• facebook
 • twitter
 • rss

Plastika prsou - po operaci

Tak a je po všem.. Dobré ráno Šípková Růženko!

Neboli vítejte do předposledního dílu o plastice prsů ve kterém si řekneme více o tom, jaký je pooperační průběh a rekonvalescence.

Každý z nás zvládá narkózu jinak – někdo lépe, jiný hůře. Je důležité mít na paměti, že byste měla poslouchat pokyny zdravotní sestřičky (přeci jenom ví co a jak) a hlavně se nebojte ozvat, pokud byste cokoliv potřebovala!

Takže se probouzíte.. Trošku to bolí a vy se snažíte mžourat na to něco obandážovaného, co jsou Vaše nová prsa. Zatím z nich není nic moc vidět a Vy jen víte, že si to teď moc neužíváte.

Probuzení

Takže jak teď vypadají Vaše nová prsa? Máte do nich zavedené dreny, aby odváděly přebytečnou krev. Zároveň máte na sobě speciální zpevňující podprsenku, která zajišťuje správné umístění implantátů. Některé z Vás můžou mít i speciální pás, který se volí většinou u kulatých implantátů a je to z toho důvodu, aby je tlačil dolů.

Den po

Po ránu Vás čeká vyndání drenů – nebojte se nic, je to rychlé a jen to lehce štípne. Pan doktor zkontroluje, jestli je všechno jak má být a podá Vám vytoužené zrcátko. Konečně je vidíte..

Prsa budou nateklá, žlutá od dezinfekce a pravděpodobně budete mít modřiny. Z čeho modřiny? Narušila se tkáň a pokud máte umístění pod sval, pak i svaly a výsledkem jsou modřiny. Po prohlídce jste propuštěna do domácího ošetření se sympatickou zásobou léků proti bolesti.

Doma

Je dobré mít zajištěný odvoz a cca na 2 týdny i někoho kdo se Vám postará o děti, protože první 2 týdny domácí práce určitě nezvládnete, nemluvě o péči o děti.

Takže jste doma – co teď? Nechte se uložit do postele a vzhledem k tomu, že můžete spát jen na zádech, zásobte se polštáři a nechte si vypodložit záda, abyste spala v polosedu.

První 2-5 dnů můžou být bolestivé, ale liší se případ od případu.

Zásady!

 1. Spěte jen na zádech!
  To znamená žádné přetáčení na bok, nic takového – chcete aby se implantáty uchytily? Dá se to vydržet, chce to jen pár polštářů pod záda...
 2. Nic nezvedejte!
 3. Nic nenoste!
 4. Nesundávejte si speciální podprsenku pokud Vám lékař neřekne jinak!
 5. Žádné cvičení prvních 6-8 týdnů – všechno zkonzultujte s lékařem!
 6. Až budete moci na chvilku sundat podprsenku, tak mazejte. Je potřeba změkčit kůži, aby Vám nevznikly strie. Nemám na mysli mazat jen jizvy, ale celé prsy a okolí. Stačí obyčejný měsíčkový krém třeba s přísadou sádla.
 7. Až budete moci pořiďte si silikonové náplasti – jsou to speciální náplasti na jizvy, určitě jejich použití prodiskutujte s lékařem.

Výše uvedené zásady jsou nejdůležitější prvních 6-8 týdnů, pak jsou prsa Vaše a žádné komplikace nehrozí.

Nezapomeňte, vše konzultujte se svým lékařem a odměnou Vám budou krásná prsa!

V dalším díle si řekneme něco více o měknutí prsů a také o možných komplikacích.

19.5.2009
Autor: CloudySky
Hodnocení: 126 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 96
Zobrazeno: 6902x

Vhodné zboží pro tento článek

Kytička na bradavku 2ks
Kytička na bradavku 2ks

109Kč
Lepítka červené mašle
Lepítka červené mašle

257Kč
Cleopatra Nipple
Cleopatra Nipple

398Kč

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.