• facebook
  • twitter
  • rss

Polohy při souloži sledované ultrazvukem

Německý časopis Stern uveřejnil zajímavou reportáž o prvním pohlavním styku sledovaném pomocí ultrazvuku. Sexuologická laboratoř se tentokrát přestěhovala do pokoje č. 9 kodaňského hotelu "Righospitalets", hlavními aktéry byli 29-letá účetní a její o rok mladší manžel, bankovní úředník. Režiséři, sexuolog a internista, vše k pokusu připravili a pak se ovšem tiše vytratili. Paní účetní měla na podbřišku připevněnu citlivou hlavici ultrazvukového přístroje a oba obětavci pak v rámci pokusu vystřídali při pohlavním styku celou řadu různých pozic.

Pouze dva dobrovolníci by pochopitelně nemohli absolvovat celý náročný výzkum. K pokusu se přihlásilo na inzerát celkem 23 párů ve věku mezi 23 až 55 lety. Výzkum byl rovněž náročný i Finančně. Každý pár vědecky souložil za 800 marek honoráře, celkem se souložilo 120 hodin a bylo vystřídáno deset nejzákladnějších koitálních pozic.

Pochopitelně, že již v minulosti byly měřeny různé parametry při pohlavním styku. Nejdokonaleji si v tom zatím počínali známí američtí výzkumníci Masters a Johnsonová, kteří za tím účelem zkonstruovali umělou náhradu mužského pohlavního údu. Tato vědecká pomůcka měla v sobě zamontována různá čidla, kterými se měřil tlak, teplota a vlhkost v průběhu sexuálního dráždění v pochvě.

6.3.2002
Autor: MuDr. Radim Uzel
Hodnocení: 203 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 129
Zobrazeno: 25022x

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.