• facebook
  • twitter
  • rss

Trest za špatně schované porno

Otázka

Mohu být potrestán, pokud špatně schovám své porno a syn jej nalezne?

Krátká odpověď:

Nemůžete, pokud jej vědomně neschováte tak, aby jej určitě našel.

Detailní odpověď:

Dle paragrafu 205 je mimo jiné trestným i ten kdo zpřístupňuje pornografická díla osobám mladším 18ti let. Jde o úmyslný trestní čin, a tedy musí pachatel chtít způsobem uvedeným v trestním zákoně porušit nebo ohrozit zájem uvedený trestním zákonem, nebo vědět, že svým jednáním může takové porušení nebo ohrožení způsobit.

Pachatel tedy musí zpřístupnit pornografický materiál osobě mladší 18ti let vědomě, což se nestane, pokud dítě najde v běžně nepřístupných věcech otce porno materiál a shlédne jej. Pouze pokud by ji otec vědomě tento materiál zpřístupnil, jednalo by se o trestný čin dle § 205.

19.2.2010
Autor: Longest
Hodnocení: 184 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 78
Zobrazeno: 5796x

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.