• facebook
  • twitter
  • rss

Líbání

Existuje nekonečně způsobů, jimiž se mohou milenci líbat, od hravého a něžného polibku na rty až po hluboko pronikající polibek otevřenými ústy a jazykem. Líbání někoho, do koho jste blázni, je jednou z nejpříjemnějších věcí na světě, nebo by alespoň měla být. Překvapivě mnoho lidí však nemá ponětí o tom, jak se líbat, a ten, kdo se líbat neumí, může být pro svého partnera velkým zklamáním, stejně jako ten, kdo toto umění ovládá, je schopen vás přivést do nebe.

Milenecký neboli francouzský polibek, zahrnující celá ústa a jazyk, má prý svůj původ ve způsobu, jímž matky v prehistorických dobách krmily své děti. Tuto praxi lze pozorovat i dnes u rolnických komunit v některých částech světa. Matky rozžvýkají potravu a pak ji dávají dítěti přímo z úst do úst. Matka vystrčí jazyk s potravou, zasune ho do úst dítěti a setká se s pátravými pohyby jazyka dítěte. Hygienické požadavky a dnešní spojení kontaktu úst se sexuálním vzrušením činí sice tento způsob krmení v naší společnosti nepřijatelným, ale jeho zásady přežívají v sexuálním chování dospělých.

Hluboký polibek je často prvním vzájemným potvrzením, že mezi dvěma lidmi existuje sexuální přitažlivost, a je také prvním sexuálním prvkem, který mizí, když vztah ochabuje. Podle Relate (britské manželské poradny) páry, jejichž vztah je k krizi, daleko častěji souloží, než se líbají. To, že kontakt úst a jazyků si uchovává zvláštní intimnost, zatímco pohlavní styk má spíše obchodní ráz a je odtažitější, také ilustruje skutečnost, že prostitutky se nikdy se svými partnery nelíbají.

První věc, kterou musíte udělat, když se líbáte s někým poprvé, je rty a jazykem nalézt, kde má ten druhý zuby, abyste do nich svými zuby nenaráželi. Srážky zubů jsou stejně neosobní jako srážky obrouček brýlí. Další věc, kterou je nutno si zapamatovat, je to, že líbání by mělo být vzrušující a divoké, neopakujte proto donekonečna jediný pohyb, jinak se váš partner přestane soustředit a začne se nudit. Měňte rychlost a iniciativu, někdy ji převezměte vy, jindy ji přenechte partnerovi.

Zde je několik tipů, jak obohatit líbání:

  • Jestliže váš nový partner nekouří a vy ano, pak nastal ten vhodný okamžik, kdy byste se měli tohoto zlozvyku vzdát. Nekuřáci nemají rádi pachu a zápach tabáku.
  • Dokud někoho dobře neznáte a ten dotyčný vás neujistí, že mu nevadí, jíte-li ostrá jídla, jako je česnek nebo kari, pak je nejezte, pokud je nejíte oba dva.
  • Hygiena dutiny ústní je nesmírně důležitá. Dávejte si pozor na to, aby vaše ústa vypadala a voněla příjemně. Choďte pravidelně k zubaři a jezte zdravou stravu, aby i váš dech byl osvěžující.
  • Nelíbejte se nebo neprovozujte orální sex, máte-li v ústech, nebo v krku infekci. Líbání může přenášet ve slinách asi 250 nejrůznějších bakterií a virů, ačkoliv dosud neexistují důkazy, že i AIDS se lze nakazit tímto způsobem.
  • Vášnivé polibky od muže se zarostlou bradou nejsou zdaleka tak vzrušující jako od toho, kdo se právě hladce oholil. Máte-li vousy, uvědomte si, že tvoří přehradu mezi vaší pokožkou a pokožkou vaší partnerky. Není pochyb, že příjemnější je dotyk s hladce oholeným mužem.
  • Ženy, které mají make-up, by se měly připravit na to, že vezme za své. Zamyslete se nad tím pří líčení, ale cokoliv uděláte, nenechte si líbání překazit dokonale namalovanou tváří. Mnoho mužů dává přednost líbat zcela nenamalovanou tvář.
  • Chcete-li prohloubit vjemy, které při líbání pociťujete, plně využijte všech svalů v ústech a jazyce. Je daleko příjemnější líbat někoho, jehož ústa reagují na vaše, a kdo ví, jak využívat nejrůznější techniky, než toho, jehož ústa jsou ochablá a splasklá.
  • Pamatujte si, že nic, ale zhola nic nemůže být horší než uslintaný polibek.
3.10.2004

Hodnocení: 208 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 83
Zobrazeno: 9601x

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.