• facebook
  • twitter
  • rss

Plastika prsou - umístění řezu

Vítejte do dalšího dílu o plastice prsů. V této části si povíme něco více o tom, kudy je možné vést řez, tedy jak "dostat" implantát dovnitř prsu.

Pokud vám někdo bude říkat, že jizva nebude vidět, tak vám říká jen půl pravdy. Jizva nebude většinou vidět (pokud to doktor nezkazí) na vzdálenost například 2-5m což je běžná vzdálenost lidí od vašich prsou například na plovárně. Ovšem při podrobném zkoumání například na fotografii, nebo vaším přítelem z bezprostřední blízkosti bude viditelná vždy!

Máte celkem 3 možnosti:

  • dvorcem
  • prsní rýhou
  • podpažím

Také záleží na lékaři, který Vám bude zákrok provádět, protože každý preferuje jiný styl, takže se určitě na toto téma nezapomeňte zeptat!

Jak se rozhodnout?

Dvorcem

Jizva okolo bradavky

+

Jizva je malá, rychle se hojí a velice rychle zmizí, protože splyne s přechodem mezi dvorcem a normální pokožkou prsu.

-

Řez dvorcem dočasně způsobuje částečnou, nebo úplnou ztrátu citlivosti bradavky, která by se během půl roku měla plně vrátit, pokud nejsou nějaké komplikace. Je velká pravděpodobnost, že se doktor netrefí s řezem úplně přesně do přechodu dvorce a prsa a jizva bude patrnější a přímo na očích. A neposlední nevýhodou je, že bradavkou do prsa nelze vložit větší implantát a bradavkou nelze ani reoperovat, takže až bude docházet k výměně implantátu, čeká vás další jizva někde jinde.

Prsní rýhou

Jizva v prsní rýze

+

Je lehce přístupná, stejná jizva se dá použít pro případné další reoperace, nehrozí ztráta citlivosti. Trefí-li se doktor dobře, jizva nebude na první pohled vůbec viditelná, protože bude schována pod prsem v rýze. Nakonec se této jizvě stejně nevyhnete, protože ostatní jizvy se nedají použít znova.

-

Trochu horší hojení, protože toto místo je namáháno při každém pohybu trupu a rukou a jizva je tedy dost namáhaná a zpravidla nezůstane úplně přesně u sebe. Bývá delší a zároveň i více viditelná pokud žena zvedne ruce nahoru, nebo leží na zádech (například při opalování na dece s rukama za hlavou bývá patrná i na vzdálenost 2m). Pokud se doktor netrefí, jizva si nesedne přesně do prsní rýhy a může být viditelná.

Podpažím

Jizva v podpaží

+

Prso zůstane absolutně neporušeno, žádná ztráta citlivosti ani žádné jizvy na prsu a jizva v podpaží zůstane dobře schovaná.

-

Málo kdo tento způsob řezu dělá, protože dostat a usadit implantát na správném místě vyžaduje velkou zkušenost. Tento řez není použitelný pro větší implantáty a není možné tuto jizvu znovu použít pro další reoperace. Zatímco předešlé 2 jizvy budou patrné pouze pokud sundáte podprsenku, tato jizva bude patrná i za běžného života, například v městské dopravě při držení se tyče. Hrozí i komplikovanější hojení kvůli potu a častému napínání při pohybu rukou.

V dalším díle si řekneme více o možnostech umístění implantátu.

22.3.2009
Autor: CloudySky
Hodnocení: 191 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 168
Zobrazeno: 6339x

Vhodné zboží pro tento článek

Kytička na bradavku 2ks
Kytička na bradavku 2ks

109Kč
Cleopatra
Cleopatra

398Kč
Hvězdička na bradavku 2ks
Hvězdička na bradavku 2ks

109Kč

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.