• facebook
  • twitter
  • rss

Spoutej mě aneb bondáž v praxi

Možná se obáváte různých sado-maso praktik, protože jsou na vás příliš drsné. Ale třeba taková bondáž je jen jemným, zato napínavým zpestřením vašeho sexuálního života.

I když se bondáž řadí mezi sadomasochistické činnosti, tak základní charakteristika je jiná. Zatímco u sado-maso jde o fyzický pocit podřízenosti (tedy odevzdaný přijímá i bolest), tak u bondáže se jedná pouze o spoutání (čímž submisivní partner je zcela oddán dominantnímu protějšku). Bondáž je tedy jednou z technik, kterou si přisvojili i praktikanti sado-maso, ale sama o sobě pod tuto praktiku nespadá.

Jak začít

Předně tuto praktiku provádějte jen s někým, komu důvěřujete. Metoda se zakládá na napětí a fantazii, tudíž ji musíte provádět s někým, komu bezmezně důvěřujete a s kým si stanovíte jasné hranice, kam až může zajít. Často se stává, že svazování tak trochu upí jako by to nechtěli, ale ve skutečnosti jim to působí požitek. Proto si předem domluvte, jak dá submisivní partner najevo, že technika už mu není příjemná a aby dominantní protějšek polevil.

Jak tedy již bylo naznačeno, hlavní roli zde hrají provazy. Těmi dotyčného svážete buď úplně jednoduše anebo si pohrajete i se složitějšími kombinacemi uzlů. Někdy tedy stačí spoutat ruce a znemožnit pohyb partnerovi přivázáním k čelu postele anebo ho pomocí rafinovaného vázání znehybnit celým provazem. Na to existuje několik metod, které mají svá jasná pravidla.

Jak se poutat?

Pokud se ostýcháte skočit do toho rovnýma nohama, nejprve zvolte jemnější metody vázání. Můžete laškovně použít pouta nebo šátek, kterými partnera připoutáte k čelu postele. Drážděte spoutaného třeba jemným peříčkem, a postupně přitvrzujete až se dostanete ke skutečné bondáži.

K této technice se nejčastěji používají provazy nebo řetězy. Výjimkou nejsou ovšem i jiné pomůcky jako kožené řemínky nebo náplasti či izolepy. Záleží na tom, jak moc chcete podřízenou osobu spoutat a znehybnit. Až si budete vybírat pomůcky, tak dbejte na to, aby měly hladký povrch a nebyly drsné. Pro příklad, jako provazy se používají speciální měkká lana, která při utažení neřežou a neškrábou a stejně tak tomu je i v případě jiných poutacích rekvizit. I když se bondáž řadí do lehce masochistických praktik, tak se u ní nemusíte vážně poranit nebo ohrozit na životě.

Dostáváme se k metodice bondáže jako takové. Existuje několik typů, jakým způsobem danou osobu svázat. Jednou z nich je tzv. vázání do klubíčka. Při ní se svazují pokrčené nohy (tedy lýtka ke stehnům), které se navíc přitisknou k trupu těla. Ruce se sváží buď v sebeobjetí anebo se nachají za zády. Tak vznikne dojem zranitelného a ustrašeného jedince, který je zahnán do kouta. Znak podřízenosti.

Dalším způsobem je spoutání pouze lýtek ke stehnům a za zády se ruce připevní k nohám. Tím vznikne dojem závislosti na dominantní osobě. Všimněte si, že v této poloze, kdy máte tak trochu zakloněný trup můžete ke svému protějšku vzhlížet, což u předchozího případu tak nevypadá. Proto toto někoho rajcuje více, protože má pocit, že spoutaný dává najevo, že chce, aby ho druhý ovládal.

Jiný případ si tak trochu může notovat s praktikami na různých farmách, ale i v podsvětí. Tzv. svázání do kozelce, kdy se připevňují pouze ruce ke kotníkům, se totiž používá v zemědělské sféře anebo jej v drsnější podobě využívá mafie, která takto mučí své oběti. Tím nechceme navádět na parktiky ze zločineckého prostředí, ale spíše se tak trochu oslím můstkem přesouváme k rizikům, která při bondáži mohou nastat.

Na co si dát pozor

Začneme u mafiánských praktik. Ono svázání do kozelce si lidé z tohoto prostředí pojistili ještě jedním úvazem – k nohám se připevní provaz, který vede ke smyčce okolo krku. Může se stát, že při delší době, kdy je daná osoba spoutaná už nevydrží v křeči, povolí a tím pádem si utáhne smyčku okolo, krku, čímž se uškrtí. Proto si okolo krku raději nic nedávejte. I když není vyloučeno, že existují lidé, které jemné škrcení vzrušuje. Mohou ale dopadnout jako zpěvák Michael Hutchence z INXS, který jednou prý zatáhl až moc a uškrtil se.

Dalším faktorem, jak kontrolovat, jestli je vše v pořádku, je prokrvování. Jednak neuvazujte lana nebo nepoutejte řetězy příliš pevně, aby se vám neodkrvila daná místa. Pokud máte pocit, že daná poloha vám působí křeče nebo vás brní tělo, tak rovněž přestaňte. I když byste to nějakou dobu vydrželi, tak po uvolnění napětí nemají svaly honem rychlou reakci a vy si můžete něčím zbytečně hnout a mít dlouhodobé problémy.

Vybírejte si výše zmíněné měkké provazy. Bondáž je o poutání a pocitu podřízenosti, nikoli o prvoplánové bolesti. Proto vás nemusí úvazy škrtit a řezat.

10.2.2011
Autor: Anet
Hodnocení: 322 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 183
Zobrazeno: 83795x

Vhodné zboží pro tento článek

Plyšová modrá pouta
Plyšová modrá pouta

281Kč
Kopretina na bradavku 2ks
Kopretina na bradavku 2ks

109Kč
Cleopatra 1
Cleopatra 1

398Kč

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.