• facebook
  • twitter
  • rss

Jak je to s muži

Tento článek je převzatý. Bohužel už nevím odkud ani kdo je autorem. Proto se autorovi (zaručeně to bude autorka) předem omlouvám a pokud se mi ozve, rád zveřejním jeho jméno pod článek.

Věta, že láska je slepá, je dost ohraná, ale pravdivá. Z počátku přehlížíte "drobné" nedostatky svého milovaného a omlouváte ho. Každému se přece může stát, že se zapomene v hospodě u piva, zatímco Vy na něho čekáte před kinem! Láska sice bývá slepá, ale snažte se vnímat počáteční signálky a signály a poznejte včas, zda si ho chcete vzít a strávit s ním zbytek života nebo od něho honem rychle utéct.

Ženáč

Stává se často, že se zamilujeme do ženatého muže a ani o jeho stavu nevíme. Když však pravda vyjde najevo, bude Vás přesvědčovat, že jeho manželství je jenom formální (nejčastěji kvůli dětem) a kdyby mohl, tak se rozvede, že stejně svoji ženu nemiluje a chce jenom Vás. Sladké řečičky. Pravda je taková, že většina nevěrných mužů své manželky neopouští. Velkou roli zde většinou hraje pohodlnost a nechuť začít znovu. Pro ně je jednodušší odprosit manželku, se kterou žije deset patnáct let a má s ní dvě děti, zařízený byt, chatu a auto, než se vrhnout do nejistého vztahu. Přesto se vztah ženáč - milenka často táhne léta. A čím je delší, tím hůř se z něho odchází. Jenomže pro Vás čas běží a najednou zjistíte, že jste nejlepší léta obětovala člověku, který Vás v podstatě jen využíval ke zpestření zaběhnutého stylu života. Nakonec zjistíte, že jste toho člověka neznala. Život máme jen jeden, tak proč si ho takto kazit.

Násilník

Domácí násilí je stále aktuální téma. Určitá skupina mužů má sklony k agresivnímu chování a někdy to prokládá i alkoholem. Většinou se jedná o choleriky, kteří postrádají schopnost se ovládat a svůj vztek si vybíjejí na někom slabším. Často to bývají právě manželky nebo přítelkyně. Tato vlastnost však bohužel nemá co do činění s inteligencí. Jsou známy případy, kdy násilník bijící svou ženu, patří do skupiny velmi vzdělaných pánů lékařů, vědců či finančníků. Při seznámení si proto dávejte pozor na takové výbuchů nebo případné facky. Neomlouvejte svého přítele, že si tu facku zasloužíte a rychle ze vztahu utečte. Věřte, že stav manželský jeho agresivitu nezmírní.

Alkoholik

Začíná velmi nenápadně. Nejdříve si dá pár piv s kamarády v hospodě, později k tomu přidá skleničku tvrdého alkoholu před spaním a z neškodného příležitostného pití je závislost jedna báseň. A co s takovým mužským, který sedí celé dny v hospodě, kde se opijí a doma s ním není kloudná řeč. A nedej Bože, aby alkohol prokládal s násilím. Nevěřte jeho slibům, že až přijdou děti, že se změní. Můžete ho donutit, aby se šel léčit. Ale je to věc nejistá a dlouhodobá. Šance na "uzdravení" nebývají příliš vysoké. Totéž platí o narkomanech či gamblerech. Snažte se rozeznat prvotní signály a co nejrychleji utečte.

Sukničkář

Líbí se Vám, jak je galantní, elegantní a vždy umí říct pravá slova v pravý čas? Je pro Vás ztělesněným ideálem? Často je to však jen do chvíle, než od Vás dostane, co chtěl. Obvykle o Vás ztratí zájem a žene se za další obětí. Vy si pár nocí pobrečíte, pak se oklepete a navždy se obrníte vůči takovým typům. Horší však je, když Vás přesvědčí, že jste pro něho jen ta jediná na světě a vezmete se. Prvních pár měsíců nebo i let nebudete tušit, co Váš manžel dělá. O to horší bude procitnutí. Chlapa, který byl zvyklý dostat téměř každou ženu, manželství určitě nepředělá. A jak se bránit? Mějte oči otevřené a uši nastražené. Pokud mu je kolem třiceti a před Vámi neměl žádný dlouhodobější vztah, zbystřete. Sjíždí ženám očima halenky a zadní části sukní? Určitě ho nezajímá střih nebo kvalita oblečení. To vše jsou varovné signály, že se s věrností moc nekamarádí. Opět co nejrychleji vycouvejte.

Žárlivec

Na počátku vztahu Vám jistě imponovalo, že Vás chce mít jenom pro sebe a na každého muže ve Vaší přítomnosti vrhá zabíjející pohledy. Mírná dávka žárlivosti je příjemná. Ale opravdu chcete žít s člověkem, který Vás střeží orlím zrakem, prohledává Vám kapsy a kontroluje diář? Z každého pětiminutového zpoždění udělá obrovskou nevěru? Začne Vám zakazovat jít do kavárny s kolegyněmi, podezřívá každého Vašeho kolegu, že je určitě Vaším milencem nebo Vás dokonce sleduje! Co takhle přivázat Vás doma ke sporáku řetězem. Tato vlastnost se bohužel pozná velmi pozdě. Tomuto typu věnujte zvýšeno pozornost, neboť příznaky jsou malé a nenápadné.

10.1.2003

Hodnocení: 218 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 117
Zobrazeno: 10413x

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.