• facebook
  • twitter
  • rss

Antikoncepce, aneb inteligentní kalhotky pro ženy

Američtí vědci se blíží k vytvoření "inteligentních kalhotek" pro ženy, které svým nositelkám včas oznámí, že se blíží jejich ovulace. Ty pak budou moci být buď v pohlavním styku opatrnější, nebo pokud budou chtít otěhotnět, budou přesně vědět, že právě teď je nejvhodnější doba.

Výzkum financovaný firmou Procter & Gamble spočívá v impregnaci kalhotek stopovým množstvím dvou jinak neškodných činidel, reagujících barevně na látky vylučované ženským tělem. První látka na bázi pryskyřice se zbarví do modra, pokud přijde do styku s byť i jen mikroskopickými částečkami krve. Druhá látka se zabarví červeně po styku s kyselým prostředím. Při společném působení obou charakteristik se kalhotky zbarví do purpurova, což může být pro ženu významná informace o ovulaci.

Modřící pryskyřice také může být používána pro detekci rakoviny dělohy. Další látky, které si firma dala patentovat, mají být schopné identifikovat bakteriální i virové infekce dělohy, mykózy, ale například i těhotenství. Takže možná, že za pár let budeme mít konečně přesný přehled o tom, co se v nás vlastně děje..:-)

6.3.2002
Autor: CloudySky
Hodnocení: 179 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 114
Zobrazeno: 8563x

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.