• facebook
  • twitter
  • rss

Masturbace

Masturbace je přirozenou a zdravou metodou sexuálního uvolnění prováděnou příslušníky obou pohlaví. Je to také užitečný způsob, jak se můžeme poučit o vlastních sexuálních reakcích. Ženy, které se samy umějí dovést k orgasmu masturbací, dosahují snadněji orgasmu s partnerem a muži, kteří dovedou masturbovat I 5-20 minut bez ejakulace, méně trpí problémy s předčasnou ejakulací při styku. Stimulaci genitálií partnera se také říká masturbace a je důležitou součástí milování.

Vnější ženské genitálie se nazývají vulva. Ochlupení roste na velkých stydkých pyscích, které skrývají malé stydké pysky, které jsou růžovější a vlhčí. Jestliže nevíte, jak vaše genitálie vypadají, prohlédněte si je po koupeli v kapesním zrcátku. Klitoris (poštěváček) je umístěn pod místem spojení velkých stydkých pysků na jejich horním konci. Je to růžová bulka velikostí sušeného hrášku a je vysoce citlivá. Klitoris je chráněn krytem, který se při sexuálním vzrušení stahuje. Pod klitorisem je drobné zevní ústí močové trubice, kterou se vylučuje moč, a pod ní ústí pochvy.

Než začnete masturbovat, udělejte si dostatek času, během něhož nebudete rušeni. Uchylte se někam, kde je ticho, teplo a kde máte naprosté soukromí. Některé ženy rády leží na zádech, jiné na břiše, některé mají nohy pevně stisknuté, jiné doširoka rozevřené nebo pokrčené.

Použijte lubrikační prostředek a jemně se drážděte prsty nebo nějakým předmětem, například vibrátorem, a měňte čas od času pohyby, abyste zjistily, kde a jak je vám to nejpříjemnější.

Některé ženy mají klitoris pro přímou stimulaci natolik citlivý, že začínají drážděním celé vulvy a postupně přecházejí dovnitř. Abyste zvýšily vzrušení, můžete se obírat sexuálními představami. Buďte trpělivé, ale jestliže příjemné pocity odezní bez orgasmu, měly byste přestat. Nebuďte rozladěné, neboť než se dostatečně uvolníte a dosáhnete vyvrcholení, může to nějakou dobu trvat.
Jakmile ucítíte, že se napětí v poševní oblasti stupňuje a vzniká zde teplo, orgasmus přichází. Pokračujte ve stimulaci, nebol jestliže přestanete, tyto pocity se oslabí a je někdy obtížné obnovit stejnou hladinu vzrušení. Klitoris se postupně stává citlivějším, ať ho dráždíte přímo či nepřímo, a nakonec se dostaví orgasmus v několika vlnách vaginálních stahů. Některé ženy mají rády během orgasmu určitou formu genitálního kontaktu, buďto pokračující stimulaci nebo přitisknutí ruky na vaginální poševní vchod. Některé ženy si s přicházejícím orgasmem zasouvají do pochvy prst.

MUŽI jsou odborníci na to, jak si způsobit rozkoš, ale trocha poučení jistě neuškodí. Chcete-li zjistit, jak vaše genitálie reagují na dráždění, pak je mydlení a jemná masáž při koupání, doprovázené erotickými představami, tím nejlepším způsobem. Někteří muži si rádi pohrávají s varlaty, jiné vzrušuje zasunování prstu do konečníku. Existuje celá řada pohybů, jimiž můžete dráždit penis. Jste-li neobřezáni, můžete přetahovat předkožku přes žalud a zpátky, dokud nedosáhnete erekce. Jste-li obřezáni, většinou účinné bývá opakované mačkání penisu a opětovné uvolňování. Pak můžete dlouhými, pomalými pohyby rukou přejíždět po celé délce a postupně zvyšovat rychlost a tlak. Také vás může vzrušovat tření žaludu, ačkoliv pro některé muže je to místo příliš citlivé. Můžete vyzkoušet jemné nebo silné tahání, hlazení, mačkání a natahování. Než nakonec dospějete k orgasmu, snažte se oddálit ejakulaci změnou pohybu v případě, dosáhnete-li přílišného vzrušení.

Masturbace není něco, co byste museli dělat jen tehdy, jste-li sami. Mnoho lidí považuje pohled na masturbujícího partnera za velmi vzrušující. Také může být poučné dozvědět se, jak váš partner dosahuje sám orgasmu, neboť pak můžete použité techniky využívat s velkým úspěchem i vy při jeho uspokojování. Masturbace s partnerem odstraní vaše zábrany a pomůže vám více se navzájem sblížit.
Masturbace partnera způsobem, který se mu líbí, je důležitou součástí milování a mnoho žen se před vlastní penetrací nechává masturbovat až k orgasmu. Muži i ženy se musí naučit, jak jemně a citlivě zacházet s pohlavními orgány toho druhého.

3.10.2005

Hodnocení: 236 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 104
Zobrazeno: 27729x

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.