• facebook
  • twitter
  • rss

Sexuální závislost

Sex je droga! Na sex se dá vytvořit závislost jako třeba na alkohol. Aneb s jídlem roste chuť. To způsobují endorfiny, látky které navozují podobné pocity jaké prožívají narkomani po užití klasické drogy. Endorfiny má každý z nás v těle ať sex provozujeme a nebo ne a vylučují se do organismu při zvláště silném zážitku.

Problém je v tom, že pokud si ho dotyčný chce zopakovat, musí vyvolat podnět pokaždé silnější než byl ten předchozí. Přesně jako u heroinu či LSD. Tak vzniká závislost, kruh, ze kterého často už není úniku.

Ve vyspělých zemích se číslo "Sexuálně závislých" odhaduje na 0,5-1% v zemích rozvojových a nebo zaostalých až 8% obyvatel.

Odborníci tvrdí, že každý z nás se může stát závislým. Však nikdo přesně nedokáže určit, kde má ten či onen svou hranici... . O tom svědčí hrůzné skutečnosti jejichž jsme v současné době často svědky.

6.3.2002

Hodnocení: 85 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 54
Zobrazeno: 6438x

Co si o tom myslíte?

# Ale: (16.11.2009 20:33:18) Reagovat

Já to říkám pořát sex je největší droga na světě proto nechápu lidi kteří berou nějaký jiný drogy. A já myslím že sem se stala závislačkou hned po prvním sexu =D

# :): (14.12.2009 16:27:29) Reagovat

tak tak.. :)

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.