k němu nějakým způsobem přimkla. Postupně si zvykala i na to, že není jediná v jeho životě. Každý má nějakou vadu a Aleš svým způsobem nebyl typem člověka, který by dělal zákeřné podrazy. Byl milý, laskavý a i když někdy byl tzv. na zabití, tak v určitých chvílích Martina poznala, že ve skrytu duše to není špatný člověk. Jen s těmi ženami to byla síla. A když už jsme u nich... jejich internetové výlevy se děly dál.

Po nějaké době se Martina dozvěděla, že Aleš má profily na seznamkách. A na těch seznamkách se občas uživatelé vzájemně varují před některými lidmi, se kterými mají špatnou zkušenost. A to se týkalo i Aleše, přesněji Aliho123.

„Přece mi nebudou pomlouvat miláčka“, řekla si Martina, a tak si založila na seznamce účet. Jen aby mohla přispět svou troškou do diskuse a vylepšit profil svého... „kamaráda“.

Pokud jste nebyli na seznamce, tak to probíhá asi tak, že když se v této komunitě ocitnete noví, tak se přiřítí několik vzkazů jako vosy na lep. Mezi jinými zprávami se Martině, neboli Taizé, objevila v poště i zpráva od jistého Aliho123.

Ali123: Ahoj, jmenuji se Aleš. Jinak můžeš mrknout na mé stránky, ať víš, co dělám /link na firemní prezentaci/ (Pozn. red. - říká vám to něco? Ano, i Martině to něco připomnělo. Viz výše.)

Martina teď byla na vážkách. Co s tím? Vůbec na seznamku nepřišla Aleše kontrolovat a o kontakt nestála, ale něco jí nedalo a pokračovala v komunikaci.

Taizé: Ahoj, hm, zajímavé, ale tento obor mi zrovna nic neříká (smajlík). Mimochodem, už jsem o tobě něco četla tady: /odkaz na fórum na seznamce/

Ali123: Hm, tak to nejspíš tak bude, když to někdo tvrdí. Je na tobě, jestli si se mnou budeš povídat nebo ne.

A o sobě něco nenapíšeš? (smajlík)

Taizé: Pracuji pro reklamku, dělám korektury a sem tam zprostředkovávám prodej nemovitostí. To asi tak stručně (smajlík).

Ali123: Ty toho máš teda hodně. Neměla bys někdy chuť zajít na kafe? (smajlík)

Martina si pomyslela – ty jich máš teda hodně, když tě netrkne, že jsem něco takového už jednou psala. Byla ale na vážkách. Buď mohla přerušit v podstatě anonymní komunikaci anebo pokračovat dál.

Taizé: Můžeme se sejít. Ještě ti dám vědět, jak budu mít čas.

Ali123: OK, tak se pak ozvi.

„Mám se s ním setkat a v podstatě rozseknout to, o čem v našem „vztahu“ nemluvíme, nebo raději to nechat být?“ To se honilo Martině hlavou. Už byla i trochu unavená z toho, jaký má jejich vztah-nevztah průběh. Nicméně si počkala na další klasickou schůzku, kde ona byla za Martinu a on za Aleše. Vše probíhalo klasicky jako vždy. Martina se neodvážila nic naznačit.

Seznamkovou komunikaci nechala raději být. Ovšem po čtrnácti dnech nalezla v poště zprávu od Aliho123.

Ali123: Ahoj, nezapomněla jsi na mě? (smajlík) Můžeme se vidět?

Taizé: Ale my jsme se přece už viděli... (smajlík)

Ali123: Aha, no tak to mi asi budeš muset připomenout. Těžko to odhadnu, když tady nemáš fotku a v podstatě nic o tobě nevim.

Taizé: Tak se tedy sejdeme osobně. Co takhle ve středu večer před restauraci XY?

Ali123: Ve středu večer můžeme, ale potřeboval bych to někam přiblížit. Co takhle v restauraci AB?

Aleš samozřejmě přehrál místo schůzky na pole jemu známějšímu, kde se bude cítit víc jistý.

Taizé: Tak platí.

A bylo hotovo. Martina si říkala, jestli to není chyba. Co asi řekne Aleš, až zjistí, že si s ním takhle zahrála, že se dostala do zóny, do které nespadá (Martina nepatřila do úlovků ze seznamky) a navíc narušila periodicitu jejich setkávání. Normálně se viděli jednou za dva měsíce, ovšem touto schůzkou urychlila rande o celý měsíc.

Přišel den D a hodina H. Martina dorazila do protější restaurace o třičtvrtě hodiny dříve. Pozorovala, aby ji Aleš nikde nespatřil a čekala, že až se objeví na místě, tak vyrazí. V domluvenou dobu ale Aleš na místě nebyl. Vždycky chodil pozdě. „Alespoň to nedělá jen mně“, řekla si Martina v duchu s úsměvem. Po sedmi minutách zahlédla jeho auto. Přistavené tak, aby viděl na místo smluvené schůzky. Martině bylo jasné, že Aleš nevyleze, když před restaurací nikdo nebude a když spatří ji, tak možná ujede. Vytáhla tedy mobil, jehož číslo Aleš neznal. Napsala mu SMSku.

Martina alias Taizé: Omlouvam se za zpozdeni. Budu na miste za 3 minuty.

Aleš alias Ali123: OK. Cekam.

Vyšlo to. Aleš vylezl z auta a čekal před smluvenou restaurací. Martina si uvědomila, že buď bude za chvíli přinejmenším přizabitá nebo Aleš bude dělat jakoby nic. Vyšla z restaurace tak, aby se k Alešovi přiblížila za zády. Skoro to vyšlo, kdyby se neotočil. V jeho tváři zprvu shlédla nejistý výraz, ten ale vystřídal jeho typický rozzářený úsměv. Martina ho opětovala, protože ji bylo jasné, že to s ním evidentně nehlo. Aleš nebyl z těch, kteří se drží hesla zatloukat. Bez okolků ji políbil.

Aleš: „Takže to jsi ty.“

Martina vysvětlila Alešovi celou situaci, jak se objevila na seznamce, a proč se s ním sešla. Zároveň se z něj snažila vymámit, jak to s Aleš s těmi ženami má.

Aleš: „Tak to jsi poznala sama, tak je to asi jasné, ne. Záleží na tobě, jestli se chceš dál vídat.“

Martina: „Tak asi jdeme na to kafe. Nebo radši na panáka (úsměv).“

Poté spolu zašli k Alešovi domů. Scházejí se dál. Jen častěji. Martina ví, že zásadní chybou by bylo chlapa měnit. A vyměnit Aleše za někoho jiného zatím nechce. On zase poznal, že u ní má jistotu klidu, že ho ona nebude kontrolovat a dělat mu scény. Každý potřebuje pocit jistoty. I když jejich vztah je pro některé nepochopitelný, tak je zase upřímný. Aleš nikdy nesliboval hory doly, nehrál si na beznadějně zamilovaného Romea, v přítomnosti ostatních žen se draly na povrch spíše jeho vlastnosti Don Juana. Nic neskrýval a Martina ví, na čem je. Na druhou stranu si je také vědomá, že mezi nimi existuje určitá důvěra, která je důležitější než kdejaká nevěra. A ví, že v mezních okamžicích se na Aleše může spolehnout. Třeba ho ty ženské jednou přejdou. (smajlík)

3.12.2010
Autor: Anet
Hodnocení: 347 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 165
Zobrazeno: 37378x

Co si o tom myslíte?

# Lukáš: (03.12.2010 15:00:01) Reagovat

Proč jsi sem dala tento článek?

# Kristý: (03.12.2010 15:27:46) Reagovat

Taky nechápu, tento článek nemá s milostnými polohami nic společného, takže tu nemá co dělat. No snad to tu nepůjde os desíti k pěti. Uvidíme jaké články tu ještě budou.

# Anet: (03.12.2010 15:47:20) Reagovat

Je pravda, že to není ryze erotické téma. Spíše vztahové (taky se tu objevují texty obdobného typu), které ale také souvisí s intimním životem. Článek měl být spíš pro odlehčení, někdy to čtenáři ocení. Pokud ne, to autor dopředu nikdy neví :-).

# zabka: (03.12.2010 16:20:52) Reagovat

mně to přišlo dost zajímavé :-)

# Baruška: (03.12.2010 20:23:47) Reagovat

Je to dojemné, a krásné....

# 0-0: (03.12.2010 23:10:19) Reagovat

clanek splnil ucel, citim se odlehcen -)

# Vivien: (04.12.2010 18:22:34) Reagovat

Podle mě to je jenom dojemné... :-

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.