• facebook
  • twitter
  • rss

Hra 10: Na celníky

Hrací potřeby:

  • nůžky, jehly, nitě, lepicí pásky atd. (fantazii se meze nekladou)
  • dvě sady kartiček s čísly, volný byt (čím větší, tím lépe)
  • hodinky
  • prezervativy

Pravidla hry:

Jedna z místností je celnice a hráči se rozdělí na "celníky" a "pašeráky". Ženy jsou pašeráci, muži celníci.

Pašeráci odejdou do jiné místnosti, kde se snaží schovat u sebe prezervativ. Použijí k tomu veškerou fantazii a výše popsané pomůcky. Na schování kontrabandu mají pašeráci 2O minut. Po uplynutí limitu si každý pašerák vytáhne kartičku s číslem. Kartičky si mezi tím rozlosují i celníci, takže je jasné, kdo s kým bude hrát (lze použít i páry ze hry Pexeso).

Nyní začíná nejzajímavější část. Všichni hráči se sejdou na celnici, kde celníci provedou osobní prohlídku pašeráků. Pašerák, u kterého je první objeven kontraband, vypadá ze hry zrovna tak jako celník, jenž objevil prezervativ jako poslední. Oba si jdou o své neschopnosti "popovídat" do zvlášť k tomu určené místnosti. Po vyřazení páru kartiček začíná další kolo hry.

Po každém kole je tedy vyřazen jeden pár a o vítězi se rozhodne mezi posledním celníkem a pašerákem. Vyhrává ten, komu se podaří propašovat prezervativ navlečený na celníkův úd do pochvy, aniž by si toho ten druhý všiml. Protože se oba snaží o totéž, jde to velice snadno a hra končí většinou nerozhodně.

Pokud byste si chtěli tuto hru zahrát vícekrát za sebou, tak je dobré, když si občas hráči vymění role. Muži jsou pašeráci a ženy celníci, s malou úpravou pravidel. Páry se postupně nevyřazují, ale při prvním kole musí být objevený kontraband ihned použit, aby byl znehodnocen. Pašerák, který by chtěl pašovat kontraband tak, že by v něm byl oblečený, je out. Prezervativ musí být vždy v neporušeném obalu od výrobce!

5.3.2003
Převzato z: http://www.srandovnik.wz.cz/hry/celnici.html
Hodnocení: 142 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 77
Zobrazeno: 7448x

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.