• facebook
  • twitter
  • rss

Sex v těhotenství

Pokud vám lékař nedoporučí něco jiného, je sex v těhotenství naprosto bezpečný. Nicméně jak se blíží den porodu, objem vašeho břicha činí některé polohy méně pohodlnými. Penetrace je nejsnazší, ležíte-li na boku a váš partner do vás vstoupí zezadu. Orální sex a vzájemná masturbace by neměly činit potíže. Některé ženy se bojí, že sexuální aktivita nebo orgasmus mohou spustit porod, ale sex nemůže vyvolat porod, pokud by se dítě stejně nechystalo na svět. Prostaglandin přítomný v semenu může však způsobit jeho spuštění.

Sexuální pud se u některých žen v prvním trimestru snižuje. To může být způsobeno únavou a nevolností nebo nevědomou představou, že sex se pro těhotnou ženu nehodí. Tento problém většinou zmizí sám od sebe. U některých žen se sexuální pud v prvních třech měsících zvyšuje a některé tvrdí, že jejich milování je uspokojivější než kdy předtím. To může být tím, že vysoká hladina hormonů v krvi způsobí, že se žena snadněji vzruší a dosáhne vyvrcholení. Sexuální orgány těhotné ženy - prsa, bradavky a genitálie - jsou zvýrazněny, což pravděpodobně zvyšuje sexuální uvědomění. A nakonec zde odpadá strach z otěhotnění, což dovoluje více se milování oddat.

Některé ženy a jejich partneři se obávají, že sex může poškodit nenarozené dítě, ale jejich obavy jsou neopodstatněné. Plod je chráněn před infekcí hlenovou zátkou v hrdle dělohy. V řídkých případech se může infekce objevit, ale to je většinou způsobeno nedostatky v běžné hygieně nebo střídáním sexuálních partnerů. Dítě je také chráněno před tlaky plodovou vodou, v níž plave v děloze. Vyhněte se příliš atletickým pozicím, neboť to může být pro vás nepohodlné, ale nebojte se, že byste mohli ublížit dítěti. V normálním, zdravém těhotenství by sex neměl způsobit potrat.

Obnovit sex po porodu můžete ihned, jakmile je vám to příjemné, i když někteří gynekologové doporučují dodržet šestinedělí. Ženy, které mají nastřiženou hráz, budou asi tři týdny pochovat bolest. Jakmile cítíte, že je rána zhojená, můžete obnovit sexuální život, nejprve pomalu a opatrně, a je-li zapotřebí, i s pomocí lubrikačního gelu, který předejde bolestivým pocitům. Je důležité navázat na sexuální život co nejdříve, neboť se opět potřebujete navzájem sblížit. Je-li milování stále bolestivé, pak si vzpomeňte, že existují i jiné způsoby dávání a přijímání lásky. Nedopusťte, aby si váš partner myslel, že veškerou lásku a pozornost věnujete dítěti a jeho ze své lásky vylučujete.

5.10.2008

Hodnocení: 277 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 110
Zobrazeno: 16262x

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.