• facebook
  • twitter
  • rss

Ranní erekce

Muži to důvěrně znají a ženy, které již nějaký čas žijí s mužem také. Ty méně zkušené o tom zajisté již slyšely. U ranní erekce nemusí jít výhradně jen o ranní, ale dalo by se říci o po spánkovou erekci. Nejedná se pouze o ranní erekci u mužů, ale i u žen.

Erotické sny, nebo nutkání močit?

Většina mužů, prožívá erekci klidně několikrát za noc. Pokud neznáme pravou příčinu tohoto pravidelně se opakujícího jevu, asi většinu z nás napadne, že to je nejspíš jen úsměvný následek nějakého erotického snu. Ale ne vždy (ve většině případů ne) se skutečně o erotický sen jedná a dokonce se ranní erekce může projevit i po takzvané noční můře, nebo snu o rodině. Nejedná se tedy náhodou o deviaci? Nemusíte se bát, jak si vysvětlíme později, jste úplně v pořádku.
Další mezi lidmi rozšířenou variantou je plný močový měchýř. Vědci ale tuto tezi vyvrátili a zjistili, že ve skutečnosti jde o projev snové fáze spánku.

Pravá příčina - REM fáze

Většina mužů vám po probuzení při pohledu na svůj ztopořený penis potvrdí, že žádný erotický sen se opravdu nekonal. U zdravého člověka se během spánku několikrát (obvykle okolo pěti) opakuje fáze, při které se lidský organismus částečně aktivizuje. Tento stav označujeme známou zkratkou REM (z anglického výrazu rapid eye movement) a u spícího člověka ho dobře rozeznáme už na první pohled podle rychlých pohybů očních víček. Jde o krátký úsek spánku, kdy se nám oči pod víčky pohybují a kdy prožíváme sny. Současně je to stav, kdy je spánek lehký a proto se z něj snadno vzbudíme. Pokud se v této fázi probudí muž, obvykle má ztopořený penis. REM fáze trvá zpravidla patnáct až dvacet minut a pokud jdeme do postele kolem desáté hodiny večer, proběhne převážná část REM fází po půlnoci.

Ranní erekce u žen

Pro někoho to bude šokující informace, ale ranní erekci prožívají kromě mužů také ženy. Z fyziologického hlediska prožívají vlastně úplně totéž co muži. Ženské ranní erekce se mohou projevit v několika podobách. Téměř každá žena má těsně po probuzení naběhlý poštěváček a kromě toho může cítit i teplo, nebo jemné brnění v oblasti stydkých pysků, nebo dokonce zvlhnutí pochvy. Některé ženy popisují i další příznaky ranní erekce: mravenčení v pochvě, citelně naběhlé pysky nebo teplo a prokrvenost ve vnějších částech pohlaví. Bohužel u žen tento fakt nebývá na první pohled patrný a tak se mohou mužům smát a dělat vtípky.

Když už stojí, užijme si

V tradiční čínské medicíně je ranní erekce velmi důležitým faktorem, který nás ovlivňuje po celý nacházející den. Rozhodně se nedoporučuje, abychom po ránu mužské ztopoření penisu nebo ženskou erekci "znehodnotili" něčím tak banálním jako je obyčejný orgasmus. Každý, kdo praktikuje tradiční čínskou medicínu, by takové jednání přirovnal například k tomu, že si jdete vyzvednout výplatu, které už se nemůžete dočkat, a vzápětí ji jen tak zahodíte do nejbližšího kanálu. Nejlepší způsob, jak naložit s ranní erekcí, je tedy otevřít oči, pořádně (ale opravdu pořádně) se protáhnout a nechat volně proudit energii do všech koutů našeho těla. A pak už ven z postele :-(

1.10.2006

Hodnocení: 194 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 99
Zobrazeno: 22001x

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.