• facebook
  • twitter
  • rss

Kněžky lásky ve starém Římě

Starověký Řím nebyl jen tím nudným učeným městem, o kterém se mladší generace učí ve školních lavicích a prostitutky v něm byly opravdu všudypřítomné. Náhodný cestovatel časem by se s nimi mohl setkat např. v chrámech nejrůznějších bohyň, v prodejnách pečiva, v lázních a jak jinak i přímo na ulici. Ctnostným mužům byly dokonce návštěvy nevěstinců doporučovány, aby svým chtíčem nerozvraceli jiné rodiny, popř. neobtěžovali vlastní manželky, pokud už ony neměly o erotické hrátky zájem.

Starořímská prostitutka – seznamte se!

Prodavačky lásky a sexuálních rozkoší se daly mezi ostatními Římankami poznat velice snadno: jako vrchní oděv totiž vždy nosily mužskou tógu. Krom toho nesměly nikdy používat purpurovou barvu a splétat si vlasy do složitých účesů. Co je ale opravdu prozradilo na první pohled, byly silné vrstvy červeného líčidla.

Prostituce byla ve starém Římě kupodivu legální. Její zlaté časy skončily s nástupem křesťanství, ale o tom tady mluvit nebudeme. Mezi prostitutky se leckdy daly zapsat (samozřejmě potají) i sexuchtivé bohaté paničky, které nenašly v náruči svého manžela dostatečné uspokojení. Nebyly výjimkou ženy, které svého zákonného manžela odmítaly, a ještě tentýž večer se objevily ve vykřičeném domě. Velice známou osobností je v tomto směru císařovna Messalina. Podle dobových klepů se prý účastnila i sexuálního maratónu, ve kterém porazila i nejlepší profesionální římskou prostitutku. Stihla prý tehdy uspokojit přes dvěstě milenců. Tomu tedy říkám výkon…

Tip: Víte, že prostitutkám specializovaným na orální sex se říkalo fellatrix?

Ne všechny ženy ale dávaly své vášně najevo tak okatě. Ty rafinovanější raději navštívily školy gladiátorů. Nejžádanějším (a samozřejmě i nejdražším) milenci byli vrcholoví šampióni arény. Gladiátoři si obvykle sex opravdu užívali, protože mohl být tím posledním, který kdy v životě zažijí.

Kněžky lásky

Jak už jsem naznačila v úvodu, běžným působištěm prostitutek všeho kalibru byly chrámy. No dobře, sexuchtivým kněžkám se sice tak neříkalo, ale podstata zůstává stejná. Sex měl být prostředkem, jakýmsi spojení s bohem. Návštěvníci sice naplatili samotné kněžce, nýbrž chrámu, ale ve vykřičených domech toho taky většinu zkasíruje bordelmamá, ne? Pravým rájem v tomto ohledu byly posvátné prostory zasvěcené bohyni jara Floře (bývalé prostituce, mimochodem) a jak jinak, i chrámy patřící bohyni lásky Venuši.

Pastvou pro mužské oči byly rozhodně slavnosti obou zmíněných bohyň, na kterých v hojném počtu vystupovaly spoře oděné nebo dokonce nahé nevěstky, ozdobené jen věnci na hlavách.

Ne všechny bohyně se ale nechávaly uctívat sexem. Např. kněžky bohyně Vesty (ochránkyně rodinného krbu) nesměly být při jakýchkoli sexuálních hrátkách přistiženy vůbec. Jinak jim hrozilo zazdění zaživa do římských hradeb.

Těžký život prostitutky

Navzdory velmi uvolněným mravům tehdejší společnosti neměly prostitutky ani tehdy lehký život. Asi nejvíc jim život komplikovala pro tehdejší dobu typická bisexualita. Mužští prostituti byly leckdy oblíbenější než nevěstky, a to navzdory tomu, že jejich služby byly dražší. Byli skutečnými odborníky na felaci. Prý to uměli mnohem lépe, než ženy.

Zdatnou konkurencí jim byly i otrokyně. Každý jen trochu zámožnější muž vlastnil alespoň jednu. A s ní si mohl užívat, jak chtěl, kdy chtěl a samozřejmě zadarmo. Práva otroků patřila totiž tehdy ještě mezi bláznivé utopie.

27.12.2010
Autor: Janis
Hodnocení: 330 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 206
Zobrazeno: 41010x

Co si o tom myslíte?

# cajgon: (30.12.2010 18:40:48) Reagovat

hmm, pokud vím tak sex s otroky byl tehdy považován za více než tabu, něco jako v naší době třeba zoofilie

# fellatrix: (27.01.2011 11:11:32) Reagovat

To bude asi pěkný nesmysl. Bílém domě byla také jedna sekretářka sspecialistka na felaci. Když si otevžela pusu na špacír
sekretářkou již nebyla. Pokud si otevřela pusu otrokyně domnívám se, že dopad by byl daleko drsnější samozřejmě pro otrokyni. Pán domu se z toho vždy vyvlékl.

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.