• facebook
  • twitter
  • rss

Bolest při styku - pár praktických rad

Pohlavní styk, milování, soulož, ať si to nazveme jak chceme by vždy měl být příjemný pro obě strany. V poslední době se konečně začíná více řešit otázka co dělat, když to partnerku bolí. Myslím si, že je to jedině dobře pro všechny strany. Jednak ženy se konečně přestaly bát říct co cítí při milování a už jen tak útrpně "nedrží" jako tomu mnohdy bývalo dříve a druhak pánové se o tuto otázku také zajímají, takže tady máte pár praktických rad, které by vám měly pomoci v řešení tohoto problému.

1. původce bolesti

Důvodů proč to bolí může být spousta - např. poševní infekce, poranění, alergická reakce, nedostatečná lubrikace (zvlhčení), pohlavní nemoci, nedohojené jizvy po chirurgických zákrocích, onemocnění močového měchýře a v neposlední řadě i psychické problémy, bloky či zábrany.

2. návštěva lékaře

Nejlepší, co můžete ze začátku udělat je, zajít si ke svému gynekologovi. Vím, že to není oblíbené návštěvní místo, ale pro klid duše a řádnému užití si sexu byste tam raději měla zajít (teď nemyslím pravidelné roční prohlídky, které jsou snad samozřejmostí?!?!) a svěřit se lékaři se svým problémkem. Pokud on vše výše zmíněné vyloučí, pak zkuste následující.

3. hygienické přípravky

Často podráždění pochvy způsobí mycí přípravky jako je mýdlo, šampon, pěna do koupele - zkuste na týden maximálně na dva omezit jejich používání, tím nemám na mysli přestat se mýt, ale raději si kupte intim mýdlo, šampon s neutrálním PH a vynechejte pěny do koupele. Pokud je bolest stále velká raději si znovu dojděte k lékaři.

4. kondomy

Pokud používáte kondomy jakožto "antikoncepci", tak by právě oni mohli být příčinou. Někdy se u žen vyvine alergie či přecitlivělost na latex a tak postačí si koupit kondomy vyrobené z jiných látek.

5. předehra

Prodlužte předehru, více se mazlete, hlaďte, laskejte, líbejte, tím byste měli dosáhnout dostatečného zvlhčení vaginální sliznice.

6. orální sex

Jestliže i přes prodlouženou předehru stále pociťujete bolest, tak se jen vzájemně laskejte ústy, či rukou a samotný styk nechte až na samý konec, když i tehdy bude sex bolestivý tak zůstaňte u pouhého laskání.

7. zkuste jinou polohu

Zkuste nové polohy - v některé poloze můžete bolest pociťovat a v jiné zase ne. Vyzkoušejte co vám bude nejlépe vyhovovat. Nezapomeňte také vagínu dostatečně zvlhčit, nabídka lubrikačních gelů je široká.

Dbejte na pohodu a nerušenost milování. Kombinací psychických a fyzických faktorů může dojít až k vaginismu, tzn. neovlivnitelným stahům svalů vchodu poševního, což činí styk extrémně bolestivým a až nemožným. Ženy trpící vaginismem cítí před stykem úzkost. Někdy je to vinou výchovy v rodinách, kde byl sex považován za něco nečistého či degradujícího, jindy je to následek traumatizujícího sexuálního zážitku.

Hlavně nezapomeňte na mazlení, laskání toho druhého, nemusíte se milovat aby došlo k vyvrcholení, možná, že když si dáte více času, tak se váš problém vyřeší jako nic. Prostě na sebe nespěchejte, mluvte o tom s partnerem, neuzavírejte se do sebe to neprospěje ani vám a ani vašemu vztahu.

28.9.2007
Autor: CloudySky
Hodnocení: 185 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 149
Zobrazeno: 10093x

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.