• facebook
  • twitter
  • rss

Sexuální kuchařka

Sexuální pud bývá někdy přirovnáván k pudu obživnému. Existuje ovšem drobný rozdíl v tom, že zatímco potrava napomáhá zachování naší individuální existence, sexualita pomáhá zachování celého lidského rodu. Oba dva tyto pudy jsou hluboce zakořeněny v celé živočišné říši, táhnou se nepřetržitě také historií lidstva. Na rozdíl od zvířete však je člověk schopen oba tyto pudy uspokojovat kultivovaněji a rafinovaněji. Dávno za námi jsou ty časy, kdy se člověk spokojil s primitivním ohništěm a nad ním visícím kusem mamuta. Přibývají stále nové přísady, nová koření, knihy kuchařského umění zabírají tisíce popsaných stránek. Místo ohně máme k dispozici mikrovlnné trouby, tlakové a fritovací hrnce. Příjem potravy je ostatně se sexualitou úzce svázán, ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem.

Stejně jako existují prastaré knihy kuchařských předpisů, existují i obsáhlá díla o umění milovat. Klasickým příkladem je třeba staroindická Kámasútra. A tady vidíme, že na rozdíl od potravinových prožitků se na způsobu sexuální komunikace za ta dlouhá staletí příliš mnoho nezměnilo. Sexuální umění je po tisíciletí vlastně stejné. Jsem přesvědčen dokonce i o tom, že člověk se naučí snáze souložit nežli se naučí dobře vařit. V sexualitě jsme totiž tvory značně učenlivými, sex nám jde lépe než násobení zlomků. Ale nicméně učit se to musíme. Je to tak trochu prokletím našeho živočišného druhu, ale podobné potíže mají už i naši nejbližší příbuzní - antropoidní opice. Chudák malý opičák, který dosud nemohl odkoukat techniku pohlavního styku od starších samců! Pokud se ocitne v kleci sám s atraktivní opičí samicí, silně se vzruší, dojde ke ztopoření pohlavního údu, ale dál už neví, co by tak asi dělal. Teprve kamarádi a starší sourozenci mu mohou ukázat "jak na to".

Proto tedy takový zájem o sexuální příručky a o popisy koitálního know how. Člověk to stejně jako opičák potřebuje odkoukat, potřebuje poradit. V dávných dobách tesal různé polohy při souloži do skalních reliéfů, zobrazoval na nástěnných freskách, dnes si to může natočit třeba videokamerou, nebo si koupit knížku jako je tato. Nakonec ovšem zjistíme, že jediné, co se mění, je technika zobrazení, zatímco vlastní způsoby sexuální komunikace zůstávají po tisíciletí stejné.

6.3.2002
Autor: MuDr. Radim Uzel
Hodnocení: 125 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 74
Zobrazeno: 7993x

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.