• facebook
  • twitter
  • rss

Jak vibrátory fungují

Jak vibrátory fungují

Otázka

Jak vibrátory fungují

Krátká odpověď:

Vibrace jsou vytvářeny elektrickým zařízením uvnitř vibrátoru. Zpravidla se jedná o miniaturní elektromotor poháněný bateriemi, kde na otáčivé osičce motoru je v nevycentrované poloze umístěno závaží díky kterému při otáčení dochází k vibracím. Větší vibrátory mívají větší motorek, ale nemusí to být podmínkou. Některé modely využívají elektromagnetické cívky k vytváření vibrací.

Detailní odpověď:

Většina vibrátorů používají interní elektromotor k vytváření vibrací. Motor uvnitř vibrátoru roztáčí osičku na které je přiděláno závaží. Toto závaží je umístěno mino středovou osu a díky tomu při otáčení dochází k vychylování ze strany na stranu a tedy k vibracím. Rychlost motoru se uvádí většinou v počtu otáček za minutu.

Bateriové vibrátory mají menší, lehčí motorek fungující při poměrně nízkém napětí dodávaném bateriemi. Z toho důvodu vibrace nejsou tak silné a životnost baterií je omezená a může být i různá v závislosti na použitých bateriích. Bateriové vibrátory jsou většinou navržené tak, že vibruje celé zařízení a díky tomu je také možné určit umístění motorku na základě centra nejsilnějších vibrací.

Vibrátory do zástrčky, fungují na standardních 240V a mají silnější motory. Mají větší váhu, ale jsou méně náchylné k poruchám a produkují mnohem silnější vibrace. Záleží na modelu, ale často pouze hlava je ta nejvíce vibrující část.

Cívkové vibrátory, používají rotující elektromagnetické cívky k vytváření pohybu. To z nich dělá velice tiché narozdíl od motorových. Jsou určené k tomu vytvářet více lokálních a vynikajících vibrací oproti jejich motorovým bratříčkům.

16.4.2009

Hodnocení: 173 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 125
Zobrazeno: 8748x

Vhodné zboží pro tento článek

Mini 4
Mini 4

126Kč
Růžový střelec
Růžový střelec

348Kč
Vibrační patrona - fialová
Vibrační patrona - fialová

291Kč