• facebook
  • twitter
  • rss

Nevěra muže a ženy

Všeobecně panuje trend, že nevěra ženy je horší než nevěra muže. Jde přeci o stejnou věc, tak proč se to posuzuje úplně jinak? Důvod je prostý, muži se většinou při nevěře obvykle citově neangažují a vyhledávají nezávazný sex, žena se většinou nevěry dopustí pouze v opačném případě.

Mimomanželských vztahy se mohou stupňovat od oduševnělého, vnitřního vztahu k jinému muži přes lehký povrchní flirt, příležitostné sexuální něžnosti až k samotnému pohlavnímu styku nebo dokonce i k léta trvajícímu a manželství ohrožujícímu poměru s jiným partnerem.

Mnoho mužů ačkoli sami občas laškují s mladými slečnami a často chodí na pánské jízdy své partnerce stejnou volnost nenechávají a mnohokrát jí to i zakazují. Je to způsobeno mužskou ješitností a obav ze srovnání a toho, že právě oni nejsou zrovna nejlepší milenci. Proto muži v mnoha případech nevěru ženy své a svých přátel morálně odsuzují, ale u své vdané milenky její zálety podporují.

Žena je od pradávna v očích mužů ta, která se má starat o rodinu, vařit uklízet atd... a rozhodně od ní nečekají seberealizaci a převratné myšlenky, či závratnou kariéru.

Mnoho studií ukazuje, že většina žen které se dopustí nevěry jsou nespokojeny se současným vztahem a doufají, že jejich nová známost bude lepší, nebo že zde najdou něhu a romantiku, která se po delší době manželského soužití vytrácí.

O tom zda jsou tyto studie aktuální a pravdivé by se dalo ovšem pochybovat, protože málo která žena to v takové studii přizná (z obav prozrazení), ovšem své nejlepší kamarádce už se k tomu přiznají a ještě jí to doporučí.

Z praxe mnoha poraden a sexuologů je známé, že řada žen které sice milují své muže, ale občas, například jednou do roka prožijí týdenní románek s milencem. Přesto tyto ženy nechtějí nic měnit, protože si svých manželů váží a rozvod je to poslední, o čem by chtěly uvažovat. Stejně tak je tomu i u mužů.

Poměrně často vede ženy a muže k nevěře sexuální zvědavost, nebo jen momentální situace, během které podlehnou pokušení a příležitosti - podle rčení zakázané ovoce chutná nejlépe. Kinsey na toto téma trefně poznamenává: "V důsledku nevěry vdané ženy se sexuální soulad manželů mnohdy zlepšil, protože milenec probudil ženino spící libido. Ovšem mimomanželské styky vedly jen v mizivém počtu k potížím, pokud o nich manžel nevěděl. Problémy vznikaly až ve chvíli, kdy se o nich manžel dozvěděl. Sama nevěra nenatropila ale kupodivu tolik škody jako vědomí, že k ní vůbec došlo.

Důvody nevěry jsou různé a donekonečna můžeme polemizovat, zda mají muži jiné důvody než ženy. Faktem ale je, že většina žen potřebuje flirtovat. Je to jejich přirozenost, která mužům navíc dělá dobře.

Asi bude ještě mnoho let trvat, než se dostane do obecného povědomí fakt, že nevěru je nutno posuzovat individuálně bez ohledu na pohlaví viníka.

6.12.2004

Hodnocení: 237 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 119
Zobrazeno: 12524x

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.