• facebook
  • twitter
  • rss

Také ústy a jazykem

Jsem přesvědčen, že jsou v naší knížce naprosto správně zařazeny snímky, na kterých je zobracen sexuální kontakt mezi ústy a pohlavními orgány. "Časy se mění a my se měníme s nimi". Toto prastaré latinské přísloví v souvislosti s vychutnáváním pohlavních orgánů zde neuvádím proto, že by snad takové chování bylo v minulosti něčím neznámým. Staroindická Kámasútra i nástěnné fresky v Pompejích svědčí o tom, že v této oblasti asi není nic nového pod sluncem. Co se však změnilo, je určitá otevřenost, se kterou jsou lidé schopni o těchto sexuálních praktikách hovořit a ochota přiznat si, že by měli také chuť to alespoň někdy zkusit.

Ještě před několika desetiletími zařazoval náš slavný sexuolog profesor Hynie všechny kontakty úst a pohlavních orgánů mezi úchylné sexuální aktivity, které se sice na světě vyskytují, ale jejichž provozování je asi na stejné mravní úrovni jako sexuální styky s mrtvolami nebo se zvířaty. Pan profesor nabízel k úvaze teorii, že olizování genitálu se vůbec nemůže praktikovat se ženou vytouženou, se skutečnými erotickými hodnotami. Jde prý vlastně o ukájení, kde ženská ústa jsou pouze nástrojem stejně jako nafukovací panna nebo umělá pochva. Výjimečně slyšel dokonce o případech olizování okolí konečníku, což je prý vyhrazeno lidem debilním nebo šíleným. Moderní sexuologie poněkud revidovala mírně puritánské názory slavných učitelů. Konečník považují za právoplatnou erotogenní zónu mnou vysokoškolsky vzdělaní občané, genitál olizují i doktoři věd, poslanci a ministři. Je ovšem upotřebí nikdy a nikoho k takové aktivitě nenutit, nebo toto chování násilím nevymáhat. Normální je v sexu jen to, co je dobrovolné a příjemné všem zúčastněným.

Velmi oblíbené je provádění této sexuální aktivity oběma partnery současně, což bývá někdy označováno jako "poloha 69~~. Tímto způsobem je možno dospět až k orgasmu, aniž by se uplatnila klasická soulož. Mnozí lidé dávají dokonce tomuto způsobu sexuálního spojení před normální souloží přednost. Pokud to oběma partnerům vyhovuje, má ještě další výhodu v tom, že se vlastně jedná o bezpečně antikoncepční spojení. Vyvarujeme-li se kontaktu obou pohlavních orgánů, nehrozí možnost otěhotnění, protože se při ejakulaci žádné spermie nedostanou do pochvy.

Při té příležitosti bývám často dotazován na eventuální škodlivost polykání mužského ejakulátu. V podstatě je možno říci, že je to počínání neškodné, nepočítáme-li ovšem možnost sexuálně přenosné infekce, která ale hrozí při každém kontaktu sliznic nebo ejakulátu se sliznicí. Možnost přenosu nákazy mužskou semennou tekutinou je tedy stejná při jejím vyplivnutí jako při polknutí. Proti polykání semene mají ovšem některé ženy zábrany estetické, jiné však naopak shledávají jeho chuť zajímavou a na tuto aktivitu se vyloženě těší. Znovu je však zapotřebí zdůraznit požadavek naprosté dobrovolnosti takové sexuální aktivity. Oběma zúčastněným by měla přinášet jen radost a uspokojení.

Setkal jsem se také s kuriózním dotazem jedné žákyně zdravotnické školy, zda by náhodou při polknuti semene nemohla otěhotnět. Dokonce padla i zmínka o možnosti mimoděložního těhotenství. Takovému dotazu nezbývalo než se srdečně zasmát. Smích mne však přešel, když jsem nedávno četl v jednom gynekologickém odborném časopise, že v historii lidstva byl už jednou takový případ zaznamenán. Tenkrát šlo ovšem o proniknutí semene do dutiny břišní ze Žaludku prasklým žaludečním vředem. Historka je to natolik kuriózní a téměř neskutečná, že patří do oblasti gynekologické "myslivecké latiny. Sama žaludeční šťáva ničí totiž spolehlivě spermie již během několika vteřin, takže k takovému mechanismu průniku by mohlo dojít pouze v současném okamžiku polknuti ejakulátu a prasknuti žaludečního vředu, což je jistě, jak sami uznáte, disti nepravděpodobné.

6.3.2002
Autor: MuDr. Radim Uzel
Hodnocení: 228 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 105
Zobrazeno: 17521x

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.