• facebook
  • twitter
  • rss

Hra 9: Dolej ale nepřelej

Pomůcky:

Parta kamarádů a hlavně kamarádek ochotných hrát (to je velmi důležitá součást), dále dostatečná zásoba vína (k němu skleničky), případně lahví tvrdého alkoholu a jak jinak než k tomu příslušné panáky.

Čím menší budou skleničky, tím větší spád bude hra mít. Naopak čím větší skleničky jsou, tím je hra pomalejší, ale opilost přichází velmi rychle!

Pravidla hry:

Hráči se posadí kolem stolu a každý dostane jeden pohárek. Láhev putuje z ruky do ruky, přičemž si každý hráč "ulije" co nejméně do pohárku. Komu se podaří pohárek naplnit, vypije ho a dá fant.

Ze začátku to bývá třeba až při pátém kole, ale obsah láhve po chvíli hráče ovlivní natolik, že pohárek naplní třeba už při druhém kole, v čemž vynikají zejména partnerky.

Dokonce se často stává, že ho nalijí najednou, a pak je stojí každé kolo fant. Celé rozjuchané se pak ptají kamarádky: "Co si mám sundat? Punčochy, nebo kalhotky?" "Sundej si kalhotky, já už je taky nemám,"odpoví kamarádka, jíž se při nalévání také třásla ruka a hromada fantů je stále větší.

Kdo už nemá žádný fant, vypadává dočasně ze hry a láhev koluje jen mezi těmi, co ještě fanty mají, a to do té doby, kdy jsou zcela bez fantů, nebo je láhev prázdná. Ve druhém případě se prázdná láhev roztáčí na stole a fant dá ten, na koho ukáže hrdlo, když se láhev zastaví. Hraje se tak dlouho, dokud nejsou všichni hráči nazí. Nyní začíná další část hry, "na fanty".

Náhodně vylosovaný hráč vymyslí úkol, který musí vykonat ten, kdo chce fant získat (nemusí to být jeho majitel), a vytáhne jeden z hromady. Hra dostane větší spád, když ten, co má úkol splnit, ihned vymyslí další a vytáhne fant, aby se na něj nemuselo čekat. Při více zájemcích o jeden fant, má přednost majitel, nebo ten, na koho vyjde rozpočítávadlo.

2.3.2003
Převzato z: http://www.srandovnik.wz.cz/hry/dolevana.html
Hodnocení: 109 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 103
Zobrazeno: 7073x

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.