• facebook
  • twitter
  • rss

Zahodíte také podprsenku?

Právě před dvaceti lety zemřela na jedné římské klinice vynálezkyně dámské podprsenky Mary Crosbyová. Jako mladá dívka jednou prohlásila, že již nebude nosit těžkou šněrovačku s výztuhou a celý její nápad spočíval v tom, že dvě třetiny tohoto korzetu prostě ustřihla. Zřejmě byla dosti prozíravá, protože si svůj převratný vynález dala patentovat, za což obdržela padesát dolarů.

V současné době se však podprsenka přestává těšit obecné popularitě. Odhazovačky podprsenek jsou podporovány i autoritou slavných profesorů hygieny. Jeden z nich nedávno prohlásil, že nevidí,žádný důvod, proč by se ženy neměly konečně osvobodit i od tohoto posledního směšného zbytku klasické šněrovačky. V USA toto hnutí nabylo místy masového a demonstračního charakteru. V Atlantic City se sešlo sto padesát členek feministického hnutí a veřejně spálilo své podprsenky na hranici. V San Franciscu se proti podprsenkové manifestace zúčastnilo 5000 přívrženců. V čele průvodu nesli heslo "Dolů s podprsenkami!"

V některých západoevropských zemích jdou zase v poslední době na dračku podprsenky na jedno použití. Vyrábějí se z průhledné a jemné hmoty, dobře udržují tvar prsů a jsou prakticky neviditelné. Znamená to, že se mohou nosit k hlubokým dekoltům i pod velmi tenkým oděvem.

Podle některých výzkumů asi čtvrtina amerických žen už podprsenku vůbec nenosí, dalších 35 si ji obléká jenom občas. Je pochopitelné, že také záleží na tvaru a velikostí prsů, zda se z ženy stane přívřzenkyně protipodprsenkového hnutí nebo bude nadále ortodoxně oblékat tento klasický krunýř. Potěšitelné jistě je, že ani naše země nezůstává stranou těchto moderních oděvních trendů. Svědčí o tom ostatně i každoroční soutěž o Miss monokiny, jejíž účastnice své podprsenky směle odhazují v dál ...

6.3.2002
Autor: MuDr. Radim Uzel
Hodnocení: 161 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 82
Zobrazeno: 9791x

Co si o tom myslíte?

# Jana: (19.06.2011 08:25:26) Reagovat

Podprsenku ne

# Santana: (27.12.2012 22:03:24) Reagovat

Samozřejmě by neměla být žádná žena k nošení podrsenky nucena, pokud ji nosit nechce, ale když si chceme zachovat pěkná prsa co nejdéle, je třeba správně padnoucí podprsenka - naboso si snad můžou dovolit chodit jen ženy s hodně malými ňadry, a to zdaleka ne neustále, a při sportovních aktivitách je to naprostá nezbytnost - nebude ale problém spíš v tom, že většina žen (údajně) nosí nepadnoucí podprsenku, a tak se z nich stávají příznivkyně chození bez? Té údajnosti bych se docela divila vzhledem tomu, co se běžně prodává v obchodech - donedávna jsem mezi zmíněnou většinu taky patřila. Ovšem pokud jde o opalování nahoře bez, tak jsem jednoznačně pro (ačkoliv mě se přímo netýká - placatění se na pláži mě neskutečně nudí). Ale jinak nevidím nic antierotického na pěkných prsou v pěkné podprsence, naopak.

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.