• facebook
  • twitter
  • rss

Sex v těhotenství

Sex v těhotenství

Co se týče sexuálního života během těhotenství, tak lze obecně říct, že nejvíce záleží na momentálním psychickém rozpoložení vaší partnerky. Dostupné studijní prameny sex během gravidity schvalují a shodují se na určitých pravidlech, které by se měli při sexu dodržovat. Mezi ně patří:

  • Sex provádět s užitím kondomu, aby nedošlo k případné infekci.
  • Volit takové sexuální polohy, abychom netlačili na partnerku. Proto se jako vhodná poloha doporučuje ze zadu, nebo variace polohy, kdy žena leží na boku.
  • Pokud při pohlavním styku dojde ke krvácení, ihned styk přerušte a situaci konzultujte s doktorem.
  • Pokud má žena rizikové či komplikované těhotenství tak se raději věnujte nekoitálním sexuálním aktivitám, kterých je více než dost. V případě tohoto druhu gravidity je vždy pravidlem konzultovat možnosti sexuálního života s ošetřujícím lékařem.

To jsou tedy všeobecná doporučení. Důležité je si ovšem uvědomit, že každá žena je úplně jiná a jinak své těhotenství nese, proto frekvenci sexuálních styků by měla určovat výhradně vaše partnerka a vy byste jste se měli stát chápavým protějškem, který svou ženu v tomto nelehkém úkolu bezvýhradně podporuje. Pokud vaše drahá vycítí vaši plnou a upřímnou spoluúčast, budete mít zajisté sexu více než dost i během těhotenství, ikdyž vaše partnerka neměla původně na něj ani pomyšlení.

Důležité je abyste jste se dokázal vcítit do psychického rozložení vaší milé. Té se od první chvíle kdy zjistí že je v tom, mění náhled na život, včetně žebříčku hodnot. Chce co nejlépe donosit svého potomka a zajistit mu ty nejlepší podmínky pro život. Z tohoto důvodu se stane velmi opatrnou i v sexu, který spolu s vámi pro tuto chvíli přechází na druhou kolej. Nejdůležitější je pro ni potomek a to je třeba respektovat a co nejvíce ji v tomto úkolu pomoci. Navíc se žena díky rostoucímu bříšku a měnícím se tělesným proporcím za svou nahotu obvykle stydí, čili pokud si chcete přijít na své, je dobré ji ujišťovat, že jí to sluší čím dál více a že je pořád sexy – těhotenství sexy opravdu je a neodmyslitelně patří k ženské kráse a jedinečnosti.

Pokud se budete držet zde uvedených rad a budete svou partnerku plně podporovat, uvidíte že sex během těhotenství je opravdu krásný a nabídne vašemu intimnímu životu zcela nový neopakovatelný rozměr.

7.12.2010
Autor: Kircan
Foto: Kovalík
Hodnocení: 285 Kladné hodnocení/Záporné hodnocení 141
Zobrazeno: 60769x

Vhodné zboží pro tento článek

Silikonový gel - Splash Glide 100ml
Silikonový gel - Splash Glide 100ml

249Kč
Clitorix Active 40ml
Clitorix Active 40ml

490Kč
Bodyglide Silk - 100ml
Bodyglide Silk - 100ml

231Kč

Co si o tom myslíte?

Jméno: Email pro odpověď: (Nebude zobrazen)

Napište svůj dotaz, nebo komentář:
Používejte diakritiku, nepoužívejte HTML tagy. Vulgární a příspěvky nesouvisející budou odstraněny.