• facebook
  • twitter
  • rss

Plastika prsou - průběh operace

Tak tedy teď už jste se rozhodla a doopravdy do toho jdete. Vítejte do dalšího dílu o plastice prsům ve kterém si povíme něco více o předoperačním období a hlavně o tom jak probíhá operace.

Předoperační období

Jelikož se jedná o klasickou operaci, tak v období dvou týdnů před termínem operace budete muset absolvovat veškerá klasická předoperační vyšetření, tj. odběry, prohlídka, apod. Někdy se může stát, že chirurg bude požadovat i provedení mamografického vyšetření, to je většinou jen u těch pacientek, které mají v rodině výskyt rakoviny prsu.

V období jednoho měsíce před operací nedoporučuje brát léky, které mají vliv na srážlivost krve, tj. Acylpyrin, Anopyrin, apod.

Zároveň byste cca 2 týdny neměla být nějak nemocná.

Implantáty

Při konzultaci u svého chirurga se domluvíte na finální velikosti implantátů, které jsou zajištěny jeho pracovištěm. Někdy Vám lékař může nabídnou i to, že objedná implantáty o jednu velikost menší a o jednu velikost větší. Ptáte se proč? Je zde možnost i tzv. "fitteru", to znamená testovacího implantátu. Je to v podstatě sáček, který je možné "dopustit" a podle té velikosti, která Vám nejlépe sedne se pak zvolí i velikost implantátu. Toto rozhodnutí je čistě na Vás a Vaší důvěře chirurgovi.

Nástup na operaci

Většinou s k lékaři dostavíte až v den operace, to znamená od půlnoci nejíst, nepít a nekouřit. Malým doporučením jsou i čerstvě umyté vlasy... Sebou si vezměte věci, které nebude potřeba přetahovat přes hlavu.

Operace

Operace se provádí v celkové anestezii. Před operací samotnou si s Vámi promluví anesteziolog, který s Vámi projde Vaši anamnézu a řekne Vám jakým způsobem bude probíhat operace.

Poté přijde Váš chirurg a "nakreslí" si jak by chtěl umístit implantát. To znamená, že budete zvedat ruce a pohybovat prsními svaly je to z toho důvodu, že chirurg musí vědět kde přesně máte prsní sval a žlázu, aby přesně umístil implantát.

Tak a teď jste již na cestě na sál, naposledy se podívejte na svá "stará" prsa, protože za hodinu a kousek se již probudíte s novými, vysněnými prsy.

Co Vás čeká po operaci? To si přečtete v dalším díle.

1.5.2009
Autor: CloudySky
Hodnocení: 186 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 132
Zobrazeno: 6698x

Vhodné zboží pro tento článek

Cleopatra Nipple
Cleopatra Nipple

398Kč
Kopretina na bradavku 2ks
Kopretina na bradavku 2ks

109Kč
Cleopatra 1
Cleopatra 1

398Kč

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.