• facebook
  • twitter
  • rss

Pás cudnosti

Pás cudnosti

Pás cudnosti, pergamský zámek, zámek cudnosti, benátský pás, nebo také venušin pás. První zmínky o tomto výtvoru jsou již v Homérovo díle Odyssey, kdy bůh ohně Héfaistos uková pro svou ženu Afroditu pás, aby jej nemohla podvádět s jeho bratrem, bohem války, Aretem.

Byl sestrojen za účelem ochránit čest žen pánů, kteří odešli na delší dobu mimo domov. Jednalo se v podstatě o železné kalhotky uzamčené klíčem, který si muž bral sebou. Pás byl sestrojen kvůli trubačům, rytířům a dalším mužům, kteří jako profesionální milenci obcházeli všechny ženy s jediným cílem.

Účinnost daného pásu ale zpravidla nebyla vysoká, jelikož výrobce často zhotovil 2 klíče, jeden dal majiteli, druhý si nechal a později prodal, často dráže než pás samotný.

Pás cudnosti

Věhlas získalo v tomto oboru město Berghámo. V 15. a 16. století se vynález rozšířil i do měšťanského prostředí po celé Evropě.

Španělé prosazovali jeho používání ještě v 19. století. Jsou dochované prameny uvádějící, že v Anglii byl pás cudnosti používán jako pomůcka proti onanii mladých dívek.

V Paříži byl dokonce pokus sestavit pás cudnosti pro muže.

16.2.2010
Autor: Longest
Hodnocení: 263 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 125
Zobrazeno: 16482x

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.