• facebook
  • twitter
  • rss

Gayové, lesbičky a transsexuálové

Výzkumy dokázaly, že základní struktura těla i mozku lidského plodu je ženská. V důsledku této skutečnosti mají muži některé nadbytečné ženské charakteristické znaky, například prsní bradavky. Mají i nefunkční prsní žlázy, které si však stále uchovávají potenciální schopnost vytvářet mléko. Existují tisíce zaznamenaných případů laktace u válečných zajatců, u nichž hladovění vedlo k onemocnění jater, v jehož důsledku organismus nebyl schopen kontrolovat hormony potřebné k tvorbě mléka.

Během šestého až osmého týdne po početí obdrží plod, z něhož se má vyvinout chlapec, značnou dávku mužských hormonů zvaných androgeny, díky níž se utvoří mužské genitálie, a druhou dávku androgenů, která změní naprogramování mozku z ženského na mužské. Nedostane-li plod ve vhodnou dobu dostatečnou dávku hormonů, mohou nastat 2 možnosti. V jednom případě se chlapec narodí s mozkem, jenž je naprogramován více žensky než mužsky; z tohoto chlapce se po pubertě pravděpodobně stane gay. V druhém případě se chlapec (z genetického hlediska) narodí se zcela „ženským“ mozkem a mužskými genitáliemi. Z tohoto muže bude transsexuál, tj. člověk, jenž je biologicky příslušníkem jednoho pohlaví, avšak ví, že patří k pohlaví opačnému. Stává se dokonce, že se chlapec (z genetického hlediska) narodí s mužskými i ženskými genitáliemi. Genetička Anne Moirová ve své revoluční knize Brainsex uvádí mnoho případů genetických chlapců, kteří po narození vypadali jako dívky a byli tak vychováváni. V pubertě se u nich "náhle" zformovaly mužské genitálie.

Tato genetická zvláštnost byla objevena v Dominikánské republice. Studie prokázaly, že rodiče tyto „dívky“ vedli k dívčímu způsobu chování, oblékání i k hraní s panenkami. Mnozí z nich byli v šoku, když po pubertě svého dítěte zjistili, že mají co dělat s mladíkem s mužskými genitáliemi, mužským vzhledem a typicky mužskými způsoby chování. Tato změna proběhla bez ohledu na sociální podmínky a tlak okolí, který tyto děti směřoval k ženskému chování.

Sociální prostředí a výchova jen minimálně ovlivnily jejich život v dospělosti. Důkazem toho je skutečnost, že většina těchto „dívek“ prožila zbytek života jako úspěšní muži. Z těchto případů je jasné, že při utváření vzorců chování hrají hlavní roli biologické faktory.

6.3.2002
Zdroj: Kniha - Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách
Hodnocení: 208 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 161
Zobrazeno: 12163x

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.