• facebook
  • twitter
  • rss

Jaké je to mít umělá prsa

Jaké je to mít umělá prsa

Již zde bylo napsáno spousta článků o tom co a jak a proč mít či nemít umělé poprsí. Všechny je znám, protože tímto vším jsem si musela projít.

Ano, mám umělá prsa a rozhodla jsem se, že i já přispěji i svou troškou do mlýna.

Nad tím, že si nechám zvětšit prsa jsem přemýšlela již od svých 16ti let, kdy bylo jasné, že já nebudu jedna z nejobdařenějších a čím starší jsem byla tím jsem si byla jistější.

Díky podpoře svého partnera, jsem se rozhodla do toho jít ještě před dětmi a to z jednoho důvodu - užila bych si je vůbec po dětech?

Takže když mi partner řekl, že mě plně podporuje, tak začalo klasické martýrium - výběr doktora. Podle mě je to nejklíčovější věc z celé operace, protože si doopravdy musíte vybrat někoho, komu věříte, protože mu přeci jen svěřujete do rukou jednu ze svých velmi intimních partií.

Po 2 měsíčním pátrání, jsem se dohodla s panem doktorem Krejčou z PEMu, který mi vše vysvětlil, měl se mnou trpělivost, což je docela důležité, protože přeci potřebujete vědět, jak se zachovají implantáty, když vystřelí airbagy?!? :-)

Před operací jsem o plánovaném zákroku řekla jen nejbližšímu okolí - rodině (pochopení jsem se příliš nedočkala) a nejbližším přátelům.

Zákrok proběhl díky skvělé péči bez komplikací a já se probudila se zabandážovaným hrudníkem a pocitem, že mám na prsou pytel písku. Po chvíli mi došlo, že to není pytel písku, ale že je to mé poprsí.

Ráno přišel převaz a já je poprvé viděla, musím říct, že jsem byla nadšená, byly přesně takové, jaké jsem je chtěla! Ano, sice to trošku bolelo a prsa byla lehce nateklá, ale byly moje a světe div se poprvé jsem nespočítala všechna žebra.

Rekonvalescence je nejdůležitější období po zákroku - díky podpoře partnera, který se o mě skvěle staral během prvních 2 měsíců (to znamená domácí práce, nákupy, vaření a spousta dalších aktivit) jsem to zvládla bez problémů a po 2 měsících mi pan doktor potvrdil, že už jsou prsa moje a nehrozí žádné komplikace.

To je ta zdravotní stránka - s okolím to bylo o něco vtipnější, všichni mi zírali na hrudník a ptali se jeden druhého, jestli jsem byla prsatější vždycky, nebo mi bylo pomoženo. Musím říct, že je to ze začátku docela vtipné, časem je to takové podivné a pak si zvyknete, protože po čase zapomenete, že takhle velká prsa nemáte od začátku, ale vlastně přes noc.

A jaká jsou na dotek? Po operaci jsou nateklá, spíše bolestivější, ale to je jen tak ten první měsíc, potom začíná proces měknutí. Přiznám se, že jsem čekala, že změknou maximálně do 6ti měsíců, bohužel to v mém případě nebyla pravda. Mám totiž sportovní postavu a pevnější prsní svaly, proto to trvalo rok, ale stojí to za to. Po roce byla prsa krásně měkká a na dotek byste silikon vůbec nepoznali!

Dnes to už je pár let co mám nová prsa a musím říct, že tento zákrok vřele doporučuji všem, které to chtějí udělat hlavně samy pro sebe, protože vy s nimi budete žít. Prsa vám zvednou sebevědomí a tak nějak vyváží Vaši postavu.

30.10.2009
Autor: CloudySky
Hodnocení: 286 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 128
Zobrazeno: 33184x

Co si o tom myslíte?

# XXY: (30.10.2009 10:54:31) Reagovat

Pánové pozor Nákupem prsou to bohužel nekončí, protože poté se rozjede kolotoč celoživotního vylepšování a zkrášlování. (Nákupy podprsenek, korzetů, setů, triček s výstřihem, halenek s výstřihem, vlastně komplet nového šatníku a k tomu i kabelek, a botiček, aby to ladilo) No a když již není co nakupovat tak se zjistí, že prsa mohou být ještě větší, blíž u sebe, nebo naopak dále a celé (včetně operace) se to opakuje. Jedná se zhruba o cyklus 2-10let. Jak u které ženy.

# Vivien: (01.11.2009 14:09:49) Reagovat

Ne že bych o tom uvažovala, ale jen by mě zajímalo, jak to s nimi vypadá po nějaké době ... Jestli je žena může mít až do smrti a nevypadá to děsně, nebo jestli si implantáty musí nechat ve vyšším věku odstranit a vypadalo by to ještě děsněji...

# CloudySky: (01.11.2009 21:20:39) Reagovat

Záleží na typu implantátu, nicméně se většinou po 15ti letech doporučuje výměna, ale je to individuální. Každé tři roky je doporučena kontrola ultrazvukem, aby se zjistilo zda se stěna implantátu nezmenšuje a podle toho se pak rozhodne o výměně..

# Vivi: (04.11.2009 09:22:58) Reagovat

Děkuji, to ovšem ani trochu neodpovědělo na mou otázku :D :D

# CloudySky: (06.01.2010 16:47:55) Reagovat

Jde o to, že když uz konečně máte prsa, tak se jich nechcete zbavovat... Dost často si je ženy nechávají počase ještě zvětšit... a neznám nikoho kdo by byl tak starý, měl implantáty a vypadalo to hrozně.
Pokud už by k tomu došlo, tak si ta žena prostě nechá jen udělat další operaci (zmenšit, zvětšit, naplnit...)

# Gabina: (05.10.2010 15:19:41) Reagovat

Zajímalo by mě, na kolik taková operace vyjde. Já mám prsa velká až až a je to k ničemu. Nechápu holky co mi závidí, když už teď vidím jak klesají a klesají...Proto si je chci nechat zpevnit. Nevíte někdo jestli mi i tento zákrok později zabrání v kojení? Nechci si je nechat vyplňovat, jen je trochu pozdvihnout, tak si taky říkám, že bych mohla počkat až po dětech prtž pak budou bohužel ještě níž...

# Kristý: (12.01.2013 21:28:42) Reagovat

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kolik takový zákrok stojí...

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.