• facebook
  • twitter
  • rss

Sex na pracovišti? Zpestření dne i cesta k vyššímu místu

„Co je v domě, není pro mě.“ Toto rčení vyvrací jiné pořekadlo – „zakázané ovoce nejvíce chutná“. Je vztah na pracovišti, kde trávíte se svým protějškem mnohonásobně více času než ostatní, přítěž, nebo výhoda?

Jakmile se ocitnete v partnerském vztahu, který se odehrává na pracovišti, hned se dostanete do hledáčku svých kolegů, že svého partnera protěžujete, nebo vy využíváte protekce. Ale ubraňte se, když jste v denním kontaktu s někým, kdo vám je sympatický.

Vztahy na pracovišti ale mnohdy nemají stejný původ. Nejčastější jsou tak tři typy. Jednak se odehraje opravdová láska, kdy dva kolegové k sobě cítí vzájemné sympatie a myslí to se svým vztahem vážně a plánují do budoucna. Pokud se jedná o prestižnější společnost s nějakou tradicí, tak většinou jeden z nich odchází ze svého dosavadního pracoviště, protože nechce vyvolávat rozepře mezi spolupracovníky a cítí, že to není ani etické. Navíc tento modelový pár se snaží skrývat vzájemné sympatie, aby nebudil pozornost. Tudíž zde až tak úplně nemůžeme hovořit o sexu na pracovišti, to druhý případ už něco takového naznačuje.

Flirt mezi dvěma lidmi, kteří mají doma často své drahé polovičky. Proto zde nevzniká možnost trvalého vztahu. Místa, kde se tajnůstkáři mohou scházet jsou také značně omezená, tak proč nevyužít prostředí, které po svém domově důvěrně znají a mohou tu být přesčas? Pokud pracujete na plný úvazek, což činí 8 hodin denně, tak si chcete svůj den nějak ozvláštnit. Letmé pohledy a cukrbliky během pracovní doby vytváří předehru na nadcházející večer. Není vyjímkou, kdy se ve večerním hávu dva milenci zavřou do kanceláře, nechají si dovézt večeři a za svědectví svíček prožívají romantické chvíle, které završí pomilováním. Na tyto scénáře si potrpí buď kolegové na stejné profesní úrovni anebo takto jednají ženy nadřízené s podřízenými muži. Alespoň zezačátku. To muži nadřízení a jejich podřízené milenky spíše využívají příbytků a kancelářské prostory využívají spíše spontánně.

Vztah šéf a jeho podřízená, jaké to klišé. Ano, někdy opravdu kolegyně šplhá po zádech šéfa (záda jsou možná jiná antomická část, než máme na mysli) a on plně využívá její náklonnosti. A někdy nejenom její. Tyto případy jsou založené na principu nadřazenosti, které jeden z milenců využívá. Pokud se jedná o seběvědomého šéfa, tak mu není na obtíž zadovádět si v posteli s mladou atraktivní podřízenou. Někdy se ovšem stává, že samička vycítí potenciál v šéfovi, který sice není nijak pohledný ani jinak charizmatický, ale vidina určité ochranné ruky a možnosti profesního vzrůstu dovolí, aby mu poskytla své tělo k orgastickému zážitku. Moc a peníze totiž patří mezi častá afrodiziaka. Problém nastává ve chvíli, kdy podřízený chce víc. Už má v ruce trumf, který může výše postavenému zlomit vaz, protože vztahy na pracovišti většina firem nepodporuje. Pokud připočteme, že zde hraje roli i vztah manželský, ve kterém protějšek normálně setrvává, je zaděláno na průšvih. Proto si dobře rozmyslete, zda chcete pěstovat vztahy na pracovišti.

Ty mohou být zpestřením, odreagováním, ale nenechte se strhnout za každou cenu, protože mějte na paměti, že nikde jinde se nebudete potkávat více, než právě v práci. Ať už si myslíte, že vás milenec nebo milenka nezradí, tak vždy počítejte s možností, že místo můžete v budoucnu opustit. I když váš „více než kolega“ zpočátku nepůsobí zákeřně a ani si sám neplánuje, že by vás zradil, tak v případě zhrzenosti dokáží i mírné povahy divy. Nespoléhejte také na to, že vaše kariéra závisí na vůli nadřízeného a neberte sexuální aktivity k dosažení vyššího místa. Jakmile propojíte tyto dvě sféry, zaděláváte si na malér. Pokud si vybíráte svého milence z řad kolegů, mějte přátelské vztahy a blíže se znejte, protože případnému rozchodu nebo jen jednorázovému úletu se spíše více zasmějete, než s někým, koho neznáte.

3.11.2010
Autor: Anet
Hodnocení: 304 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 168
Zobrazeno: 30366x

Co si o tom myslíte?

# Verča: (09.11.2010 03:55:09) Reagovat

Co je v domě neni pro mě, vztahy na pracoviště nepatří.

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.