• facebook
  • twitter
  • rss

Bez ženy

Ženy si neumí organizovat domácí práce :-)))

PONDĚLÍ

JSEM SÁM doma. Žena na týden odjela, je to skvělý pocit, velmi příjemná změna. Myslím si, že tu prožijeme se psem nezapomenutelný týden. Udělal jsme přesný plán a rozvrhl si čas. Vím přesně, kdy vstanu, kolik času strávím v koupelně, kolik přípravou snídaně. Počítal jsme také čas na mytí nádobí, úklid, psí procházky, nákupy i vaření. Když jsem odhadl celkový čas, velmi příjemně mne překvapilo, že budu mít spoustu volna. Nechápu, proč ženy tolik mluví o domácnosti a dělají z toho takovou vědu, když je to činnost, která vyžaduje tak málo času. Jde jen o to, jak si ho zorganizovat. večeříme každý kotletu. Já i pes. Na stole mám svíčku, protože to dělá příjemnou atmosféru, také sváteční prostírání a ve vázičce růži. Pes měl paštiku "Paste de canard" jako předkrm, pak maso s jemnou zeleninkou a keks jako dezert. Piju víno a kouřím doutník.
Už dlouho jsme se necítil tak dobře.

ÚTERÝ

MUSÍM SE znovu podívat na svůj časový rozvrh. Zda se mi, že bude vyžadovat malé změny, Psovi jsme vysvětlil, že není svátek každý den a nemůže mít tedy vždy předkrm a hlavně tři misky, které pak musím umývat. Při snídani jsme si všiml, že výroba pomerančové šťávu má jednu nevýhodu. Ovoce znečistí celý přístroj. Jiná možnost - udělat stravu rovnou na dva dny, pak bych nemusel stroj mýt denně.
Objev: zjistil jsem, že parky mohou ohřát v polévce a ušetřit tak jednu nádobu, kterou nemusím umýt. Rozhodně nemusím denně luxovat, jak si to přála žena, úplně postačí jednou za dva dny. Důležité je přezout a otřít psovi packy-toť vše.
Jinak se cítím skvěle.

STŘEDA

MÁM POCIT, jako by mi domácnost zabírala více času, než jsem odhadoval. Budu muset svou činnost zracionalizovat.
První kroky: koupil jsem jídlo v sáčku. Nemusím přece ztrácet čas neustálým vařením. Jídlo se nemá připravovat déle, než ser konzumuje. Problém je stlaní. Nejdřív rozhazovat pokrývky, pak větrat a znovu složitě skládat. Myslím si, že není nutné stlát každý den, když jdu zase večer spát. Mám při stlaní pocit marnosti. Také psovi už nepřipravuji složité jídlo, koupil jsme hotové jídlo pro psy. Tvářil se divně, ale nedá se nic dělat. Když mohu jíst hotové jídlo já, musí se přizpůsobit i on.

ČTVRTEK

UŽ ŽÁDNÉ pomerančové šťávy! Jak takový nenápadný pomeranč dovede ušpinit přístroj, to je neuvěřitelné. Kupuju hotový džus v lahvích.
Objev:Podařilo se mi z postele vylézt tak, že jsme skoro vůbec nenarušil přikrývky. Ovšem, chce to cvik a je nutné, aby se člověk během spánku v posteli moc nevrtěl. To znamená nestřídat polohy. Bolí mě kvůli tomu trochu záda, ale to lze odstranit horkou sprchou. Přestal jsem se každý den holit. To je tedy opravdu zbytečná ztráta času. Navíc tím získám čas, který mi chyběl a jímž disponuje žena, která se neholí.
Zjištění: je zbytečné jíst pokaždé z jiného talíře, přidělává mi to nádobí, to je hotové mrhání. Mýt neustále nádobí mi začalo jít na nervy, také pes jí z jedné misky, je to koneckonců jen zvíře.
Poznámka: dospěl jsem k závěru, že luxovat stačí maximálně jednou týdně, k obědu i večeři jsem měl párky.

PÁTEK

KONEC ovocným šťávám, láhve jsou moc těžké.
Zjištění: ráno párek chutná dobře, v poledne méně, večer vůbec. Když člověk jí párky déle, než dva dny, může to způsobit i lehkou nevolnost.
Pes dostal sušené jídlo, je stejně výživné a navíc neumaže misku. jinak už bych si připadal jako automatická myčka.
Přišel jsme na to, že polévku lze jíst rovnou z hrnce, chutná stejně: žádné talíře, žádnou naběračku! Přestal jsme vytírat podlahu v kuchyni, tato činnost mi šla na nervy, stejně jako předtím stlaní. mám dojem, že mám mnoho odpadků. Nevím, odkud se berou, musím s nimi běhat ven.
Poznámka: Konzervy nepřipadají k úvahu, protože se s nimi umaže otvírák.

SOBOTA

NAČ SE VEČER svlékat, když se ráno musím zas oblékat? to si raději déle poležím. Navíc se nemusím přikrývat, takže postel zůstane perfektně ustlaná.
Pes naděla drobečky. Vynadal jsem mu, nejsem jeho služka! Zvláštní, uvědomil jsme si, že takhle se mnou občas mluví žena ... Dnes je den holení, ale vůbec na to nemám chuť. Můj nervový stav není dobrý. Snídat budu jen to, co se nemusí rozbalovat, otvírat, krájet, mazat, vařit nebo míchat-tyhle činnosti mě otravujou.
Plán: sním oběd přímo ze sáčku, rovnou nad sporákem. Žádné talíře, příbory, prostírání a jiné nesmysly. Trochu mě bolí dásně, asi je to z nedostatku ovoce, které je moc těžké na dopravu. Třeba je to začátek kurdějí? Myslím na Amundsena.... Odpoledne telefonovala žena a ptala se, jestli jsme umyl okna a vypral prádlo. Hystericky jsem se rozesmál. Řekl jsem jí, že na takové věci nemám vůbec čas. Mám problém s vanou, ucpala se špagetami. Moc mi to ale nevadí, stejně už se nesprchuju.
Poznámka: Jíme-li se psem rovnou z ledničky, musí to být rychle, aby nezůstala dlouho otevřená.

NEDĚLE

POZOROVALI jsme se psem z postele, jak v televizi jedli lidé nejrůznější lahůdky a pokrmy. Oba jsme měli pusy plné slin. Jsme oba zesláblí a mrzutí. Ráno jsme snídali něco ze psí misky. Ani jednomu to nechutnalo. Měl bych se umýt, oholit, učesat, udělat psovi jídlo, jít s ním ven, umýt nádobí, uklidit, nakoupit a udělat plno dalších věcích, ale už se mi nedostává sil. Mám pocit, že mi slábne zrak a že se neudržím na nohou. Pes přestal vrtět ocasem. V posledním pudu sebezáchovy jsme se odplazili do restaurace. Jedli jsme skvělá jídla na různých talířích více než hodinu. Pak jsme odešli do hotelu. Pokoj je čistý, uklizený, útulný. Rozházel jsem postel a opět spal jako na začátku expedice. Myslím si, že je to ideální řešení, protože takhle skutečně ušetřím mnoho času. Až se zotavím, budu přemýšlet k čemu ho použiju.

1.10.2007

Hodnocení: 147 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 26
Zobrazeno: 3154x