• facebook
 • twitter
 • rss

Autoaugmentace

Autoaugmentace

Neboli nová metoda zvětšování prsou vlastní "hmotou". Jedná se o zákrok, kdy vám z jedné části těla odsají tuk a ten vám napumpují do prsou. Zjednodušeně řečeno.

Celé to ovšem probíhá trochu složitěji.

Průběh operace

1. Liposukce

Při místním znecitlivění se odebere tuk z partií, kde jej máte přebytek. Typicky stehna, zadeček, bříško, ovšem pozor, musíte mít vlastní! Pokud jste "vyhublá na kost", tak se s touto metodou můžete rozloučit. Tato část trvá asi 2,5h.

2. Zpracování odebrané tkáně

Čas na odpočinek pro pacientku, zatímco speciální přistroj rozděluje tkáň na vhodnou a nevhodnou pomocí principu štěpení enzymů. Prakticky to znamená, že se oddělí odpad s příměsí krve, zdravé tukové buňky a kmenové buňky, které jsou schopny v těle přirozeně žít na jiném místě, než dříve, aniž by je organismus vstřebal či vyloučil.

Autoaugmentace kašička která bude vstříknuta do prsou

Zhruba po dvou hodinách vznikne kašička z tukových a kmenových buněk, které se budou vpravovat do určených partií.

3. Implantace do prsou

Nemusí se jednat pouze o prsa, metoda je použitelná téměř pro jakoukoli část těla. V našem případě se ale jedná o prsa. V každém prsu se udělají dva vpichy (z obou stran) a těmi se následně vpravuje ona kašička do ňader. Kašička se vpravuje vějířovitě, tak aby nedošlo k porušení mléčné žlázy. Ranky po injekční jehle jsou tak malé, že je není ani potřeba šít. Tato část zákroku trvá zhruba 2 hodiny.

Rekonvalescence

Tato metoda je mnohem šetrnější než jakákoliv jiná. Pacientka nemá narkózu, nedochází k žádnému řezání, ani šití. Pouze po operaci musí pacientka nosit elastické stahovací prádlo jako při každé jiné liposukci + pevnou podprsenku.

2 týdny je potřeba se šetřit, ale v podstatě si ani nemusíte brát neschopenku, pokud děláte lehké zaměstnání.

Po zvětšení budou prsa díky otoku zhruba o 20% větší, než budou ve finální podobě. Zhruba po třech týdnech vám otok prsou zmizí a zůstanou prsa o číslo větší, než jste měla, ale zato nadosmrti a vlastní!

Autoaugmentace porovnání před a po z boku

Cena

Cena tohoto zákroku je ale závratná. Stojí zhruba 265 000 Kč. Tato cena je tak vysoká díky nákladům na speciální přístroj na rozdělování tkáně.

Existuje i jiná metoda rozdělení buněk zvaná centrifuga, která ovšem není tak kvalitní, ale její cena je třetinová.

Ovšem cena zahrnuje již zmíněnou liposukci a zároveň i tvarování prsou. Jestli je to pro vás útěchou nechám na vašem posouzení. Pro srovnání, augmentace prsou implantáty stojí komplet okolo 55 000 Kč za téměř jakoukoliv velikost. Zatím co u této metody lze zvětšit pouze o jedno číslo a po půl roce o další. Pokud chcete tedy udělat z jedniček čtyřky, nezbude vám nic jiného než v průběhu 1,5 roku 3x absolvovat tuto operaci a zaplatit něco kolem 750 000 Kč.

Porovnání s klasickým zvětšením implantáty

Výhody

 • odpadají komplikace s narkózou
 • odpadají negativní reakce těla na cizí předmět (implantát)
 • nezůstává žádná jizva
 • minimální riziko běžných chirurgických komplikací
 • snadné vyšetření mamografem a ultrazvukem
 • trvanlivost nadosmrti
 • jedná se skutečně o vaše prsa
 • nehrozí komplikace s implantáty (protržení, špatné zarostení, pokřivení, zvrásnění, atd...)
 • rekonvalescence mnohonásobně kratší a jednodušší
 • výsledná prsa se chovají naprosto přirozeně, přesně jako klasická prsa, při chůzi se pohupují nebo hopsají, při náklonu se přelívají, na omak jsou měkká a všude stejná

Nevýhody

 • vysoká cena
 • délka celé operace je něco mezi 6-8h, oproti klasické 1-1,5h
 • lze zvětšovat pouze o jedno číslo
 • nelze udělat u hubených dívek, protože nemají dost vlastního tuku
 • výsledná prsa se chovají přesně jako klasická prsa což je zároveň z dlouhodobého hlediska i nevýhoda. Na začátku mensesu budou natékat a bolet, při sportu budou nekontrolovaně létat do všech stran, jelikož je tuková tkáň zhruba 3x těžší než silikon, prsa budou přirozeně klesat a povadat, což u silikonových implantátů odpadá, ty jsou zarostlé na místě a jsou lehké, takže nemá co klesat, a tak tedy počítejte, že pokud absolvujete ono několikanásobné zvětšení například na čtyřky, do 10ti let budete možná naopak potřebovat redukci prsou z důvodu velké váhy prsou na hrudníku a následné bolesti zad)

Každá metoda má své klady a zápory, ovšem největší a nepopřitelnou výhodou této metody je, že prsa zůstanou jakkoli nepoškozena jsou na 100% vaše a když vám daná velikost bude vyhovovat, máte jí až do smrti.

16.4.2010
Autor: Longest
Hodnocení: 214 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 129
Zobrazeno: 12150x

Vhodné zboží pro tento článek

Uniforma sestřička - ML
Uniforma sestřička - ML

590Kč
Queen Korzet černý - SM
Queen Korzet černý - SM

690Kč
Obleček servírka - SM
Obleček servírka - SM

590Kč

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.