• facebook
  • twitter
  • rss

Potíže s deflorací

"Omne initium difficile est" - každý začátek je těžký, tak praví nejen latinské přísloví, ale i prastará lidová moudrost. Zdá se, že v poslední době přibývá v sexuologické ordinaci mladých párů, které nevědí "jak na to". Zajímavé je, že to většinou nebývají nějací hlupáci, ale často lidé v mnoha vědách vzdělaní a dokonce někdy i akademickými tituly obdaření. Do poradny pro bezdětná manželství třeba přichází dvojice, on strojní inženýr, ona učitelka, a svěřují se s problémem, že po tříletém manželství se jim dosud nezdařilo těhotenství a že to tedy asi nebude v pořádku s jejich plodností. Není to samozřejmě nijak neobvyklá situace, v našich podmínkách je takových dvojic skoro 15 96 z celkové populace.

Jaké však vypukne překvapení, když se při gynekologickém vyšetření zjistí, že se vlastně jedná o tak zvané nekonzumované manželství, že mladá paní je dosud pannou s naprosto neporušenou panenskou blánou. Na dotaz, zda spolu provozují pohlavní styky, oba dva horlivě přitakávají, souloží spolu několikrát týdně od začátku trvání svého manželského svazku.

Teprve podrobnější dotazy na techniku sexuálního spojení odhalí překvapující skutečnost: pan inženýr ani paní učitelka totiž netuší, že princip soulože spočívá v zavedení mužského pohlavního údu do ženské pochvy. Po tři roky se pohlavně stýkali tak, že muž pohyboval svým ztopořeným pohlavním údem mezi sevřenými stehny své manželky, prováděl tedy klasický "coitus ante portas", soulož před branami. Není tedy divu, že k otěhotnění jeho ženy nedošlo, když se tak do pochvy nikdy nedostala ani kapka ejakulátu. Je to vlastně bezpečnější antikoncepce nežli přerušovaná soulož, při níž přece jenom občas k úniku malého množství spermií dochází ještě před ejakulací.

Léčba tohoto druhu neplodnosti bývá skoro vždy úspěšná. Oba jmenované je nutno jednorázovým poučením vyléčit ze sexuální ignorance nejlépe demonstrací erotických materiálů a jejich vysvětlením. Zanedbání sexuální školní a rodinné výchovy je tak nutno napravovat ještě po létech v lékařské ordinaci. Oba manželé se projevili jako chápaví a učenliví žáci a toto jejich studijní úsilí bylo do roka odměněno rodinným přírůstkem. Při nedávné návštěvě mi však paní učitelka sdělila, že se po zdárném porodu a šestinedělí vrátili k původnímu způsobu "soulože", který jim vyhovuje mimo jiné také jako účinná antikoncepční metoda. Zvyk má zkrátka železnou košili a z této příhody je patrno, jak různorodé mohou být způsoby pohlavního styku u lidí.

Daleko častěji však vznikají problémy při pokusech o první pohlavní styk u dvou mladých nezkušených lidí. Pokud je výše uvedená příhoda s neinformovaným inženýrem poněkud výjimečná, jiné potíže sexuálních začátečníků bývají téměř pravidlem. Někteří přičinliví samouci to po opakovaných pokusech nakonec zvládnou, pro ostatní však zase zbývá lékařská ordinace jako poslední útočiště. Přicházejí nejčastěji se stížností, že se jim nedaří uskutečnit první soulož, ačkoliv se o to oba ze všech sil poctivě snaží. Často to svádějí na příliš pevnou panenskou blánu nebo vrozeně zúžený poševní vchod partnerky, jiní zase na nadměrné rozměry ztopořeného pohlavního údu a strach z možného poranění.

Anatomické příčiny bývají však velmi zanedbatelným důvodem těchto počátečních sexuálních neúspěchů. Skutečně neproniknutelný hymen nebo obří parametry penisu se sice občas vyskytnou, v naší populaci jich však bývá jako šafránu. Většina těchto potíží totiž pramení opět ze sexuální nepoučenosti. Znovu to potvrzuje známou skutečnost, že na rozdíl od ostatních živočichů nemá člověk sexuální dovednosti automaticky vrozené, že naopak podléhají procesu učení stejně jako čtení, psaní, práce se zlomky nebo komunikace s osobním počítačem.

Nejčastější příčinou bývá naprostá neznalost anatomie ženských pohlavních orgánů. Poševní vchod je totiž dobře přístupný pouze při pokrčení dolních končetin v kyčelních i kolenních kloubech. Toto pokrčení je ještě důležitější než pouhé roztažení stehen. Jak jsem z rozhovorů s neúspěšnými sexuálními debutanty zjistil, většina z nich se o první soulož pokoušela tak, že se oba domnívali, že to bude možné i s nataženýma nohama. Postižení většinou nikdy v životě neviděli žádné vyobrazení soulože a pornografické materiály považovali za zvrhlou libůstku několika sexuálně úchylných jedinců. Nebudu tedy asi daleko od pravdy, když označím absenci takové podívané za jednu z hlavních příčin neúspěchu těchto sexuálních nedouků.

A ještě jedna rada na závěr. Ve většině případů nezdaru první soulože a neúspěšné deflorace se osvědčilo doporučit mladým lidem, aby svou sexuální premiéru uskutečnili v poloze jízdmo. Znamená to radu, aby partner ležel v položena na zádech a partnerka sama rozkročmo tváří v tvář na jeho ztopořený pohlavní úd zeširoka nasedla. V této. poloze se do jisté míry naplňuje emancipační snaha moderních feministek, protože žena se vlastně defloruje sama. Odpadá pokořující podrobení mužské agresivitě, nehledě k tomu, že se tímto způsobem protržení panenské blány daří opravdu nejlépe.

6.3.2002
Autor: MuDr. Radim Uzel
Hodnocení: 115 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 102
Zobrazeno: 15313x

Co si o tom myslíte?

# Nika: (01.07.2010 11:42:34) Reagovat

Žasnu nad nevzdělaností toho inženýra a učitelky a to jsou studovaný lidi. Nezasunout penis do pochvy a myslet si, že souložim, to by nenapadlo ani mě a jsem taky panna nezkušená.

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.