• facebook
  • twitter
  • rss

Kurz marketingu

Chcete alespoň trochu porozumět marketingu? Není to nic složitého. Některé druhy marketingu a jejich pravidla si dokonce můžete vyzkoušet i v běžném životě.

1) Jsi na večírku a vidíš fakt krásnou holku. Přejdeš k ní a řekneš jí: "V posteli jsem fakt dobrej."
Tak tohle byl klasický "direct marketing".

2) Jsi na večírku s partou kamarádů a vidíte fakt krásnou holku. Jeden z kamarádů k ní dojde a řekne jí: "Vidíš toho kluka támhle? Ten je v posteli fakt dobrej."
Tohle byla "reklama".

3) Jsi na večírku a vidíš fakt krásnou holku. Přejdeš k ní a požádáš ji o její telefonní číslo. O dva dny později jí zavoláš a řekneš jí: "V posteli jsem fakt dobrej."
Tohle byl případ "telemarketingu".

4) Jsi na večírku a vidíš fakt krásnou holku. Vstaneš, upravíš si trochu oblečení, přistoupíš k ní, nabídneš jí, že jí objednáš skleničku. Otevřeš jí dveře, protože se rozhodla odejít. Podáš jí kabelku, protože jí upadla. Nabídneš jí cigaretu a řekneš jí: "V posteli jsem fakt dobrej."
Tomuhle se říká "public relation".

5) Jsi na večírku a vidíš fakt krásnou holku. Vzpomeneš si, že ji vlastně už znáš. Přejdeš k ní, trochu jí osvěžíš paměť a řekneš jí: "Vzpomínáš, jak dobrej jsem byl v posteli"?
Tohle byl "customer relationship management".

6) Jsi na večírku a vidíš fakt krásnou holku. Ona zajde za tebou a řekne ti: "Chtěla jsem ti říct, že v posteli jsi fakt dobrej."
Tak tomuhle se říká "branding" neboli rozpoznání značky a upoutání se na ni.

21.10.2007

Hodnocení: 106 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 42
Zobrazeno: 3189x