• facebook
  • twitter
  • rss

Den rovnoprávnosti žen

Překlad k obrázku: povoleno (vlevo), nepovoleno (vpravo)

U nás se tento den nikterak neslaví, nebo se mi o něm nepodařilo žádnou zmínku nalézt, ale v zahraničí je to evidentně populární a GoTopless.org organizace jde dále a dokonce pořádá pochody žen nahoře bez za jejich práva se takto ukazovat na veřejnosti.

Ženám se totiž nelíbí, že to co je tolerováno mužům (viz obrázek nahoře) je ženám zakazováno a odsuzováno.

Představte si perný letní den (například jako dnes) a vy přesto musíte do města. Budete se potit, bude vám vedro a pravděpodobně si ještě spálíte ruce a krk zatímco záda budete mít bílá.

Zatím co u muže který si svlékne tričko a jde do půl těla nahý je to tolerováno, žena by pravděpodobně za stejný čin byla potrestána za veřejné pohoršování, nebo minimálně požádána o oblečení.

Ženy z organizace GoTopless pořádají pochody za stejná práva žen a mužů.

Jejich argumenty jsou velmi přesvědčivé a já osobně jsem pro pořádání stejných pochodů i v Čechách. Resp. Jsem pro nařízení chodit topless pořád! ;)

Uveďme si pár z jejich argumentů:

  • 26.8.1920 byly ženám přiřčena práva stejná jako mužům včetně práva volit, ale stále se dělají rozdíly
  • Pochod pomáhá ženám pochopit, že prsa jsou jejich přirozenou součástí nikoliv něčím co je potřeba zakrývat
  • Pochod pomáhá mužům pochopit rozdíl mezi nahotou a sexualitou
  • Zapojit se mohou všichni!
  • V minulosti se ženy feministky snažili napodobovat muže, aby dokázali jejich stejná práva a rovnocennost, to ale s ženskostí nemá nic společného a není cílem

Na závěr rada organizátorů:

Nezapomeňte si prsa dobře namazat opalovacím krémem!

Chcete-li se dozvědět více, zavítejte na stránky GoTopless.org

Pokud o nějaké podobné akci víte, napište o ní do naší diskuse pod článkem a třeba přilákáte další lidi, kteří celou akci podpoří!

20.8.2009
Autor: Longest
Hodnocení: 245 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 168
Zobrazeno: 50640x

Co si o tom myslíte?

# Verca: (22.08.2009 12:33:45) Reagovat

Tady v Cechach se my zeny rovnopravnosti jakzivy nedockame. Tady v Cechach budeme my zeny diskriminovane porad. Chlap, kterej mel hodne zen je borec, ale zena aby se bala prijit o panenstvi protoze by z ni prave chlapi nepravem udelali lehkou slecnu.

# Honza: (22.08.2009 14:16:37) Reagovat

Souhlasim s tebou Verco Takže mám pro tebe návrh... vyndej kozy a jdeme do průvodu...

# Verca: (24.08.2009 03:00:42) Reagovat

Kdyz budu chtit, tak ta prsa opravdu vyndam. Mam je velka a pevna.

# Honza: (24.08.2009 07:56:50) Reagovat

Nevěřim... to může říct každý... když budu chtít... Pošli důkaz... věřím, že je sem určitě správci stránek rádi přidají...

# Mishko71: (15.07.2010 00:19:53) Reagovat

zena aby se bala prijit o panenstvi protoze by z ni prave chlapi nepravem udelali lehkou slecnu - anebo že by to byli její nejlepší kamarádky, které toho mají dost z důvodu, že je u mužů oblíbená? Nezlobte se, ale zase mi to zavání ŠÍLENÝM feminismem, který z hlouby duše nemám rád. Občas, když si něco u nich přečtu, mám chuť dát některé nejenom na zadek a pak ať se zkusí ohánět tím, že je žena :-O

Stačí se podívat na http://www.feministky.cz a mnoho normálních žen i mužů pochopí, co jsem tím vším myslel.

# Admin: (24.08.2009 07:59:09) Reagovat

Ano, obrázek sem rádi přidáme, zašlete jej na
http://www.polohy.cz/pruvodce/vlozit-soubor.html
ale v této diskuzi již nepokračujte, není k tématu

# Shine: (24.08.2009 12:06:30) Reagovat

Taky bych se ráda přidala k akci GoTopless,ale nevím, co by na to řekli obyvatelé malého městečka, ve kterým žiju, kde se všichni znají a všichni rádi drbní=)...

# Verca: (24.08.2009 16:45:49) Reagovat

Ano to je pravda. Taky jsem z malyho mesta a kazdej me zna od narozeni, protoze se sestrou jsme dvojcata. Takze z toho nic nebude. Je to tady sama pavlacova drbna, ale prsa mam opravdu velka a pevna.

# Tomáš: (06.07.2010 18:54:48) Reagovat

Já sem pro to aby lidi chodili uplne nazí a nestyděli se za svá těla .) Nevím proč by to měli zakazovat zrovna muži ... pokud vím tak to zakazuje zákon nebo mravní normy a to snad nevymýšlej jen muži ne ? Já zase tohle vidím jako diskriminace chlapa že je na něj všechno schozeno teda aspoň těch normálních :)

# fede: (25.06.2011 11:35:17) Reagovat

tady se bavíme o věcech kterým se říká diskriminace ale přemýšlíte hlavou? Žena nemůže chodit nahoře bez lebo chlap nemá dudy když na to kouknu jako vy máte pravdu a souhlasím ale pokud se na to podívám jinak nechápu vaší reakci chlapy a to určitě nejsem sám když vidíte ženu co vás vzrušuje?žeby prsa zadek křivky? Ženy co vás vzrušuje ? Svaly a pera ne? Takže všichni budou chodit nahaty po světě žena a naproti muž žena je vždy stydliva a muž jen některý muž se nekoukne dolů protože tam nic neuvidí ale koukne se na prsa tak jako žena se nekoukne na ruce ale na pero takže o čem se tady vlastně bavíme?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.