• facebook
  • twitter
  • rss

Masáž a umění dotyku

Rytmické hlazení druhé osoby za účelem jejího uvolnění a dosažení libých pocitů je nejstarší a nejjednodušší formou léčby na světě. Masáž odstraňuje nervové napětí a uvolňuje namožené svaly, zlepšuje krevní oběh a napětí těla a vytváří pocit pohody a celosti. V intimním vztahu může masáž přerůst v něžné a erotické pocity, nebo poslat partnera do klidného a ozdravujícího spánku. Můžete ji použít k léčení a zklidnění, jste-li unaveni nebo když vás bolí končetiny, nebo k vyčištění a zkoncentrování mysli a uvolnění těla, jste-li vzhůru, ale stále příliš napjatí a roztěkaní, abyste se mohli milovat. Jestliže se oba dva soustředí výhradně na vzájemný dotek, masáž může být stejně prospěšná pro toho, kdo ji dává, i pro toho, kdo ji přijímá.

Požadavky na masáž jsou jednoduché. Potřebujete teplý, tichý pokoj. Atmosféra by měla být uklidňující, světlo ztlumené, nejlépe světlo svíčky nebo krbu. Oba dva se musíte cítit příjemně a pohodlně. Příjemce by měl ležet na osušte na pevném povrchu, jako je podlaha nebo postel. Masírujete-li, měli byste stát, sedět nebo klečet ve vyvážené poloze, neboť jakékoliv napětí a nepohodlí se ihned přenese i na partnera a bude vás zneklidňovat. Masážní olej nebo krém způsobí, že se vaše ruce budou pohybovat hladce po partnerově těle. Olej nebo krém nejprve v dlaních ohřejte, než ho nanesete partnerovi na tělo, nikdy ho nenalévejte přímo. Sundejte si všechny šperky a přesvědčete se, že máte krátké a tupé nehty.

Důležitá příprava na masáž spočívá v koncentraci. Japonci mají slovo horo, které znamená podbřišek. Věří, že tam leží střed celého těla, odkud vyvěrá veškerá síla. Soustřeďte se na tento střed a nehte sílu pronikat tělem, dokud nedosáhne do paží a konečků prstů. Uvolněte ruce a zápěstí protřepáním. Při masáži udržujte rovná záda a pohybujte se z pánve. Neustále si uvědomujte sílu ve svých rukou.

V následujícím textu je uvedena jednoduchá masážní sekvence. Nebojte se ji přizpůsobit svým náladám a požadavkům.

Záda
Zadní strana nohou a kotníky
Krk, hlava a tvář
Ramena, paže a ruce
Prsa a břicho
Nohy a chodidla

5.8.2005

Hodnocení: 203 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 120
Zobrazeno: 10363x

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.