• facebook
  • twitter
  • rss

Byly vibrátory vždy používány k sexuálním účelům?

Otázka

Byly vibrátory vždy používány k sexuálním účelům?

Krátká odpověď:

První vibrátory byly používány, aby stimulovaly ženy k dosažení orgasmu ze "zdravotních" důvodů - toto byl společností akceptovaný způsob použití okolo roku 1920. Poté byly prodávány jako pomůcky pro "krásu" mezi lety 1940 – 1950. Až v době sexuální revoluce, tzn. šedesátá až sedmdesátá léta, se začaly otevřeně prodávat jakožto sexuální pomůcky.

Detailní odpověď:

Jak se to jen zdá být neuvěřitelné, tak lékaři koncem devatenáctého, začátkem dvacátého století často masírovali genitálie žen za účelem dosažení orgasmu. V dnešní době by jim pravděpodobně byly odebrány licence, ale tehdy tento postup byl součástí léčby hysterie, neuróz a různých gynekologických potíží. Nicméně nemyslete si, že z toho lékaři měli nějaké potěšení – vibrátor byl pravděpodobně vynalezen proto, aby nemuseli ženy přivádět k orgasmu ručně.

Postupem času byly vibrátory používány lékaři ke stimulaci genitálií žen i mužů, poté lékaři tento druh léčby zcela opustili.

Nicméně jak je vám, doufáme, dobře známo, tak veřejnost si tato zařízení oblíbila a začala používat, nejdříve tajně a potom zcela otevřeně jako součást sexuálních hrátek.

24.2.2009
Autor: CloudySky
Hodnocení: 194 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 129
Zobrazeno: 6201x