• facebook
  • twitter
  • rss

Jsou ženy bezohledné nebo jen hloupé

Jev, který se projevuje celoročně, jen v zimě se ještě znásobí (díky zimnímu oblečení a nepříjemnému vzduchu atd.). Minule mne to již tak naštvalo, že jsem vážně začal přemýšlet o té otázce v nadpisu článku.

O mužích psychologové tvrdí, že muži se soustřeďují na dosažení cíle, čímž dochází k tomu, že jim unikne spousta věcí, které se kolem nich dějí (například na ně někdo mluví u sledování televize a oni to ani nepostřehnou), zatím co ženy se soustředí na budování vztahů a sběr informací (Ti co viděli hru Caveman jistě vědí, o čem mluvím, vám ostatním tuto hru vřele doporučuji, pochopíte spoustu zajímavých rozdílů mezi ženou a mužem).

Toto jsou vlastnosti, které mají ženy a muži odlišné, pak jsou ale věci, které jsou naprosto nepochopitelné a dle mého názoru s těmi uvedenými příliš nesouvisí. O tom bude tento článek.

Poměrně často se setkáváme s jevem, kdy se ženy chovají velmi bezohledně, zejména když se soustředí na jejich cíl. Ať je již ten cíl jakýkoliv, obě pohlaví k tomu cíli směřují, ale oba k němu dospějí jinak.

Zatím co muži se soustředí pouze na cíl a na jeho nejsnazší dosažení s ohledem na okolní hrozby a vlivy, ženy jdou za cílem a neohlížejí se na nic.

Asi bych měl uvést pár příkladů:

Příklad 1: Představte si úzkou uličku a někoho kdo nese rozměrný předmět, se kterým se do té uličky sotva vejde.

Cíl: Projít na druhý konec uličky.

Muž: Vleze do uličky, uvidí překážku uprostřed, zastaví, couvne, nechá překážku odejít a teprve potom vleze do uličky a projde volnou uličkou.

Žena: Vleze do uličky, uvidí překážku, dále pokračuje, uhne ke straně, těsně před kontaktem s překážkou se přitiskne na zeď, dost často se otřou oděvem oba o zeď, takže se ušpiní, pak se žena očistí a pokračuje dále uličkou.

Příklad 2: 2 auta v úzké uličce

Cíl: každý se potřebuje dostat na druhou stranu

Muž: začne hledat, místo kam se může uhnout a nechá protijedoucího projet, pokud se jedná o 2 muže, zpravidla zastaví oba a pak se dohadují, kdo pojede dřív.

Ženy: jedou dále a těsně před sebou se začnou vyhýbat, což již ovšem nejde, takže jeden z nich musí couvat, pokud je jeden z nich muž, není to problém (couvá), pokud se potkají 2 ženy, je silnice na půl dne zablokovaná.

Příklad 3: Tlačenice v autobuse lidé sedí, lidé stojí a na konečné musejí všichni vystoupit.

Cíl: sedící cestující chce vystoupit na konečné z autobusu

Muž: Počká, až vystoupí všichni stojící a teprve když je volná ulička, vstane a vystoupí

Žena: Začne se cpát do uličky hned, jak se otevřou dveře a již těsný prostor mezi stojícími ještě více utěsní, pošlape jim nohy a honem se cpe ven.

Těchto příkladů by se dalo vymyslet mnohem více a jistě všichni víte dobře o čem píši a všichni víme, že to nemá nic co dělat s odhadem žen. Chápu, že v některých okamžicích ženy nedokážou odhadnout velikost, ani vzdálenost, ale to že se oni sami někam nevejdou je jednoznačné a i ony to dopředu ví a přesto se tam nacpou.

A zde vyvstává právě ta otázka. Jsou ženy tak hloupé, že když vidí, úzké místo a ví, že se tam nevejdou, že nejsou schopny chvíli počkat a pak pohodlně projít, nebo jsou tak bezohledné, že je jim to jedno a říkají si ať se uhnou ostatní?

Závěr ke kterému jsem dospěl je, že je to kombinace obojího. Žena když vstoupí do úzkého prostoru a uvidí překážku pokračuje v chůzi a přemýšlí, jak se jí vyhne a když k ní přijde, je již zpravidla tak blízko, že už je moc daleko na to aby se vrátila a uhnula, v tom spočívá ta její hloupost. A bezohlednost spočívá v tom, že jí to je ve finále jedno, prostě se vyhne, nepřemýšlí nad tím jak je na tom ten chudák co nese ten těžký rozměrný předmět, ale nad tím jak se co nejmíň ušpinit o zeď.

Docela by mne zajímal váš názor a zkušenost, muži napište nám svou zkušenost a vy ženy, zkuste nám toto chování vysvětlit, možná k tomu máte jiný důvod a křivdím vám.

1.12.2010
Autor: Longest
Hodnocení: 300 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 141
Zobrazeno: 126618x

Co si o tom myslíte?

# Bara: (01.12.2010 18:15:55) Reagovat

Tenhle clanek mi zase zavani trosku sovinismem.. Denne potkavam spousty bezohlednych nebo hloupych muzu, ale netvrdim, ze jsou taci vsichni, potkavam i takove zeny, kazdopadne neni to jen zenska zalezitost, dle meho se to neda takhle prirovnavat k pohlavim, je to o povaze a vychove..
Ja napr. radeji uvolnim cestu, nebo kdyz jedu autem v uzke ulicce, uhybam se, zpomaluji, ale vetsina muzskych jede jako prase, protoze oni se vejdou vsude..takova moje zkusenost s brazdenim brnenskych ulic..

# Kristý: (01.12.2010 19:48:27) Reagovat

To má být jako diskriminace nebo co? No jasně že nám ten Longest křivdí jak sviň. Protože chlapy se přece chovají mnohem hůř než my. Tohle je prostě typický příklad bezohledného chlapa, co nás včechny hází do jednoho pytle Ale jestli mu to dělá dobře ... :D no raději dál už nic, vulgarismy by mi odstranili...

# Jirka: (01.12.2010 21:56:54) Reagovat

Jsem 22 šťastně ženatý. Po přečtení článku jsem ještě šťastnější. Teď vidím, že ve svých úvahách nejsem sám. Díky Longeste. A dámy, neberte to jako kritiku, jako něco, co byste měli změnit. My Vás milujeme takové, jaké jste.

# Lukáš: (01.12.2010 22:10:47) Reagovat

Longeste, musím též říci jako jirka, že jsem nad tímto už párkrát uvažoval a abych pravdu řekl-vůbec jsem to nechápal, ale tento článek mi pomohl, ačkoliv pořád nechápu proč to ženy dělají, když vědí jak to všechno(špatně) dopadne.. Děkuji za článek, byl skvělí a těším se na další.

# Kuba: (05.12.2010 14:27:43) Reagovat

Milé dámy, rozhodně vás neházíme do jednoho pytle ale většina zkušeností vyplývajících z článku jsem už zažil. hlavně s vyhýbáním na silnici. Přesně jak píše Longest.

# Bara: (06.12.2010 16:24:36) Reagovat

Zajimave, ja to zase znam vetsinou u muzu, i na prechodu me spis pousti zeny nez-li muzi, ale nepisi nikde clanek o tom, ze jsou muzi houpi nebo bezohledni...
Tohle napadani jednotliveho pohlavi mi fakt hlava nebere, to, ze to muze byt povahou, to, ze ty zeny jsou tak treba vychovane, vas mili pani asi nenapada, ze?

# Longest: (07.12.2010 10:51:22) Reagovat

Netvrdím, že muži to nedělají vůbec. Moje zkušenost je taková, že to dělají převážně ženy a hodně často. A troufám si tvrdit, že to nemá co dělat s výchovou, povahou možná.., ale to by znamenalo tu bezohlednost

# Lolitka: (03.05.2011 11:20:46) Reagovat

Tak toho je jen a jen urážející.. :( Ale raději nebudu nic vypisovat a zustanu u souhlasu s Bara..

# Elen: (03.11.2011 23:48:37) Reagovat

A nějaký nezamindrákovaný chlap by tady nebyl?

# Jitka: (24.02.2012 10:04:17) Reagovat

Elen: nebyl, proste typičtí čeští volové, co bys chtěla...hlavně se pánové naučte řídit, za drtivou většinou dopravních nehod můžou pánové, ti neuvěřitelně nadaní a šikovní na všechno :D

# Jarda: (04.03.2012 16:24:17) Reagovat

Právě tím, co zde přítomné dámy napsaly ve svých příspěvcích shora, prokázaly svůj bezohledný a hloupý (pokud bych měl využít slov v záhlaví článku) šovinismus, mj. vůči mužskému pohlaví. Přesněji řečeno: nepochopení či přímo záměrnou ignoraci rozdílností ve fungování ženského a mužského mozku. A namísto toho, aby akceptací faktů uznaly, že právě v tom - tedy kromě těch na první pohled zjevných odlišností - tkví hlavní rozdíl mezi pohlavími, mají potřebu rádoby dokazovat, kdo že je tady bezohlednější a hloupější. A to není dáno výchovou, nýbrž potřebou bezohledně a často velmi hloupě soupeřit s ostatními, obvykle s jinými ženami... O muže Jak překvapivé, že?

# Ali: (13.11.2012 17:46:42) Reagovat

Možná je to tím, že muži dávají přednost ženám a jsou na to naučeni, zatímco holky svižně šupajděj, aby i kluci mohli rychle projít )

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.