• facebook
  • twitter
  • rss

Netrpíte sexuální závislostí?

Člověk může být závislý na lecčem. Drogy, alkohol a jiné návykové látky jsou klasického klinického rázu, ale co když se vám stane, že zažíváte sex s někým, kdo to s vámi „umí“ jinak než ti ostatní?

Pojem sexuální závislost se vám možná zprvu spojil s aférami, které se dotkly některých zahraničních celebrit. Namátkou Tiger Woods nebo tak trochu i David Duchovny. Oba pánové měli jaksi zvýšenou potřebu realizovat se ve sféře sexuální. Woods to řešil četnými milenkami mimo svůj manželský vztah, který byl následně rozvrácen, a Duchovny zase ukájel svoji potřebu zvýšeným sledováním porna. Oba pánové se pak šli ze své závislosti léčit. To je ale trochu jiný případ než ten, který tu budeme rozebírat. Nejde zde o to, že lidé potřebují častý sex, ale jde o to, s kým.

Potkali jste někoho, s kým se vám to líbilo více než s jinými sexuálními partnery a když jste to neměli dle svého gusta, pak jste byly třeba neteční? I to může být forma závislosti. Jde ale o to, jaké.

Jde jen o sex

Často se stává, že lidé, kteří zrovna nežijí v partnerském vztahu, mají pár kamarádů na vybouření své sexuality. Asi teď budete namítat, že i při partnerském vztahu kamarády lze stihnout. Tak ano, i tak, ale v momentě, kdy si vás někdo k sobě nějak přitáhne, tak partnerský vztah často jde tzv. do kytek, protože to uděláte buď vy anebo to partner pozná sám a oheň je na střeše. Proto se zde zaměříme na čisté pole působnosti, kde existuje tzv. volnější a kamarádský vztah, kde se dva schází jen kvůli sexu. Co když ale nastane situace, že se vám to s tím kamarádským protějškem natolik líbí, že na to myslíte pořád?

Pokud vám je v nastalé situaci jedno, jak dotyčný vypadá, jak se chová a jaký je jeho charakter, tak zde jde jen o sex. Je ale spousta lidí, kteří neváhají kvůli této aktivitě skočit po hlavě do vztahu nebo skoncovat i svůj dosavadní vztah. Můžeme vás ale ubezpečit, že tak, jako láska netrvá věčně, tak ani tento sex nebude pro vás doživotní drogou. A to nejen z důvodu poklesu fyzické výkonnosti. Prostě se sexu nabažíte a časem vám zevšední i to, jak ve vás sexuální partner dokáže rejdit, anebo jak je vaše sexuální partnerka aktivní a milování si skutečně užívá.

Problém v nastalé situaci ale tkví v tom, že jak „kamarádi“ mezi sebou nemají závazky a vazby, tak nemohou tuto aktivitu vykonávat, kdy si vzpomenou. Vezměte si situaci, kdy jeden z dvojice má více sexuálních vztahů, a tím pádem nemá tolik času na každého z nich. Do spletité situace se tak může dostat osoba, která To potřebuje častěji a když To nemá, tak je nervózní, netečná a v mezích přátelských či profesních vztahů nepodává zrovna valné výkony. Kamarádskému protějšku to je jedno, protože on musí obstarat i jiné kamarády. V této situaci se pak nabízí otázka, zda daný vztah neukončit, protože to je i tak trochu trýznění. Jak ale na to?

Až si budete jisti, že vás pouhý sexuální vztah více ubíjí a budete to chtít skončit, tak se snažte ze své „sexuální modly“ na poslední schůzce dostat co nejvíce. Až půjdete na věc, tak si milování užívejte, dopřejte si opakování, ale myslete na to, že to je naposledy. Je to jakýsi psychický moment, který u spousty lidí funguje. Je totiž např. spousta lidí, kteří tvrdí, že skutečnou tečku za rozpadlým klasickým partnerským vztahem pocítí až tehdy, kdy se naposledy pořádně pomilují.

Je v tom láska

V případě zamilovanosti může být váš partner v posteli dřevo, ale vy stejně hltáte jeho tělo a líbí se vám intimní chvíle strávené právě s ním. To dokazuje např. spousta zkušeností od lidí, kteří tvrdí, že chodili s někým, kdo je zneužíval. A protože dotyčná osoba na nich viděla, že by pro ně udělali první poslední, tak si to nechali udělat i v posteli, aniž by se výrazně sami hnuli. Po vystřílzlivění ale ti aktivnější zjistili, že všechno odpracovali v posteli sami a vlastně se jim jen líbilo být v blízkosti dané osoby. Se závratným sexem to ale nemělo nic společného. Pokud se jedná o jednostranný záchvat fascinace druhou osobou, tak není problém ze vztahu odejít, když se vám otevřou oči. Jedná-li se ale o celkem perspektivní vztah do budoucna, tak je třeba experimentovat a po krůčcích vybízet svého partnera i k tomu, co dělá dobře také vám.

Sexuální náruživost a chtivost není žádnou výjimkou, jde jen o to, jaký má původ. Pokud se ocitnete v situaci, kdy jste na partnerovi sexuálně závislí, tak se v lepším případě vybouřete. To znamená, jak již bylo zmíněno, buď si užívejte sexu dosyta, anebo, když nemáte tak pravidelný styk, tak možná raději vztah ukončete souloží, kterou si ale užijete. Je to lepší než se trýznit a raději hledejte někoho, kdo s vámi raději bude trávit intimní chvilky. I sex totiž může být jako droga, tudíž někdy může jeho absence spíše škodit. Pokud zjistíte po čase, že jste prvotní záchvaty uspokojení měli jen z toho, že se milujete se svým novým objevem, tak na této intimní oblasti musíte začít pracovat, protože když vám to po čase nebude klapat v posteli, tak ani vztah nebude stát za to. Ale na vztahu se musí pracovat tak jako tak, takže vlastně jen přiberete další sféru vašeho partnerství. Pokud vám to oběma bude stát za to, tak jistě najdete společnou cestu k uspokojení vás obou.

29.4.2011
Autor: Anet
Hodnocení: 339 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 225
Zobrazeno: 36946x

Vhodné zboží pro tento článek

Erotická encyklopedie 2 -Erotické masáže
Erotická encyklopedie 2 -Erotické masáže

345Kč
Jak na sex 1 - Uspokojení partnera rukou
Jak na sex 1 - Uspokojení partnera rukou

269Kč
Erotická encyklopedie 7 - Poznáváme lásku
Erotická encyklopedie 7 - Poznáváme lásku

345Kč

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.