• facebook
  • twitter
  • rss

Máme dítě, neohrozí to náš sex?

Pohlavní aktivity jsou předurčeny primárně k plození potomků, leč člověk si našel v této činnosti zálibu a chce ji praktikovat i mimo cíl početí dítěte. Když už se ale malý capart narodí, nastává spousta změn, které je třeba korigovat, aby váš vztah nevyprchal.

Zátěž, která vzniká po příchodu miminka, ve většině případů zasáhne do života matky. Pokud není partner ochotný, tak mateřské pudy velí ženě přebalovat, krmit, koupat, vstávat v noci a starat se o komfort dítěte. Tyto aktivity si žádají daň v podobě únavy a tím pádem i nechuti k sexu. Proto pánové, pokud chcete dále sdílet se svojí ženou intimní chvilky, tak pomáhejte s dítětem. Někdy stačí jen malá chvilka, aby žena byla vytržena z toho věčného obíhání kolem potomka a měla pocit, že nemusí být full time k dispozici. Dalším problémem, který rodiče řeší, je přítomnost dítěte v ložnici či nikoli.

Dítě nemá jen rodiče

Mějte na paměti, že dítě si v prvních měsících buduje vztah k vám, rodičům, tak je spíše lepší ho nechat alespoň půl roku přes noc v ložnici. Jak to ale skloubit s vaším pohlavním životem? Až dítě uložíte ke spánku (stejně nebudete usínat tak brzo, jako on), tak se věnujte, milí rodiče jen sami sobě. Pořiďte si chůvičku (vysílačky) nebo nechte pootevřené dveře od ložnice, ať máte přehled, co se děje. Někdy je těžké vypnout a uvolnit se, ale čas od času se oddejte jen postelovým hrátkám a nemyslete na nic jiného. V těch momentech svěřte dítě někomu, komu důvěřujete (matce, sourozenci, kamarádce nebo chůvě). Můžete si s partnerem vyjet na výlet, byť jen na půldenní, změna vám prospěje, protože stejně jako v práci potřebujete někdy dovolenou, tak pokud jste na mateřské, je to také forma práce a vy potřebujete někdy vysadit.

Muž je také důležitý

Zmínili jsme spíše psychické zábrany, ale někdy partneři řeší i fyzické nebo jiného psychického rázu. Nejcitlivěji změnu vnímají spíše ženy. Ty po porodu mohou trpět nechutí k sexu, jejich vagína může být citlivější, proto se, ženy, poraďte s gynekologem či sexuologem, co s tím, protože příčiny mohou být různé, ale většinou po šestinedělí se to začne srovnávat. Co se týká mužů, tak jejich vztah k partnerce, pokud se změní, může mít několik příčin. Je to možná kruté, ale s vnímáním nic nenaděláme. Někdy muži totiž najednou mají pocit, že jejich objekt touhy se najednou změnil v neupravenou a vynervovanou osobu. Mít dítě není jednoduché, ale pokud si žena chce udržet partnera, měla by o sebe pečovat a ukázat mu, že je pořád tou dračicí. V hlavě vás, čtenářek-matek, se teď asi honí výtky, že se to říká a že autorka by si měla zkusit mít na starosti dítě. Ano, je to těžké, ale uvědomte si, že je jen na vás, zda budete vnímat reakce svého partnera a budete se snažit něco dělat, pokud se vyskytnou problémy, protože pro muže je snadné odejít nebo si alespoň najít bokovku. Stěžování, že vám nepomáhá, nepovede nikam, spíš vám toho muže jen odvede.

Hlavně relax!

Pamatujte, že příchod dítěte vás většinou zcela pohltí, máte starosti, ale někdy prostě musíte vypnout, protože nervozitu a stres partneři většinou po čase už netolerují a i když se třeba verbálně nevyjádří, tak mohou hledat relax jinde. Ano, dítě je výrazným momentem vašeho života, ale nepodřizujte mu, jako ničemu, vše. Musíte si najít čas pro odreagování či změnu nejen kvůli partnerovi, ale i sobě. Odměnou pak budete svému dítku pohodovým a neúzkostným rodičem.

19.11.2010
Autor: Anet
Hodnocení: 327 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 164
Zobrazeno: 27242x

Vhodné zboží pro tento článek

Španělské kapky exotika - 15ml
Španělské kapky exotika - 15ml

290Kč
Spanische Liebescreme - 40ml
Spanische Liebescreme - 40ml

485Kč
V-Activ pro muže - 20 kapslí
V-Activ pro muže - 20 kapslí

555Kč

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.